Duchowe życie zwierząt – Peter Wohlleben

Autor bestsellerowego „Sekretnego życia drzew” powraca z kolejną niezwykłą historią. W poprzedniej książce odkrywaliśmy, jak bardzo społecznymi istotami są drzewa, które „opiekują się” starszymi i słabszymi, mają uczucia i pamięć. Teraz autor przełamuje stereotypy związane ze światem zwierząt. Czy konie się wstydzą, a łanie przeżywają żałobę po stracie bliskich? Czy koguty okłamują kury? Odkryj, jak bardzo fascynujący i nieznany może być świat zwierząt!

Człowiek, który zrozumiał naturę. Nowy świat Alexandra von Humboldta – Andrea Wulf

Alexander Von Humboldt to jedna z najważniejszych postaci dla współczesnej geografii, a także nauk przyrodniczych. Ten niezwykły podróżnik, przemierzając najbardziej niezwykłe zakamarki świata już w XIX wieku, odkrył jego zupełnie nowe oblicze. To on stworzył również podwaliny współczesnego ruchu ekologicznego i udowodnił, że świat natury naprawdę żyje. Warto poczytać o jego przygodzie poznać sposób, w jaki rozumiał realia otaczającej nas przyrody.

Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt – Carin Bondar

Myślisz, że tylko ludzkie życie erotyczne jest bogate, kompleksowe oraz pełne różnych odcieni i smaczków? Absolutnie nie! I wśród zwierząt spotkasz czułych kochanków, niewiernych partnerów, nieodstępne „królowe lodu”, czy społeczności LGBT. O tym, jak kreatywne, gdy chodzi o seks, potrafią być zwierzęta w zabawny sposób opowiada Carin Bondar: znakomita biolożka, współpracująca m.in. z Discovery Channel. Wyrusz z nią w niezwykłą podróż i przekonaj się, jak bardzo „ludzkie” potrafią być zwierzęta albo… jak zwierzęcy są ludzie. Polecamy!

Królestwo – Jaques Perrin

Tym razem coś do oglądania. A właściwie to nie „coś”, tylko niesamowity film dokumentujący dzikie życie w Puszczy Białowieskiej. To jedyne w Europie miejsce, którego charakter oddaje to, jak wyglądał las setki, a nawet tysiące lat temu. Atmosfera puszczy jest magiczna, a dokument Jaquesa Perrina doskonale ją oddaje. Jeśli jeszcze nie widzieliście go – polecamy. Dzięki niemu odkryjecie tajemnice prapuszczy oraz poznacie historię człowieka (i zwierząt) od epoki lodowcowej aż po czasy współczesne.

Do czego jeszcze warto zajrzeć, chcąc zgłębić tajniki dzikiego życia? Polecamy choćby niezwykłą powieść „Historia pszczół” Mai Lunde, w której losy tych niezwykłych zwierząt splatają się z ludzkimi. A inne wydania poświęcone naturze czekają na empik.com.