W ten weekend swojej premiery doczekała się filmowa wersja kultowej bajki Disneya „Piękna i Bestia”. Uznaliśmy, że to świetna okazja do przyjrzenia się ciekawym faktom dotyczącym produkcji ze stajni starego, dobrego Walta.
1. Myszka Mickey miała mieć na imię Mortimer

Walt początkowo chciał, żeby ten sympatyczny gryzoń nosił, powiedzmy sobie szczerze, dość złowieszcze imię Mortimer. Na szczęście  pomysł twórcy kultowych bajek, wybiła z głowy jego żona Lilian. Ostatecznie Mortimerem został nazwany osobnik, który konkurował z Myszką Mickey o względy Mini.


2. Czy Jane z Tarzana jest wnuczką Belli i Bestii?

Są tacy, którzy uważają, że Jane jest wnuczką Belli i Bestii. Wskazywać ma na to uderzające podobieństwo obu bohaterek oraz fakt, że Jane popijała herbatkę z charakterystycznego zestawu prawdopodobnie odziedziczonego po Belli.


3. Podróże mamy Bambiego

Mamę Bambiego możemy wypatrzeć w pierwszych scenach „Pięknej i Bestii” oraz w „Księdze Dżungli”.

 

4. Alladyn i Tom Cruise

Podobno twarz Alladyna była wzorowana na rysach twarzy Toma Cruisa. Widziecie podobieństwo?


 5. Zatrute buziaki

W USA po premierze bajki „Księżniczka i Żaba” odnotowano 50 zatruć salmonellą wśród dzieci, które postanowiły dać buziaka żabie.

 
6. Dobre imię hien

Po premierze filmu „Król Lew” pewien biolog postanowił podać Disneya do sądu za krzywdzące przedstawianie hien…7. Herkules załatwił Skazę?

Nie jesteśmy za noszeniem futer ze zwierząt, ale w Starożytności były nieco inne standardy. Wszystko wskazuje na to, że Herkules sprawił sobie wdzianko ze skóry Skazy.8. Osieroceni bohaterowie

Wielu z bohaterów disneyowskich produkcji to sieroty (między innymi Simba, Bambi, Mała Syrenka, Kopciuszek, Tarzan). Niektórzy doszukują się źródła w tragicznej śmierci matki Walta, która zginęła zatruta tlenkiem węgla ulatniającym się nieszczelnej instalacji domu, który syn kupił rodzicom w prezencie.9. Samara i Lilo

Aktorka, która podkładała głos pod sympatyczną Lilo z bajki „Lilo i Stitch”, grała również... Samarę Morgan w horrorze „Krąg”.10. Oscar i siedmiu Oscarków

1939 roku Walt Disney został nagrodzony Oscarem za „Królewną Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”. Statuetkę i siedem jej miniaturek wręczyła dziesięcioletnia Shirley Temple.


Bajki Disneya mają w sobie znacznie więcej smaczków, ciekawostek i kryje się za nimi wiele historii. Znacie jeszcze jakieś? Co byście dodali do naszego zestawienia? 

Jeśli podobał się Wam artykuł zostawcie poniżej „like”, przygotujemy dla Was kolejny artykuł na ten temat. [Źródła zdjęć: Disney; serwis fanpop.com]