Powierzchnia magazynu centralnego, to obszar 5,5 boisk piłkarskich, a suma wszystkich półek, regałów półkowych to 63,1 km, natomiast regałów wysokiego składowania – 19,36 km.

Justyna O. empik Warszawa

 

Po raz pierwszy w 2000 r. w Filharmonii Narodowej wręczyliśmy nagrody Asy Empiku (dziś Bestsellery Empiku) dla artystów, autorów, wydawców najchętniej kupowanych przez naszych Klientów pozycji w sześciu kategoriach: najlepsza książka polska, zagraniczna, muzyka polska, zagraniczna, program edukacyjny oraz nagroda specjalna Wydarzenie Roku, dla tworzących nową jakość w naszej kulturze.

Wioletta D. empik Warszawa

 

Pierwszym Klubem Międzynarodowej Prasy i Książki była placówka przy Pl. Unii Lubelskiej w Warszawie (została otwarta 6 października 1948 roku). Początkowo była ona praktycznie jedyną instytucją dostarczającą czytelnikom szeroki wybór prasy obcojęzycznej.

Dagmara W. empik Warszawa
 

 

Dotychczas z magazynu wysłaliśmy 416 778 729 sztuk do naszych salonów oraz 22 599 569 paczek do naszych Klientów. W szczytowym momencie w jednym czasie w CDC pracowało 336 osób a było to 12.12.2017, natomiast wszystkich pracowników tego dnia było 751, a przeciętnie pracownik działu kompletacji pokonuje około 13 km w czasie swojej pracy. Strefa do kompletacji zamówień empik.com pomieści łącznie ponad 271 241 757 zapałek lub ponad 63 000 czekolad Nussbeisser. Wiem to, ponieważ w magazynie funkcjonuje 751 raportów.

Justyna O. empik Warszawa

 

Największy Międzynarodowy Festiwal Literatury w Polsce, to organizowany przez Empik Apostrof. W tym roku w maju odbyła się trzecia edycja tego wydarzenia.

Adam A. empik Warszawa

 

W Empik Szczecin DTC miała miejsce najprawdopodobniej najdłuższa inwentaryzacja. Było to w czasach, kiedy inwentaryzację od początku do końca przeprowadzali sami pracownicy. W związku z awarią systemu, część inwentaryzacji była przeprowadzana „ręcznie”. Całość trwała od piątkowego wieczoru do poniedziałku, do godzin popołudniowych. Ale daliśmy radę!

Beata K. empik Szczecin

 

Do cenzury oddawaliśmy programy comiesięczne, ale w swojej działalności nigdy nie spotkałam się z tym, aby cenzura czegokolwiek mi zabroniła. Owszem, były niesnaski z Komitetem Miejskim PZPR, z Komitetem Wojewódzkim różnie bywało, ale zawsze starałam się postawić na swoim.

Jolanta B. były pracownik KMPiK Sosnowiec

 

Wśród empików zaangażowanych w lokalną działalność kulturalną brylował salon poznański, w którym znalazł miejsce organizowany przez wiele lat recytatorski Turniej Wierzbowego Liścia i gdzie można było spotkać się z... piłkarzami drużyny Lecha. To właśnie w KMPiK-u odrodził się w 1982 roku Poznański Salon Muzyczny, którego tradycja sięgała początku XIX wieku, a ostatnie spotkanie przed ponownym powołaniem go do życia odbyło się przed II wojną światową.

Ryszard S. empik Poznań

 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.lepszypoznan.pl

W Empiku przy ul. Nowy Świat na poziomie -1 była kiedyś kawiarnia-bar, gdzie można było posłuchać kapel na żywo, a piwo można było kupić ze zniżką pracowniczą, a było to 15 lat temu. Kawał dobrego czasu.

Dariusz K. empik Warszawa

 

MPiK-owe Szkoły Języków Obcych proponowały naukę nie tylko podstawowych języków europejskich jak angielski, niemiecki czy francuski, ale także szansę poznawania szwedzkiego, a nawet... japońskiego, co w latach 70. było nie lada gratką.

Ania A. empik Warszawa

 

Aktywność sportowa naszych pracowników zapisuje się na kartach historii Empiku, bowiem od 2000 r. mamy warszawską drużynę piłkarską, założoną przez kobietę i trenowaną przez kobietę, a ta druga do dziś pracuje w Finansach.

Wioletta D. empik Warszawa