#Empik kocha planetę 

Jak wspólnie z klientami chcemy pomóc planecie? Całkowicie zrezygnowaliśmy z plastikowych kart Mój Empik – ich funkcję z powodzeniem przejęła aplikacja. Na początku roku zrezygnowaliśmy z zamawiania plastikowych toreb, a już wkrótce przy kasach klienci będą mieli do wyboru jedynie opakowania papierowe lub materiałowe. Promujemy usługę ekspresowej rezerwacji i odbioru w salonie – dzięki niej zamówienia nie muszą być pakowane i transportowane, a produkty są brane bezpośrednio z półek w sklepach. Testujemy też usługę dostarczania zamówień bez dodatkowych opakowań. 

 

Empik EKO – dla klientów

Z myślą o ekologii oraz wygodzie klientów przygotowaliśmy teraz specjalną sekcję w sklepie online. Można ją znaleźć pod adresem: www.empik.com/eko. Dzięki wydzieleniu tej oferty, klienci zainteresowani szeroko pojętą tematyką ekologii oraz ci aktywnie prowadzący ekologiczny styl życia, znajdą w jednym miejscu niemal wszystko, czego potrzebują. Nowa podstrona ma również inspirować tych, którzy do tej pory nie zwracali uwagi na kwestie dbania o ochronę środowiska
i redukcję zanieczyszczeń. Na nowej podstronie można nabyć nie tylko książki o tematyce ekologicznej z rabatem do 40%, w tym poradniki zdrowego stylu życia, książki kucharskie zgodne z trendem „zero waste”, ale też filmy o naturze oraz kosmetyki naturalne z certyfikatem EKO, przybory i akcesoria do naturalnej pielęgnacji, ekologiczne środki czystości, akcesoria domowe i kuchenne wielorazowego użytku. Młodzi rodzice z łatwością zlokalizują sekcję z produktami dla siebie i swoich pociech, także z zabawkami wspierającymi rozwój i świadomość ekologiczną u dzieci. Na podstronie www.empik.com/eko dostępne są również ekologiczne środki transportu wykorzystujące siłę ludzkich mięśni: rowery, hulajnogi, deskorolki. 

 

EMPIK_ECO_Banner.jpg

 

Empik EKO – dla mieszkańców

Nie tylko zainicjowaliśmy program #EmpikKochaPlanetę wśród pracowników i klientów. Wychodzimy dalej, chcemy promować ekologiczny styl życia także na zewnątrz. W ramach tego programu, podczas najbliższego weekendu 20-22 września Empik organizuje wspólnie partnerami (m.in. Urzędami Miast) liczne działania w największych miastach w Polsce: warsztaty, prelekcje, dyskusje, a nawet plenerowy pokaz filmu „Niewygodna prawda 2” we współpracy z organizacją Climate Reality. Mają one na celu edukację ekologiczną i aktywizację mieszkańców oraz promocję ekologicznego, odpowiedzialnego stylu życia.

 

Książka za worek śmieci

Jednym z najważniejszych działań dla mieszkańców będzie – zorganizowana w porozumieniu z samorządami i zainicjowana przez Annę Jaklewicz – akcja „Książka za worek śmieci", polegająca na sprzątaniu wymagających tego terenów w 8 największych polskich miastach. Uczestnicy wydarzenia otrzymają od Empiku książki, m.in. „Odetchnij”, „Polowanie na grzyby” czy „Clean Beauty. Przepisy na kosmetyki”. Akcja wystartuje w niedzielę 22 września o 11.00. Będą w niej uczestniczyć także pracownicy Empiku. Można do niej dołączyć przez aplikację Going.

Więcej o samej akcji „Książka za worek śmieci" oraz listę działań i wydarzeń można znaleźć tutaj.