Gośćmi kolejnego spotkania z cyklu Premiera online będą Boguś Janiszewski, Max Skorwider, autorzy książki „O, choroba” (Wydawnictwo Agora i Fundacja ISKIERKA) oraz Jolanta Czernicka-Siwecka – prezeska Fundacji ISKIERKA oraz ambasadorzy akcji charytatywnej: dr Katarzyna Kasia oraz Jarosław Boberek. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

„O, choroba” to stworzona charytatywnie książka-cegiełka, ukazująca się nakładem Wydawnictwa Agora i Fundacji ISKIERKA. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom. 

Niezwykła powieść graficzna dostępna jest w Empiku, który dołączył do akcji jako oficjalny partner. „O, choroba” to z jednej strony realne wsparcie dla podopiecznych Fundacji ISKIERKA, a z drugiej – kształtowanie w społeczeństwie postawy odpowiedzialności wobec dzieci dotkniętych chorobą i okazywania im szacunku poprzez partnerską, a zarazem pełną empatii komunikację.

Niezwykła powieść graficzna dla dzieci, która pomaga walczyć z rakiem.

Jak pisać dla dzieci o raku? Lekko, empatycznie i merytorycznie! I taka właśnie jest nowa książka Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera – specjalistów od wyjaśniania nawet najbardziej skomplikowanych tematów.

Historia dwunastoletniej Adeli, która nagle w swoim życiu spotyka dziwną starszą panią o imieniu Choroba to nietypowa książka przygodowa. Pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, przystępnie podanych informacji o ludzkim organizmie oraz autentycznych scen z życia małych pacjentów. A wszystko to w formie powieści graficznej zaprawionej szczyptą humoru. Książka powstała we współpracy z psychologami i podopiecznymi Fundacji ISKIERKA, pomaga również przepracować trudne emocje – pacjentom, rodzicom, bliskim.

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Książka pt.: „O, choroba” jest dostępna na: https://www.empik.com/taka-sytuacja-janiszewski-bogus-skorwider-max,p1276173535,ksiazka-p

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Bieżący kalendarz Premier online, nagrania poprzednich spotkań i ciekawe artykuły o premierowych tytułach znajdziesz na empik.com/premieraonline.