E.M.D. to najpopularniejsza szwedzka formacja pop, składają się z trzech chłopaków  - Erika, Matthiasa i... Danny’ego, w Polsce kojarzonego z megahitów ‘If Only You’, ‘Tokyo’ czy ‘Emely’. Podczas gdy nad Wisłą Danny święci triumfy solo, w rodzinnej Szwecji to właśnie z E.M.D. osiągnął największy sukces.


W czasie prawie dwuletniej działalności E.M.D. osiągnęli status jednego z najważniejszych szwedzkich zespołów – ich single sprzedawały się w Potrójnie Platynowych nakładach (All For Love) a piosenka ‘Jennie Let Me Love You’ wygrała w głosowaniu publiczności szwedzki odpowiednik nagrody Grammy w kategorii ‘Piosenka Roku 2008’.  Ostatni wielki przebój E.M.D. to ‘Baby Goodbye’, w którym startowali w lokalnych eliminacjach do konkursu Eurowizji. Mimo że nie wygrali (zajęli 4 miejsce), kawałek natychmiast podbił rozgłośnie radiowe i trafił na szczyty list przebojów.


Na razie mają na koncie jedną płytę długogrającą - ‘A State Of Mind’ (maj 2008) – na którą trafiły piosenki autorów hitów takich gwiazd jak Leona Lewis, Akon czy Westlife. Mimo, ze wszyscy trzej wywodzą się z kilku różnych edycji szwedzkiego Idola, rola chłopaków nie ogranicza się tylko do śpiewania – współprodukcją swoje piosenki, są także autorami słów i melodii do części swoich piosenek. Wiosną 2009 a w Polsce 7 wrześni ukazuje się specjalna edycja ich płyty – ‘A State Of Mind (Deluxe Edition)’ z kilkoma dodatkowymi kompozycjami.


22 sierpnia b.r. zespół wystąpi na żywo podczas Sopot Festival 2009!