– Na obronie pracy doktorskiej, której byłem promotorem, recenzent pracy powiedział mi: „Myślałem, że jesteś poważnym człowiekiem, a ty piszesz powieści...”

Janusz Leon Wiśniewski

 

– Pozostaje podziękować, ale najpierw może wymienię tych, którzy byli współautorami mojego sukcesu i którzy mi pomogli (kilka sekund ciszy). Już.

Andrzej Sapkowski

 

– Wiem, że Empiki biją rekordy w ilości sprzedawanych egzemplarzy i że są szczególnie reprezentatywną siecią rozprowadzania również naszej książki, ale książki by nie było, gdybym po pierwsze ja nie lubił Michała Komara, a po drugie, gdyby Michał Komar nie lubił mnie. A jak ludzie się lubią, to czasami ze sobą chętnie rozmawiają.

Władysław Bartoszewski

 

– Uściski tradycyjne, pocałunki... Mam nadzieję, że dojdziemy podczas gali do tego momentu, że zaczniemy się wszyscy całować, wręczać sobie kwiaty, być może te, które państwo wyrwą tym, którzy dostali je na scenie.

Artur Andrus prowadzący galę

 

– Adele nam wybaczy, Sting na pewno nie.

Jeden z artystów grupy MoCarta odbierających statuetkę za DVD koncertowe, o którą walczyli również Adele i Sting

 

– Zdradzę państwu, że choć napisałem w życiu sporo, to szalenie nie lubię pisać, ponieważ bardzo mnie to męczy. Po dwóch stronach mi się nie chce – poczytałbym sobie coś. Natomiast jak pogadać – to co innego. Rozmawiałem z Komarem, a on to nagrywał. Jak nagrał, to przepisał. A jak przepisał, zrobił z tego książkę. I w ten sposób obaj mamy dzisiaj przyjemność.

Władysław Bartoszewski

 

– Dziękuję czytelnikom, którzy tak orzekali. Jest to dla mnie przyjemną niespodzianką, ale nie jest zupełnym zaskoczeniem. Stwierdziłem, że ludzie młodzi w Polsce, tacy od lat 18 do 90, są dużo mądrzejsi, niż im się to przypisuje. I poznali się na mnie po prostu.

Władysław Bartoszewski

 

– Nie było to dla mnie zaskoczenie, ponieważ wszystkie trzy miejsca, to były nominacje z naszymi płytami. Warto dla państwa pisać, warto dla państwa komponować i warto dla państwa grać.

Piotr Rubik

 

– Wystąpiłam jako delegatka czterech pancernych bez psa, nawet bez Gustlika, ale tłumaczę sobie, że gdzie diabeł nie może, tam babę pośle.

Barbara Krafftówna

 

– Najchętniej bym się z każdym z nich napił, ale to jest niemożliwe, bo skoro z sześciuset połowa wstała, to byłoby trochę jednak za dużo. Ale czuję satysfakcję i szczęście.

Grzegorz Markowski odpowiadając na pytanie, co czuje, kiedy ludzie siedzący na widowni zaczynają wstawać z miejsc w trakcie koncertu.

 

– Pan Andrus jest pisarzem i śpiewał. To jest moja szósta nagroda, a nie zostałam poproszona o zaśpiewanie.

Katarzyna Grochola

 

Znalezione obrazy dla zapytania bestsellery empiku

 

– Empik jest jak las, do którego wchodzi się, żeby odetchnąć. Ale nie świeżym powietrzem, lecz kulturą.

Andrzej Pągowski

 

– Nigdy nie sądziłem, że będę miał zaszczyt wystąpić po Edycie Bartosiewicz.

Marcin Prokop prowadzący galę

 

– My, Czesi, zazdrościmy Polakom tego Empiku.

Jaromir Nohavica

 

Wypowiedzi gwiazd notowała, nagrywała, a czasem nawet prowokowała Magdalena Walusiak