Obchodzenie Dnia Pozytywnego Myślenia to inicjatywa amerykańskiej psycholog Kirsten Harrell, która przez wiele lat badała wpływ pozytywnych myśli na zdrowie, a także walkę z chorobami. Według niej optymiści zdecydowanie lepiej przechodzą przez proces leczenia i szybciej powracają do zdrowia. Pozytywne myślenie pomaga także z radzeniu sobie ze zwykłą codziennością. Z uśmiechem na ustach i bez zbędnych nerwów możemy zdziałać naprawdę dużo w kontakcie z drugim człowiekiem.

 

Pozytywne myślenie, a efektywność

Dobre nastawienie może również zwiększyć naszą efektywność. Jeśli zaczniemy działać, zamiast wymyślać kolejne powody, powstrzymujące nas przed osiągnięciem celów, wzmocni się nasze poczucie własnej wartości. W książce znanej na całym świecie motywatorki Mel Robbins, „Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie”, znajdują się skuteczne metody na podejmowanie działania i nakierowania swoich myśli na sukces. Dzięki kilku prostym radom, dostrzeżesz moc szybkich decyzji, które zaprowadzą cię dokładnie do twojego celu.

Kup teraz

Pożegnanie z wyrzutami sumienia

Czasami, aby zacząć myśleć pozytywnie, trzeba zapomnieć o obowiązkach, które nieustannie na siebie nakładamy i pozwolić sobie na odrobinę relaksu. Chwila oddechu i odcięcie się od tego, co rozpraszające, pozwala przypomnieć sobie o naszych priorytetach. Z pomocą w nauce skutecznego nicnierobienia przychodzi Pani Bukowa z poradnikiem Weź się ogarnij. To już kolejna książka autorki bestsellerów motywacyjnych. W nowej publikacji znajdziemy wiele ciekawych sposobów na pozbycie się własnych ograniczeń i wypracowanie pozytywnej życiowej postawy.

Kup teraz

Pozytywnego myślenia można się nauczyć

Oczywiście, są osoby, które są urodzonymi optymistami i do wszystkich wyzwań podchodzą z uśmiechem. Jeśli jednak nie należysz do tej grupy, to nic straconego. Dobre nastawienie to, coś co można w sobie wykształcić. Jak? Przede wszystkim warto uczyć się od najlepszych. Masz w swoim gronie znajomych, którzy są zawsze pozytywni? Zapytaj ich, jak podchodzą do rozwiązywania  problemów. Takie rady z pewnością będą bardzo cenną wskazówką. Dla szerszej perspektywy warto sięgnąć po zbiór wzorów pozytywnych postaw z całego świata. Atlas szczęścia to książka, która daje szansę odbycia fascynującej podróży i odkrycia sekretu spełnienia i radości ludzi zamieszkujących różne kraje. Dowiesz się z niej, między innymi, dlaczego Szwedzi cenią kontakt z naturą, a Włosi potrafią każdego dnia znaleźć czas na słodkie lenistwo.

Kup teraz

Wyłącz logikę

Logiczny umysł to jedno z naszych największych dobrodziejstw. Jednak, czasami warto odpuścić sobie analizy i zimne kalkulacje. W dzisiejszych czasach, często nieświadomie, wpadamy w wir pracy i wyścig, który ma nam przynieść lepsze życie. Nie zauważamy, że przez to rezygnujemy ze swoich marzeń i spokoju ducha. Nierzadko też spełniamy cele innych, bo nie potrafimy odmawiać. Subtelnie mówię F*ck! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie” to książka, która motywuje do ponownego przewartościowania swojego życia i znalezienia własnej definicji szczęścia. Lektura tego poradnika pozwala zrozumieć, że pozytywne myślenie ma sens tylko wtedy, kiedy wiąże się z podejmowaniem odpowiednich kroków i odwagą, by coś w sobie zmienić.  

Kup teraz