Jakie akcesoria do wózka kupić?

Kategoria akcesoriów do wózka dziecięcego jest bardzo rozbudowana. Początkujący rodzice mogą więc bez problemu kupić niezbędne wyposażenie, które pozwoli na komfortowe spacerowanie. Co więcej, odpowiednio przystosowany do wyjścia wózek pozwoli na dłuższe wyjście i przykładowo załatwienie niezbędnych spraw w trakcie codziennej przechadzki. Aby jednak wszystko poszło zgodnie z planem, należy pamiętać o następujących elementach.

sensillo-komplet-poscieli-do-wozka-velvet-ornament-granatowy-sensillo

Torba do wózka dziecięcego

Jednym z podstawowych, a zarazem najbardziej użytecznych akcesoriów jest torba dla mamy do wózka. Powinna być ona przede wszystkim lekka i bardzo pojemna, ponieważ to właśnie w niej najczęściej przechowywane są rzeczy, które świeżo upieczony rodzic zawsze powinien mieć pod ręką w trakcie spaceru. Najlepszą propozycją jest torba na suwak. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawartość jest dobrze chroniona, a z drugiej strony rodzic może szybko dostać się do wnętrza i sięgnąć po potrzebne przedmioty.

torba-plecak-organizer-do-wozka-rozowa-8911-3w1

Dobrze dobrana torba do wózka dziecięcego powinna posiadać specjalny uchwyt mocujący, za pomocą którego jest przytwierdzana do rączki. Niektórym może przydać się również dłuższy pasek, który umożliwia przewieszenie torby przez ramię.

zagatto-torba-do-wozka-zg-bp-2041-light

Pokrowiec do wózka

Wśród niezbędnych gadżetów powinien znaleźć się także pokrowiec do wózka. Przed zakupem warto sprawdzić, czy pasuje do posiadanego modelu, ponieważ nie wszystkie są uniwersalne. Funkcje takiego pokrowca bywają bardzo różne. Najczęściej jest on jednak używany do ochrony przed deszczem.

cybex-raincover-folia-przeciwdeszczowa-do-wozka-balios-s-cybex

Rodzice mogą zaopatrzyć się również w przyrząd, który uchroni pociechę przed promieniami słonecznymi. Świetnie sprawdzi się kolorowa parasolka, montowana do uchwytu wózka. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, jest także moskitiera. Chroni ona dziecko przed owadami w trakcie ich wzmożonej aktywności. Zazwyczaj przyjmuje postać siatki, która dodatkowo nie ogranicza dziecku widoczności z wnętrza wózka.

cybex-priam-moskitiera-do-siedziska-lux-cybex

Kocyk i poduszka

W wyposażeniu wózka dziecięcego nie może zabraknąć również wygodnej poduszki i kocyków. W przypadku chłodniejszych pór roku można zamienić go na śpiworek lub kołderkę. Każda z tych rzeczy powinna być jednak wykonana z materiałów, które łatwo wyczyścić. Warto jednak pamiętać, że stosowanie poduszek jest zalecane dopiero od 12. miesiąca życia. Wcześniej dziecko powinno spać na twardej i płaskiej powierzchni.

sensillo-wafel-komplet-do-wozka-boho-brudny-roz-sensillo

Ciekawym rozwiązaniem, chroniącym przed chłodem i wiatrem, jest również umieszczenie wewnątrz wózka specjalnej gondoli. Jej kształt i rozmiar należy jednak odpowiednio dobrać do posiadanego sprzętu.

Akcesoria do wózka ułatwiające rodzicom wspólne spacerowanie

Gdy pociecha jest już dobrze przygotowana do drogi, warto pomyśleć także o komforcie rodziców. Z myślą o nich powstają różnorodne akcesoria, które ułatwiają poruszanie się z wózkiem. Które z nich są najpotrzebniejsze?

Zawieszki, uchwyty, paski

Akcesoria do spacerówki to także wszelkie zawieszki, uchwyty i paski. Przydadzą się przede wszystkim takie, które ochronią dziecko przed wypadnięciem z wózka. Do tego najlepiej posłużą różnorodne pasy, którymi można przypiąć i zabezpieczyć pociechę. Oprócz tego różne zawieszki stanowią także zabezpieczenie dla przewożonych gadżetów. Za ich pomocą można przymocować smoczki lub grzechotki tak, aby w trakcie poruszania nie przemieszczały się po całym wózku i pozostawały zawsze pod ręką.

Ciekawą opcją jest uchwyt do przytwierdzania kubka do ramy wózka. Znajdzie on zastosowanie nie tylko na dziecięcą butelkę, ale i kubek termiczny dla dorosłej osoby.

cybex-uchwyt-na-kubek-do-wozkow-cybex

Organizery

W trakcie krótkich spacerów nie zawsze potrzebna jest duża torba na niezbędne gadżety. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się organizer, który posiada miejsce na podstawową wyprawkę każdego małego spacerowicza. Oprócz tego pomieści on również rzeczy rodzica – w tym telefon czy portfel. Niektóre z dostępnych na rynku organizerów posiadają także specjalne miejsce na butelkę oraz kieszenie termiczne, utrzymujące temperaturę przewożonych posiłków.

caretero-mini-organizer-do-wozka

Mufka

W chłodne dni nie tylko dziecko potrzebuje dodatkowych akcesoriów. Problem marznących rąk świetnie rozwiąże mufka, czyli gruba rękawica, którą przytwierdza się do rączki wózka. Wewnątrz zawiera ona ciepłe wypełnienie, podczas gdy zewnętrzna powłoka jest wykonana z nieprzemakalnego materiału, który doskonale sprawdzi się w jesienno-zimowej porze.

mufka-do-wozka-minky-black-sensillo

Akcesoria do wózka dla więcej niż jednego dziecka

Rodzice, którzy pragną zabrać na spacer więcej niż jedno dziecko, z pewnością docenią rozwiązanie, jakim jest dostawka. Eliminuje ona konieczność zakupu kolejnego wózka, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo obu pociechom. Dostawka przeznaczona jest dla starszego dziecka – od dwóch do pięciu lat. Najlepiej sprawdza się w sytuacjach, w których na przykład pociecha jest już zmęczona spacerowaniem.

buggy-board-dostawka-do-wozka-dzieciecego-buggy-board

Całość montażu polega na przymocowaniu jej do tylnych rurek wózka. Co więcej, rozwiązanie to jest bardzo uniwersalne, przez co można stosować je do dowolnego modelu dziecięcego sprzętu. Dostawka pozwala nie tylko na zachowanie postawy stojącej, lecz także siedzącej – w zależności od wybranego modelu.

Jeśli dobierzesz powyższe akcesoria do wózka, możesz zdecydowanie uprzyjemnić i ułatwić sobie spacer. Kup je i ciesz się przyjemnymi przechadzkami ze swoją pociechą.

childhome-torba-podrozna-family-bag-granatowa

Więcej artykułów znajdziesz w dziale Poradniki na Empik Pasje.

Zdjęcie okładkowe – źródło: Shutterstock / Iryna Inshyna