1. Nałęczów

Nałęczów to miasto położone w województwie lubelskim, wyróżniające się wyjątkowym mikroklimatem i posiadające status uzdrowiska. Park zdrojowy zajmuje imponującą powierzchnię 25 ha, a na terenie miasta i w jego okolicach znajdują się liczne ośrodki SPA, co sprawia, że jest to świetne miejsce, dla osób pragnących zregenerować swoje siły. Ponadto, w Nałęczowie znajduje się kilka perełek architektonicznych, m.in. historyczna zabudowa Pałacu Małachowskich, a także liczne zabytkowe wille.

 

  1. Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny, tak jak Nałęczów, położony jest w województwie lubelskim. Miasto wyróżnia się bardzo dobrze zachowaną renesansową architekturą, a także artystyczną atmosferą. Latem na rynku można spotkać wielu malarzy, którzy próbują uchwycić piękno tego miejsca. Podczas wycieczki do Kazimierza, koniecznie trzeba spróbować tradycyjnych kogutów wypiekanych z ciasta, przypominającego chałkę.

 

  1. Wawel

Wawel to miejsce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Nawet, jeśli widziałeś je kilkakrotnie, nie zaszkodzi odwiedzić je jeszcze raz. Oprócz imponującej historii, to punkt, który charakteryzuje się bardzo dobrą energią, co z pewnością pozytywnie nastroi cię na pozostałą część wycieczki.

 

  1. Osetnik (dawne Stilo)

Jeśli marzysz o głębokim relaksie nad polskim morzem, z dala od budek z goframi i głośnej muzyki, to w Osetniku (dawnym Stilo) znajdziesz pełnię szczęścia. Piękna, szeroka plaża i czysta morska woda zapewnią ci bliski kontakt z naturą.

 

  1. Zamek Książ

Zamek Książ to zespół rezydencjalny znajdujący się w Wałbrzychu, zbudowany na urwisku otoczonym gęstym lasem. Mało kto wie, że to trzeci co wielkości zamek, po Wawelu i zamku w Malborku, a także jeden z większych zabytków tego typu w Europie. Budowlę charakteryzuje różnorodność stylów architektonicznych oraz posiadanie aż 400 pomieszczeń. Kompleks zamkowy wyposażony jest w hotel i restaurację, co sprawia, że jest to idealny kierunek na weekendową wycieczkę.

 

  1. Łysa Góra

Łysa Góra, inaczej zwana Świętym Krzyżem, to ciekawy punkt w województwie świętokrzyskim. To miejsce szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom legend. Według licznych przekazów, to właśnie na Łysej Górze we wczesnym średniowieczu odbywały się sabaty czarownic. Obecnie, Łysa Góra stanowi węzeł szlaków turystycznych. Z tego powodu to doskonała lokalizacja, dla fanów pieszych wycieczek. Na szczycie Świętego Krzyża znajduje się opactwo benedyktyńskie, które według legendy założył Bolesław I Chrobry.

 

  1. Pustynia Błędowska

Polska jest imponującym krajem pod względem różnorodności środowiska naturalnego. Posiadanie dostępu do morza, liczne pasma górskie, bogactwo jezior, a także… własna pustynia to prawdziwy fenomen. Pustynię Błędowską warto odwiedzić, aby zobaczyć unikalny charakter polskiej natury na własne oczy.

 

  1. Piekło Niekłańskie

To jedno z ciekawszych miejsc w Polsce, a wciąż bardzo mało rozpromowane. Unikatowe rzeźby skalne, a także liczne przesmyki tworzą wyjątkowy klimat i fascynują od pierwszego wejrzenia. Na terenie rezerwatu przyrody Skałki Piekło znajduje się kilka szlaków turystycznych o różnej trudności.

 

  1. Cerkiew w Puchłach

Cerkiew w Puchłach to wyjątkowy punkt na Podlasiu i jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych w Polsce. Cerkiew ma w sobie magię, która wpływa na poczucie wszechobecnego spokoju i jest kwintesencją prawosławnego charakteru tego regionu. W Puchłach znajduje się bardzo ważna dla prawosławnych ikona Matki Bożej Opiekuńczej. To miejsce warto odwiedzić także ze względu na niezwykle piękne, malownicze położenie

 

  1.  Wodospad Kamieńczyk

Dzięki widokowi na wodospad Kamieńczyk możesz poczuć się jak w bajce. Jest to najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach, jego próg znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Z pewnością jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Wodospad Kamieńczyk jest obowiązkowym punktem do odhaczenia podczas wycieczki do Szklarskiej Poręby.