Czytam sobie. Elementarz współczesny (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Elementarz to współczesna nauka czytania w klasycznej i sprawdzonej od pokoleń formie elementarza! Znani i lubiani bohaterowie książek z serii "Czytam sobie" zapraszają do nauki czytania.

Elementarz prowadzi dziecko od poznawania pierwszych liter przez czytanie pierwszych słów i zdań aż po ćwiczenie sprawnej lektury dłuższych tekstów. 

Opracowany przez najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej.

Co go wyróżnia?

Ten elementarz do nauki czytania jest:

  • współczesny w formie – przejrzysty, nowoczesny, czytelny,
  • współczesny w przekazie – pokazuje świat, jaki otacza nas dziś,
  • współczesny metodologicznie – opracowany zgodnie z najnowszymi odkryciami pedagogiki i psychologii rozwojowej.

Co jest ważne w „Elementarzu współczesnym”?

Wszystkie wyrazy i teksty na każdej stronie zbudowane są tylko z tych liter, które na danym etapie zostały zaprezentowane w „Elementarzu”. Dlaczego? Aby dziecko mogło od początku doświadczać tego, że poznaje litery po coś – po to, aby samo mogło czytać i pisać. Nauka czytania i pisania bowiem to droga do odkrywania i nadawania znaczeń. To droga do odkrywania i zmieniania świata.

Piszę sobie

Dziś już o tym rzadko pamiętamy, ale przecież, by powstały książki, człowiek musiał najpierw nauczyć się pisać. Potrzeba zapisania myśli była motywacją do stworzenia alfabetu. Ta potrzeba jest wciąż w każdym dziecku. Dlatego do „Elementarza współczesnego” dołączony jest zeszyt do ćwiczeń grafomotorycznych i nauki pisania liter, wyrazów i zdań. Uczymy dzieci pisać przede wszystkim po to, by miały narzędzie do wyrażania siebie. Począwszy od radości zapisania swojego imienia, a na opisaniu swoich uczuć i doświadczeń skończywszy – by mogły podzielić się tym z innymi.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Czytam sobie. Elementarz współczesny
Seria: Czytam sobie
Autor: Boboryk Anna
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 144
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-06-18
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 235 x 208
Indeks: 16955615
średnia 4,5
5
19
4
6
3
1
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
18 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
06-07-2016 o godz 20:52 przez: Izabela Wrzyciel | Zweryfikowany zakup
Kupiłam mojemu przyszłemu pierwszoklasiście, który od zawsze uważał, że czytać nauczy się w szkole, ale...kupiłam z obawy przed pierwszą klasą, do której mój syn trafi jako jeden z nielicznych 6latków. Klasa będzie wymieszana i będą 6latki, siedmiolatki, które i da do szkoły po raz pierwszy ale też kilku siedmiolatków, które powtarzają pierwszą klasę więc mnie to trochę stresuje, że moje dziecko ani be ani me;) No i tak zakupiłam, syn znał trochę literek i potrafił napisać podstawowe słowa, ale jak zobaczył książkę stwierdził, że nauczy się jednak czytać. Jesteśmy na 15 stronie czyli jeszcze trochę przed nami ale syn nie chce przestawać. 15 stron w jeden dzień to bardzo dobry wynik. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-09-2018 o godz 13:45 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Piękny elementarz, syn (6 l.) chętnie po niego sięga, przyciągają go zarówno ładne ilustracje jak i ciekawe teksty. Dla mnie jako rodzica przyszłego pierwszoklasisty istotny jest fakt, że elementarz prezentuje litery i drukowane i pisane. Stopniowany poziom trudności od pojedynczych zdań aż do krótkich opowiadań sprawdza się bardzo dobrze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-12-2017 o godz 11:05 przez: copl | Zweryfikowany zakup
Kupiłam mojej wnuczce 6 lat więc o książce nie napiszę. Natomiast przesyłka na najwyższym poziomie ekspresowo dostarczona do sklepu na drugi dzień po złożeniu zamówienia jak zresztą wcześniej bywało -:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-11-2016 o godz 07:56 przez: Justyna | Zweryfikowany zakup
Wspaniale wykonany, na wzór Elementarza Falskiego, jednak unowocześniony, napisany zgodnie z obowiązującą podstawą programową, z dużą czcionką i ciekawymi ilustracjami. Zachęca do nauki czytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-07-2016 o godz 20:49 przez: marta.m | Zweryfikowany zakup
Elementarz jest godnym następcom elementarza Falskiego. Szyty na miarę dzisiejszego dziecka. Plusem jest samo wydanie, a czytanki są zrozumiałe dla najmłodszych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-06-2016 o godz 09:10 przez: Monika | Zweryfikowany zakup
Córka jest w trakcie nauki czytania książka jej to bardzo ułatwia jest podzielona na obszary trudności i znajomości liter wiec super sprawa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-12-2016 o godz 08:20 przez: Agnieszka Jastrzębska | Zweryfikowany zakup
Wspaniały elementarz. Piękne, niebanalne rysunki, dobrze dobrane słownictwo i prosta forma. A na dodatek duża czcionka :) Po prostu super
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
28-09-2016 o godz 10:52 przez: haneczka_k | Zweryfikowany zakup
Polecam ten elementarz. Pięknie zilustrowany, przejrzysty. Moja pięcioletnia córcia jest nim zachwycona. Codziennie do niego sięga.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-06-2019 o godz 09:27 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dzięki temu elementarzowi mon syn nauczył się czytać. Seria następnych książek z wydawnictwa egmont tez jest świetna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-07-2017 o godz 10:54 przez: Monika Niedziejko | Zweryfikowany zakup
Mój synek lubi oglądać obrazki swoich ulubionych bohaterów z całej serii czyta, sobie. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-12-2017 o godz 14:40 przez: Karolina Gliszczyńska | Zweryfikowany zakup
Idealna książka dla przedszkolaka. Świetnie przedstawione ilustracje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
15-01-2019 o godz 15:32 przez: Iwona Sykownik-Jura | Zweryfikowany zakup
W miarę ciekawe wykonanie niestety nie ciekawe teksty dużo oh i ah
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-02-2022 o godz 08:08 przez: Milena Felkwoska | Zweryfikowany zakup
Polecam. Dziecko chętnie uczy się czytac
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-04-2020 o godz 13:26 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Godne polecenia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-08-2015 o godz 12:43 przez: Recenzje Ami.
Czym się różni "Elementarz współczesny" od Elementarza Falskiego, który znamy wszyscy?

