„Dziadek do orzechów i cztery królestwa”

Nawiązanie do znanej świątecznej baśni, magiczny świat, doborowa obsada i produkcja zrealizowana z imponującym disneyowskim rozmachem. Najnowsza filmowa adaptacja opowiadania E.T.A. Hoffmana to jeden z tych powodów, dla których warto spędzić wspólny wieczór w kinie lub przed telewizorem. Wizualnie piękna produkcja będzie ucztą dla całej rodziny.

 

Ekspres polarny

Historia małego chłopca, który wsiada do pociągu i wyrusza w podróż na Biegun Północny, przywraca młodym widzom wiarę w Świętego Mikołaja i magię świąt Bożego Narodzenia. Starszym niesie uniwersalne przesłanie, że najważniejsza jest wiara, nawet w rzeczy, których nie można do końca zrozumieć. Najdroższa w historii kina animacja oczarowuje także warstwą wizualną. Dlatego od lat jest jedną z ulubionych, nie tylko przez dzieci, świątecznych baśni.   

 

 

„Rudolf czerwononosy renifer”

Bajka opowiada historię Renifera Rudolfa, który po wielu rozmaitych przygodach dostaje się do zaprzęgu Świętego Mikołaja, dzięki czemu odzyskuje pewność siebie. To typowa bożonarodzeniowa kreskówka, o potrzebie tolerancji i akceptacji, i choć od premiery minęło już 20 lat, wciąż jest aktualna. W 2001 roku powstała druga część – „Rudolf czerwononosy renifer i wyspa zaginionych zabawek”.

 

 „Opowieść wigilijna

To adaptacja klasycznego dzieła Charlesa Dickensa i iście wigilijna opowieść o przemianie, która dokonuje się u bezdusznego Scrooge'a pod wpływem magii świąt Bożego Narodzenia. Ta dość mroczna historia, w której duchy świąt przeszłych, teraźniejszych i przyszłych, nawiedzają bohatera, by ustrzec go przed zgubnym losem. Kończy się jednak pokrzepiającym morałem, dzięki czemu stanowi idealną propozycję na familijny seans.

 

Kraina Lodu

Choć nie jest to typowa opowieść świąteczna, to jednak przywodzi na myśl zimową atmosferę, a do tego jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie. Historia Anny i Elsy oraz ich przyjaciół to baśń zrealizowana według niezawodnej disnejowskiej tradycji. Wzruszająca fabuła, sympatyczni bohaterowie, a także niezapomniana muzyka, piękna animacja i spora dawka dobrego humoru, sprawiają, że „Krainę lodu” zdecydowanie można uznać za jeden z ulubionych filmów dla całej rodziny. 

 

„Dziewczynka z zapałkami”

Krótkometrażowy film animowany z 2006 roku to niezwykle wzruszająca opowieść o dziewczynce, która stoi na ulicy i odpala kolejne zapałki, próbując się ogrzać i marząc o prawdziwej świątecznej atmosferze, której nigdy nie doświadczyła. Film jest adaptacją baśni H.Ch. Andersena, jedną z najsmutniejszych i najbardziej mrocznych historii dla dzieci.

 

 

Artur ratuje gwiazdkę

Jak to się dzieje, że wszystkie dzieci na Gwiazdkę znajdują pod choinką wymarzone prezenty? Oczywiście to zasługa Świętego Mikołaja i …no właśnie – jego pomocników! Historia Artura, który ratuje Gwiazdkę, dostarczając ostatni zagubiony prezent do czekającego na niespodziankę dziecka, to rozrywka dla całej rodziny, nie tylko ze względu na wciągającą fabułę i bardzo dobrą animację, ale także potężną dawkę humoru, przy którym dobrze bawić się będą także dorośli. 

 

„Mickey: Bajkowe Święta” i „Mickey: Bardziej Bajkowe Święta”

W tych świątecznych animacjach występują wszyscy najbardziej znani bohaterowie Disneya. Pozostając w świątecznym klimacie, Myszkę Miki i jej przyjaciół zobaczycie także w bajkach pt.: „Opowieść Wigilijna Myszki Miki”, „Cudowna gwiazdka z Myszką Mickey, Donaldem i przyjaciółmi” czy „Dobry uczynek Myszki Miki”.

 

 „Przyjaciel Świętego Mikołaja

Dzieci na całym świecie przestały czerpać radość ze świąt Bożego Narodzenia, a do tego Święty Mikołaj stracił pamięć! Czy Łapa i jego przyjaciele zdołają uratować Święta? Przekonacie się we wzruszającej świątecznej opowieści, która gwarantuje dobrą zabawę dla całej rodziny. Przygody psich pomocników Świętego Mikołaja mają też drugą część pt. „Przyjaciel Świętego Mikołaja 2 – Świąteczne szczeniaki”.

 

Opowieści z Narnii

Saga zrealizowana na podstawie popularnej serii książek autorstwa C.S. Lewisa przenosi widzów w fantastyczny świat Narnii, w którym panuje nieustanna zima. Bohaterowie muszą stawić czoła złym mocom i przeżyć wiele przygód, dzięki którym odkryją wartość przyjaźni. Okres Świąt szczególnie sprzyja temu, by z kubkiem gorącego kakao w ręku, zanurzyć się w ten niesamowity świat magii i obejrzeć wspólnie wszystkie części popularnej sagi.

 

 

A jakie bajki i filmy familijne ściągają w święta Waszą rodzinę przed telewizor?