Wolne dni można wykorzystać na nadrabianie zaległości muzycznych i poznawanie nowych wykonawców i utworów. Na poniższej liście, znajdują się zarówno ponadczasowe utwory, jak i kawałki, które dopiero pojawiły się na rynku – każdy z nich zapewnia muzyczną ucztę na wysokim poziomie.

 

1. Queen: Greatest hits – „Bohemian Rhapsody"

Chociaż od premiery filmowego hitu o Freddiem Mercury „Bohemian Rhapsody” minęło już kilka miesięcy, to nadal trwa szał na punkcie fenomenalnego zespołu „Queen", a kawałki tej formacji przeżywają swoją drugą młodość. Sentyment i wielka energia płynąca z każdej piosenki tej grupy, sprawia, że ich największe hity z Bohemian Rhapsody" na czele to „must have” majówkowej playlisty.

 

2. Daria Zawiałow: Helsinki – „Helsinki”

Daria Zawiałow to młoda wokalistka, która w bardzo przemyślany sposób buduje swoją karierę. Od debiutu jest wierna swojemu stylowi i chociaż tworzy muzykę, którą trudno nazwać mainstreamową, to jej utwory cieszą się bardzo dużą popularnością. Na jej najnowszym krążku znajduje się kilka perełek - piosenki: „Helsinki” i „Szarówka” warto poznać w pierwszej kolejności.

 

3. ABBA: Gold greatest hits „Mamma Mia”

Muzyka szwedzkiego zespołu ABBA to gwarancja dobrej zabawy i natychmiastowego uśmiechu na twarzy. Hity takie jak: „Mamma Mia” najlepiej odpalić już podczas pierwszego dnia urlopu, aby naładować się pozytywną energią na całą majówkę. Tym, którzy marzą o przeniesieniu się na urlop (chociaż myślami) na grecką wyspę, proponujemy także seans kultowego filmu,          w którym pełno utworów tego ponadczasowego zespołu, czyli Mamma Mia.

 

4.  Fisz Emade Tworzywo: Radar „Jestem w niebie"

Jeśli w czasie majówki czeka cię jakiś wyjazd, koniecznie na twojej playliście powinien znaleźć się kawałek „Jestem w niebie” i inne utwory z płyty Radar, która charakteryzuja się retro brzmieniem i disco klimatem, stanowiącym idealne tło do refleksji podczas podróży. Ironiczne teksty Bartka „Fisza” Waglewskiego w połączeniu ze ścieżką dźwiękową Piotra „Emade” Waglewskiego stanowią bardzo wytrawną muzyczną mieszankę.

 

5.  Mike and the Mechanics: Out of the blue – „One way"

Dziewiąty krążek Mike and Mechanics to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów zespołu. Na płycie znalazło się wiele dobrze znanych utworów grupy w zupełnie nowych aranżacjach. Nowe życie piosenek to wynik ewolucji hitów, jaka nastąpiła na przestrzeni lat. „One way" to kawałek, od którego warto zacząć tę muzyczną ucztę.

 

6. Billie Eilish: When We all fall asleep – „Bad guy"

Twórczość Billie Eilish to obecnie jedno z największych odkryć na świecie. Kariera młodziutkiej, bo jedynie siedemnastoletniej, amerykanki rozwija się z zawrotnym tempie. „Bad guy" to utwór, który otwiera debiutancki album artystki i bardzo szybko wpada w ucho.

 

7.  Rita Ora: Phoenix – „Anywhere"

Gdziekolwiek się wybierasz podczas nadchodzącej majówki, utwór „Anywhere" z drugiej studyjnej płyty Rity Ory będzie trafnym wyborem na twojej playliście. Słuchając tego kawałka trudno nie poderwać się do tańca, dlatego to piosenka bez której nie może odbyć się żadna majówkowa impreza.

 

8. Składanka: Zapraszamy do Trójki „Wszystko, czego dziś chcę" Brodka

Cover hitu Izabeli Trojanowskiej w wykonaniu Moniki Brodki nadaje piosence „Wszystko, czego dziś chcę" drugie życie. Jeśli w majówkowych planach masz romantyczny wieczór z drugą połową to warto go zacząć od wolnego tańca do tej piosenki.

 

9. Hity na czasie: Wiosna 2019 „Anyone I want to be" Roksana Węgiel

Roksana Węgiel to młodziutka wokalistka, która utworem „Anyone I want to be" podbiła serca Europejczyków zwyciężając Konkurs Piosenki Eurowizji dla dzieci w 2018 roku. Ten energetyczny kawałek pozwala poczuć młodzieńczą moc i zmotywować do realizacji marzeń, a to wystarczający powód, aby dorzucić go do naszej listy.

 

10. Khalid: Free spirit – „Free spirit"

Dodatkowe wolne dni, które możemy wykorzystać na co tylko chcemy sprawiają, że majówkowy weekend wzbudza wiele pozytywnych emocji. Takie same emocje wywołuje słuchanie utworu „Free spirit" Khalida, dlatego warto go sobie puszczać jeszcze przed urlopem, aby wprawić się w dobry nastrój.

 

11. Jack Savoretti: Singing to strangers – „Youth&Love"

„Singing to strangers” to album, który zasługuje wyróżnienie ze względu na wiele powodów. Krążek, którego współautorami obok Jacka Savoretii są: Kylie Minogue oraz Bob Dylan to zbiór utworów, inspirowanych muzyką francuską, hiszpańską i włoską lat 50. I 60. Kawałek „Youth&Love" to diamencik na tej płycie, który udowadnia, że Jack Savoretii jest posiadaczem głosu o ponadprzeciętnej barwie, w którym można się zakochać.

 

12.  Dawid Podsiadło: Małomiasteczkowy „Nie ma fal"

No cóż, nie potrzeba silnej argumentacji, aby dodawać utwory Dawida Podsiadło do playlisty na każdą okazję. Na majówkowy klimat proponujemy: „Nie ma fal".

 

13. Męskie granie 2018 „Proste decyzje" Coma

Proste decyzje" to ballada, która potrafi wprowadzić w melancholijny nastrój, ale czasem warto wykorzystać wolne dni na przemyślenie swojego życia. Jeśli w trakcie majówki najdzie cię ochota na poważne refleksje, to utwór „Proste decyzje" będzie doskonałym tłem do podejmowania wyborów.

 

14. Marek Sierocki przedstawia: I love 90's „Sweet dreams"

Lata 90-te to czas, w którym powstało wiele wielkich przebojów, przy których można bawić się do białego rana. „Sweet dreams" jest jednym z nich, dlatego koniecznie dodaj go do swojej playlisty, jeśli zechcesz szybko nastroić się na imprezę.

 

15. Kortez, Podsiadło, Zalewski: Fryderyk Festival 2019 „Początek"

Na sam koniec „Początek", czyli wspólne dzieło trzech wyjątkowych muzyków: Korteza, Dawida Podsiadło i Krzysztofa Zalewskiego. Piosenka, która zdobyła nagrodę Fryderyka w kategorii najlepszy utwór  z pewnością pozwoli miło rozpocząć majówkowe lenistwo.

 

Jakie inne utwory znajdą się na Twojej majówkowej playliście?