Samodzielna nauka języka angielskiego może początkowo wydawać się trudna, jednak wystarczy dawka motywacji, poświęcenie każdego dnia kilku minut, by opanować język obcy. Nie da się ukryć, że angielski otacza nas dosłownie z każdej strony. Wcale nie trzeba wyjeżdżać na zagraniczne wakacje, by mieć okazję, żeby z niego skorzystać. Dostępne kursy czy podręczniki sprawiają, że samodzielna nauka staje się prosta. Warto podnieść swoje zawodowe kwalifikacje i znać język angielski. Które książki skutecznie pozwolą nam na usystematyzowanie wiedzy i poszerzenie kompetencji językowych?


Seria „Ze słownikiem”

Seria książek „Ze słownikiem” to idealne narzędzie do tego, by poszerzyć zakres słownictwa w języku obcym. Jeśli lubimy czytać książki, połączymy przyjemne z pożytecznym. Do wyboru jest m.in. „The Great Gatsby” czy „The House and the Brain”. Z szerokiej oferty każdy wybierze coś dla siebie. Najważniejsze jest jednak to, że seria łączy przyjemność czytania książek najważniejszych autorów z nauką idiomów, pojęć i słówek. W tekście pogrubione są najtrudniejsze słowa, z kolei z boku każdej strony znajduje się mini-słowniczek z tłumaczeniem. Książki zostały tak opracowane, aby wygodnie się je czytało, a jednocześnie z łatwością przyswajało nowe słowa w języku angielskim.

Alice's Adventures in Wonderland.
Alicja w Krainie Czarów z podręcznym słownikiem angielsko-polskim

 

„365. Angielski na każdy dzień” Maria Lekszycka

„365. Angielski na każdy dzień” to książka, której autorką jest Maria Lekszycka. Sprawdzi się w przypadku osób na poziomie ponadpodstawowym oraz średnio zaawansowanym. W publikacji zawarty jest autorski program na rok nauki. Dzięki temu możemy usystematyzować oraz uporządkować wcześniej zdobytą wiedzę. Z pewnością nauczymy się także nowych zagadnień. W książce znajdują się informacje na temat gramatyki, słowotwórstwa, wymowy. Ogromną jej zaletą jest fakt, że autorka przejrzyście tłumaczy nawet skomplikowane zagadnienia, dlatego samodzielna nauka angielskiego jest niezwykle przyjemna.

 

365. Angielski na każdy dzień

 

„Mów jak Amerykanin”

Dagmara Kubisiak stworzyła niezwykle przydatną książkę, która pozwoli poznać różnice pomiędzy American English a British English. Autorka odsłania wszelkie tajemnice amerykańskiej wersji języka. Gdy po raz pierwszy poleciała za ocean, sama była zdziwiona faktem, że różnice są aż tak duże. Poradnik napisany jest w przystępny sposób, dlatego nauka się nie znudzi. Co więcej, książka zawiera wiele zabawnych fragmentów, na próżno szukać tutaj sztywnych definicji czy regułek. Są za to interesujące przykłady z amerykańskiej codzienności.

Mów jak Amerykanin - Kubisiak Dagmara

Mów jak Amerykanin

 

„Testy z angielskiego. Środki językowe. To ci się przyda”

Lidia Kosonacka i Filip Radej opracowali wygodny poradnik dla osób, które obecnie są na poziomie podstawowym, jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego. Każdy, kto chce wejść na wyższy poziom, z pewnością powinien po niego sięgnąć. „Testy z angielskiego” są podzielone na dwie części. W pierwszej części znajdziemy 30 prostych testów na poziomie podstawowym. Z kolei druga część jest bardziej złożona i zawiera zbiory ćwiczeń z gramatyki, leksyki i słowotwórstwa. Znajdziemy także dialogi do ćwiczenia wymowy.

 

Testy z angielskiego. Środki językowe. To ci się przyda

 

„Angielski w sam raz dla ciebie”

To kolejna książka, która jest dedykowana uczniom na poziomie podstawowym. Łączy w sobie tradycyjne ćwiczenia z multimedialnymi formami nauki. W zestawie znajduje się wygodna w użytkowaniu płyta DVD. Samo przyswajanie wiedzy jest nie tylko przyjemne, ale i zabawne. Autorzy podręcznika zadbali o to, aby w każdej części znalazło się także miejsce na powtórki z już przyswojonej wiedzy. Dzięki filmikom i nagraniom możemy trenować poprawną wymowę.

 

Angielski w sam raz dla Ciebie + DVD

 

Samodzielna nauka angielskiego wcale nie musi być skomplikowana. Powyższe pozycje skutecznie to udowadniają. Warto wybrać przejrzyste, przystępne podręczniki oraz poradniki, które usystematyzują wiedzę i pozwolą na rozbudowanie słownictwa.