Zaczytani Dziadkowie

Książka to uniwersalny prezent, który w tym wypadku z pewnością będzie trafiony. Dziadki mają więcej wolnego czasu, który mogą poświęcić na swoje hobby – pogłębianie wiedzy lub poznawanie ciekawych literackich historii. Co wybrać? Pomyślcie, przypomnijcie sobie, podpytajcie co lubią Wasi dziadkowie. Może senior rodu interesuje się historią, a babcia uwielbia romanse lub wzrusza się przy biografiach? Oto kilka przykładów, które mogę okazać się pomocne, np.  najnowsza biografia aktorki Anny Seniuk czy opowieść Wojciecha Młynarskiego, propozycja Simona Kossak „O ziołach i zwierzętach” lub coś z kryminałów Lee Child.

Domowy dancing

Dobra muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia. To też sposób na relaks, uspokojenie się lub wręcz odwrotnie – wprowadzenia szaleństw w nasze pozornie szare życie. Dziadki melomani? A czemu by nie? Można kupić adapter, winyle – tak by poczuli się jak za czasów młodości!  Można też podarować im nastrojowe płyty, które umilą długie wieczory. Pomysłów jest wiele – od muzyki relaksacyjnej, poważnej (np. Andrea Bocelli), po dawne, kultowe zespoły (Perfekt) lub nowoczesne kawałki (np. w wykonaniu Beaty Kozidrak).

Pachnące prezenty

Każdy z nas lubi poczuć się atrakcyjny – niezależnie czy ma lat –naście czy kilkadziesiąt. Radość sprawić mogą kosmetyki i perfumy. Nawet jeśli Dziadkowie sami z siebie nie kupują tych produktów – gdy otrzymają taką niespodziankę z pewnością się ucieszą i będą z niej korzystać. Jaki zapach wybrać? Babci może przypaść do gustu np. elegancki zapach Giorgio Armani z nutą zapachową róży i frezji, a Panów powinna usatysfakcjonować klasyka – woda toaletowa Calvina Kleina, idealnie orzeźwiająca o poranku.

 

Gadżety dla seniorów

Dzień Babci i Dziadka jest zimą więc warto również w swoich planach uwzględnić tę porę roku. Tak więc rozgrzewająca poduszka to dowody naszej troski oraz dbałości o ich komfort i zdrowie. A może warto im skompletować cały praktyczny zestaw np. aparat do mierzenia ciśnienia, elektryczny termometr, masażer itp. Kombinacji jest bardzo wiele! A takie wynalazki z pewnością przydadzą się w każdym domu.

 

Ponadczasowa elektronika

Pomyślcie, co przyda się Waszym Dziadkom. Może żyją oni aktywnie, lubią podróżować i jak znalazł okaże się dla nich poręczny aparat fotograficzny. Nowocześni Dziadkowie mogą ucieszyć się z tabletu, a seniorom którzy nie przepadają za nowinkami technicznymi pomocny okaże się telefon komórkowy – specjalne wydanie z dużymi cyframi. Dzięki takiemu wynalazkowi kontakt z nami nie będzie przysparzał im trudności.

 

Filmy na zimowe wieczory

Niektórzy Dziadkowie poświęcają się ciągle pracy zawodowej, zajmują się wnukami i brakuje im czasu na własną rozrywkę, taką jak np. kino. Warto więc podrzucić im ciekawy film, który mogliby wieczorem obejrzeć w domowym zaciszu, relaksując się przed telewizorem. Trafionym prezentem może okazać się ulubiony serial „Ranczo” – wszystkie odcinki danego sezonu w jednym miejscu. Fanom historycznych produkcji spodoba się „Historia Roja”.  Polecamy też komedię dla dojrzałych widzów - „Boską Florence”, romans i wyciskacz łez - „Zanim się pojawiłeś", czy głośną, kontrowersyjną premierę na dvd – „Smoleńsk” Antoniego Krauzego.


Pamiątki od najmłodszych

Chcąc wymyślić fajny prezent dla Dziadków nie potrzeba wielu lat, doświadczeń, ani funduszy. Nawet maluchy, które jeszcze nie mają możliwości by samemu zadbać o taką okazję czy wykonać coś dla swojej rodziny mogą przyczynić się do stworzenia upominku. Muszą im tylko pomóc w tym rodzice. Polecamy kreatywne zestawy – ramki, obrazki itp. – łączące umiejętności nawet tych najmłodszych dzieci, będąc przy tym pamiątką na lata. Tutaj sprawdzi się również fotoksiążka czy fotokalendarze lub inne spersonalizowane gadżety, takie jak koszulki czy kubki. T-shirt z napisem "najlepsi Dziadkowie" i wspólne zdjęcie z wnukami to dopiero stylizacja!

Pamiętajmy też o tym, że najbardziej liczy się... pamięć! Złożenie życzeń, wizyta lub choćby telefon do Dziadków wywoła już u nich uśmiech na twarzy. Prezenty zawsze też możemy wykonać własnoręcznie, czy do tych kupnych upominków dorzucić jakiś drobiazg od siebie - laurkę, zdjęcie, samodzielnie zrobione ciasto. Warto też pomyśleć o tym, o czym marzą Dziadkowie i nie iść na przysłowiową "łatwiznę" tylko dobrać prezent do ich pasji, zainteresowań - z pewnością sprawimy tym jeszcze większą radość!

A Wy co kupujecie lub przygotowujecie swoim dziadkom? Dajecie gotowe upominki czy przygotowujecie je własnoręcznie? Podzielcie się swoją opinią i pomysłami! Na naszej nowej, tematycznej zakładce znajdziecie specjalnie przygotowane 100, a nawet więcej dziadkowych inspiracji!

A my – życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wspaniałego święta w rodzinnym gronie. Sto lat Kochani!