Miasteczko Twin Peaks

Nieczęsto zdarza się, żeby powrót serialu wywoływał tak wielkie emocje, chyba że jest to powrót „Miasteczka Twin Peaks”. Historia osobliwego miasteczka, w którym doszło do makabrycznego morderstwa, a wyjaśnieniem sprawy zajmuje się agent FBI Dale Cooper (w tej roli niezastąpiony Kyle MacLachlan), na zawsze zmieniła oblicze telewizji. Serial, który powstał w 1990 roku jest fenomenem i zapisał się w historii popkultury. Niepokojąca estetyka, hipnotyczna muzyka, mroczny klimat i przerażająca zagadka morderstwa raz na zawsze odwróciły sposób w jaki do tej pory opowiadało się historie. Dlatego od momentu ogłoszenia informacji o wznowieniu produkcji nie cichły spekulacje na temat tego, jak będzie wyglądać nowa odsłona. A zapowiedź powrotu niemal całej występującej wtedy obsady jeszcze dodatkowo podgrzała te emocje. Bowiem trzeci sezon kultowego serialu, który powrócił w maju 2017 roku, to nie tylko spełnienie słynnej przepowiedni wprost z serialu o tym, że „spotkamy się za 25 lat”, ale także wyczekiwana wiadomość dla milionów fanów na całym świecie. Większość z nich wciąż wspomina to, z jaką ekscytacją lata temu zasiadało przed telewizorem. Teraz jest do tego kolejna okazja, bo trzeci sezon jest już dostępny na DVD. Z pewnością opłacało się czekać na kontynuację historii niemal pół wieku, bo nowy obraz Davida Lyncha jest równie nieprzewidywalny i niepokojący jak pierwowzór.

 

 

Z Archiwum X

Nowy sezon tego serialu był jednym z najbardziej wyczekiwanych w ostatnich latach. Szczególnie dla tych fanów, którzy nierozłączną parę agentów FBI – Muldera (David Duchovny) i Scully (Gillian Anderson) znają od początku, czyli od 1993 roku, kiedy to niezastąpiona dwójka detektywów rozpoczęła rozwiązywanie wyjątkowo skomplikowanych spraw kryminalnych. W trakcie dziewięciu sezonów serialu zajmowali się najdziwniejszymi przypadkami i trudnymi do wyjaśnienia zjawiskami paranormalnymi. Dlatego wiadomość o tym, że bohaterowie powracają po 14 latach, by w 2016 roku, a następnie także na początku 2018 pojawić się w kolejnych dwóch sezonach, rozpaliła Internet. Nikt bowiem w momencie powstania serialu nie spodziewał się, że odniesie on tak olbrzymi sukces i stanie się jednym z najlepszych seriali wszech czasów. A w tym roku mija już 25 lat od wyemitowania pierwszego odcinka! Fani mieli także okazję obejrzeć ulubionych bohaterów na wielkim ekranie w filmach: „Z Archiwum X: Pokonać przyszłość” oraz „ Z Archiwum X: Chcę wierzyć”.

 

 

Kochane kłopoty

Po niemal 10 latach od ostatniego odcinka serialu wyemitowanego w 2007 roku, „Kochane kłopoty” powróciły na ekrany w 2016 roku za sprawą platformy Netflix. Wyprodukowano cztery nowe długie odcinki, w których prezentowane są kolejne przygody głównych bohaterek. W nowej odsłonie nie jest to już opowieść o matce i córce, ale o dwóch dojrzałych i bardzo sobie bliskich kobietach.

 

 

Pełniejsza chata

Kultowa „Pełna chata” emitowana była od 1987 do 1995 roku na kanale ABC. W ciągu ośmiu sezonów serialu, zabawne perypetie amerykańskiej rodzinki Tannerów przyciągnęły przed ekrany miliony widzów oraz sprawiły, że jest to jeden z najbardziej znanych i lubianych seriali przełomu lat 80. i 90. W „Pełnej chacie” swoją karierę aktorską rozpoczęły też znane siostry Olsen.  Po ponad dwudziestu latach serial powrócił w 2016 roku w nowej odsłonie już jako „Pełniejsza chata”. W nowych odcinakach, w których występuje niemal cała oryginalna obsada (siostry Olsen odmówiły jednak udziału w produkcji) poznajemy dalsze losy głównych bohaterów.

 

 

24 godziny

Ten amerykański serial sensacyjny na nowo zdefiniował cały gatunek. Każdy odcinek to godzina z życia bohaterów, akcja toczy się w czasie rzeczywistym, podzielony ekran, odmierzanie upływającego czasu i wiele innych nowych elementów pozwoliło stworzyć przyciągającą uwagę formułę i zbudować napięcie, jakie idealnie pasuje do historii o agencie jednostki antyterrorystycznej (w tej roli Kiefer Sutherland). Od 2001 do 2010 roku powstało aż 8 sezonów przygód agenta Jacka Bauera, a po zakończeniu serii przyszedł czas na spin-off: „24 godziny. Jeszcze jeden dzień”(tylko jeden sezon). Dobrą wiadomością dla fanów serialu będzie z pewnością informacja, że producenci ponownie planują sięgnąć po tę historię. Tym razem jednak głównym bohaterem ma być postać kobieca.  

 

 

Roseanne

Ten klasyczny sitcom o typowej amerykańskiej rodzinie i jej perypetiach, z udziałem komediantki Rosanne Barr, stał się najczęściej oglądanym programem telewizyjnym wszechczasów w Stanach Zjednoczonych w latach 1989-1990. Serial trwał 9 sezonów, od 1988 do 1997 roku i był znany z tego, że opowiada o zwykłych codziennych sprawach. Po ponad 20 latach od ostatniego odcinka serial został przywrócony w marcu tego roku. Premierowy odcinek i cała oryginalna obsada przyciągnęła przed ekrany w sumie 25 milionów widzów. Serial szybko jednak został ponownie zawieszony w związku ze skandalem, jaki wywołała sama główna bohaterka, publikując rasistowski komentarz na Twitterze.

 

 

Stare seriale wciąż powracają w nowych odsłonach (remake’ów lub reboot’ów) i stale cieszą się popularnością. Wśród tytułów zrealizowanych lub planowanych produkcji można znaleźć takie klasyki jak „MacGyver”, „Prison Break”, „Nieustraszony”, „Ich pięcioro”, „Śmiertelne zauroczenie”, „Sabrina, nastoletnia czarownica”, „Drużyna A”, „Słoneczny patrol” i wiele innych.

 

A jaki serial wy z chęcią przywrócilibyście na ekran?