Orange Warsaw Festival kończy w tym roku 10 lat. Pierwsza edycja odbyła się na Placu Defilad w Warszawie i zgromadziła 35 tysięcy miłośników muzyki. Przez ten czas impreza na trwałe zapisała się na mapie muzycznych wydarzeń w Polsce, a my nie wyobrażamy sobie inauguracji festiwalowego lata bez Orange’a.

 

Sprawdźcie dlaczego warto stać się częścią tego wydarzenia…

 

Przede wszystkim ludzie

Jeśli ktoś z was był już na OWF, to ten punkt wyda mu się najbardziej oczywisty. Nie mogło go jednak tutaj zabraknąć. Ludzie na Orange’u są wyjątkowi – kolorowi, uśmiechnięci, serdeczni i zaangażowani w muzykę. Zespoły, które tu koncertują są niezwykle entuzjastycznie przyjmowane, a najwierniejsi fani szykują niespodzianki dla swoich idoli. Osobną historią jest miasteczko festiwalowe tętniące życiem i szaloną zabawą.

 

Wielkie gwiazdy

OWF to koncerty gwiazd, które w ciągu dwóch dni można zobaczyć w jednym miejscu. Co roku line-up festiwalu zaskakuje wielkimi nazwiskami. W tym roku zobaczymy uwielbianą przez polską publiczność Florence + The Machine oraz SAM’a SMITH’a - artysta wystąpi w Polsce po raz pierwszy! Podczas OWF 2018 zagrają również LCD SOUNDSYSTEM, Tyler, The Creator, Dua Lipa ora Axwell /\ Ingrosso.

 

Najciekawsze zjawiska na polskiej scenie muzycznej

Orange to nie tylko zagraniczni artyści - poza główną sceną festiwalu godna polecenia jest także Warsaw Stage, na której zaprezentują się najbardziej interesujący i oryginalni artyści polskiej sceny muzycznej: Ralph Kamiński, Rasmentalism, Taco Hemingway, Mela Koteluk, The Dumplings Orkiestra, O.S.T.R, Sonar, Rebeka, Nines, Baranovski, Mery Spolsky, Marcelina.

 

Jedyny koncert Taco tego lata

Taco tego lata wystąpi tylko raz, właśnie na OWF. Pamiętając jego koncert na zeszłorocznym Open’erze, liczymy na na taki sam poziom energii, albo i większy…

 

Florence zawsze spoko

Florence często odwiedza Polskę. Trudno jednak znaleźć osobę, która byłaby zawiedziona jej występem. Brytyjka jest obdarzona niesamowitą charyzmą sceniczną, jej koncerty pełne są emocji i wzruszeń, a fani stają się częścią niezapomnianego show.

 

Tor wyścigów konnych

W 2015 roku, ku uciesze uczestników imprezy, OWF powrócił na warszawski Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Zielona okolica i otwarta przestrzeń idealnie wpisują się w festiwalową, piknikową, letnią atmosferę.

 

Darmowa komunikacja miejska

OWF współpracuje z Miastem Stołecznym Warszawa. Dzięki wsparciu tej instytucji uczestnicy imprezy mogą korzystać z darmowej komunikacji miejskiej w stolicy. W dniach 1-2 oraz 3 czerwca do 4 rano opaska festiwalowa pełni także rolę ważnego biletu.

 

Strefa Empiku

OWF to nie tylko koncerty. Na terenie festiwalu znajduje się całe mnóstwo stref, które umilają spędzany tam czas. Szczególnie zapraszamy was do naszej empikowej przestrzeni, w której będziecie mogli wypocząć, a także zrobić sobie fotkę w fotobudce, wywołać zdjęcia czy stworzyć swój spersonalizowany kubek.

 

Strefa dla dzieci

OWF to festiwal przyjazny dzieciom. Dla maluchów są specjalne zniżki na bilety, a na terenie imprezy znajduje się specjalna strefa. Nad aktywnościami czuwać będą doświadczeni animatorzy. Mniejsze dzieci będą miały do dyspozycji basen z kulkami, klocki i różne zabawki dostosowane do wieku. Na starsze czekać będą kolorowanki, zabawki i trampolina. Każdego dnia odbywać się będą pokazy ogromnych baniek. Strefa jest czynna do północy.

 

Festiwal dla wszystkich

Orange Warsaw Festival jest jednym z najlepiej przystosowanych festiwali muzycznych w Polsce. Na terenie imprezy znajduje się szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami – podjazdy, utwardzana powierzchnia, rampy, dzięki którym można wygodnie uczestniczyć w koncertach. Dla słabosłyszących zadbano o pętle indukcyjne. Dodatkowo codziennie 3 koncerty na głównej scenie są audiodeskrybowane na częstotliwości 91,5 FM.