Muzyka, którą tworzy Marta Wajdzik to odpowiedź na potrzeby miłośników dobrego jazzu. Artystka mimo młodego wieku zdobyła już wiele nagród i została doceniona przez krytyków oraz publiczność. Czas, żebyście i wy poznali jej twórczość, a najnowszy album, kóry powstał pod kierownictwem Pawła Tomaszewskiego zatytułowany „My Planet” jest do tego najlepszą okazją. Marta użycza tam swojego talentu oraz saksofonu.
Polska scena hip-hopowa ma się bardzo dobrze. Wytwórnia BOR Records powitała nowego członka ekipy z przytupem. Debiutancki album Olivera Olsona zatytułowany „Krochmal” to mieszanka klasycznych rapowych brzmień i house'owego klimatu. Zwrotki rapera są wyjątkowo emocjonalne i osobiste.
Sosnowski za swój poprzedni album „The Hand Luggage Studio” otrzymał nagrodę Fryderyka. Najnowsza produkcja bulesmana „Tylko się nie denerwuj” inspirowany jest miłością i latami 70. To nietuzinkowe połącznie zaowocowało wyjątkowo ciekawą kompozycją, której nie możecie przegapić w tym roku.
Utwór pod wymownym tytułem „Patointeligencja” zapewnił Macie uwagę mediów, rówieśników i krytyków muzycznych. Klip do tej piosenki na YouTubie obejrzano prawie 30 milionów razy. Mata jest przedstawicielem nowej fali rapu. Jeśli szukacie więcej informacji o tym wykonawcy, koniecznie przeczytajcie artykuł „Ziomo, który coś wygrał, czyli fenomen Maty”.
Leepeck
Warszawski muzyk, kompozytor i autor tekstów, dawniej związany z zespołem Bohema. 28 lutego 2017 roku pojawił się jego debiutancki album pod tytułem „Borderline”. Album to nostalgiczna wyprawa w przeszłość, mieszanka folkowego brzmienia i melancholijnych wokali snujących opowieść o dawnych, utraconych relacjach.
Ralph Kamiński
Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Studiował również na Muzycznym Uniwersytecie Codarts w Rotterdamie. Artysta związany jest na co dzień z agencją artystyczną Tuf oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jego twórczość nawiązuje stylistyką do artystycznego popu oraz muzyki filmowej. Instrumenty klasyczne, takie jak skrzypce czy fortepian to nieodłączne elementy tworzonych przez niego kompozycji.
Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią bardzo szeroko z jazzu, soulu, Indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana.
Zagi pisze piosenki odkąd sięga pamięcią. Gra na gitarze i ukulele, a emocjonujący głos jest już jej znakiem rozpoznawczym. Podczas przygotowań materiału na pierwszy solowy album „Kilka lat parę miesięcy i 24 dni” aranżacyjnie i producencko Zagi wspierana jest przez wspaniałych, kreatywnych ludzi. Jednym z nich jest Tomek Krawczyk (git. Mela Koteluk, Bisquit, Zakopower), który swoimi gitarami i otwartą głową sprawia, że kompozycje Zagi nabierają nowych, jeszcze intensywniejszych kolorów.
Bartek jest wolakistą, kompozytorem i producentem muzycznym. Trzykrotnie odbierał Fryderyka i dwa razy nagrodę MTV European Music Award. Artysta współpracował z największymi nazwiskami w polskiej branży, przyszedł czas na wydanie własnej płyty. „Pan od muzyki” to wybuchowa mieszanka różnych brzmień skomponowana w miejskim klimacie.
Projekt tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Elektroniczny duet z Krakowa trudno sklasyfikować. Na co dzień występujący w rockowym Clock Machine stworzyli na rodzimej scenie projekt nowatorski. Nie mając wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce.
Jak widzicie nasza młoda scena muzyczna jest pojemna, odważna i różnorodna. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do zapoznania się z twórczością tych artystów.
Komentarze (0)