Przede wszystkim grafiką i formą, które mimo, że nawiązują do tradycji, to ich konstrukcja stanowi ciekawą odmianę. Ponadto książce towarzyszy niewielki zeszyt do ćwiczeń grafomotorycznych i nauki pisania liter, wyrazów czy zdań. Utrzymany w tej samej szacie graficznej dziecięcy notatnik pozwala dziecku praktycznie od razu rozpocząć przygodę ze stawianiem pierwszych literek. Dlaczego? Ponieważ dzieci nie lubią długo czekać na efekty swojej pracy, chcą widzieć je szybko, niemal natychmiast - to właśnie one dają im energię do dalszej pracy i zapobiegają przedwczesnemu zniechęceniu.

"Elementarz współczesny" wydany w serii "Czytam sobie" pokazuje świat, jaki otacza nas dziś. Opracowany zgodnie z najnowszymi odkryciami pedagogiki i psychologii rozwojowej, przejrzysty, nowoczesny i czytelny stanowi niezwykłą naukę czytania w klasycznej i sprawdzonej formie. Co więcej - we wnętrzu tej książki dziecko może odnaleźć znanych i lubianych bohaterów serii "Czytam sobie", ponieważ to własnie oni zapraszają do nauki czytania ;)

Co jest ważne w "Elementarzu współczesnym"? Świetnej jakości papier (matowy, dość sztywny), twarda oprawa, 160 stron pięknie zilustrowanych i pełnych przemyślanej treści, a dodatkowo absolutny brak chaosu, który mógłby budzić zniechęcenie dziecka i rodzica. Kolejne litery wprowadzane są na pomysłowych planszach zwanych "Zabawy z literą", które są ciekawym zaproszeniem do poznawania alfabetu oraz ćwiczeniem na spostrzegawczość. Dział: "Poznawanie liter" wygląda podobnie, jak w tradycyjnym elementarzu: na pierwszym miejscu jest prezentacja litery następnie wyraz podstawowy (wraz z ilustracją), później przykłady wyrazów zawierających daną literę (bazują na poznanych już literach) oraz prosty tekst. Obok tekstu pojawia się analiza i synteza wyrazu - czyli rozkładanie na głoski i składanie oraz wyrazy podzielone na sylaby. Taki układ sprawia, że dziecko praktycznie od początku samodzielnie może czytać całe teksty. Oczywiście wraz z opanowaniem kolejnych liter - teksty stają się coraz trudniejsze i ciekawsze. Dzieci dowiedzą się na przykład: czym jest Amazonka oraz kto odkrył biegun południowy, ale tylko niektóre teksty oparte są na faktach, większość to fikcyjne opowiadania, nierzadko zabawne, które na pewno wciągną małych czytelników :)

"Elementarz współczesny" prowadzi dziecko od poznawania pierwszych liter przez czytanie pierwszych słów i zdań aż po ćwiczenie sprawnej lektury dłuższych tekstów. Za opracowanie merytoryczne elementarza odpowiadała Anna Boboryk, która jest także współtwórcą i koordynatorem merytorycznym pakietu podręczników dla klas 1–3 zatytułowanych "Tropiciele" (WSiP), nagrodzonego Złotą Nagrodą BESA Best European Schoolbook Award 2013 Targów Książki we Frankfurcie dla najlepszego cyklu edukacyjnego w Europie w kategorii wiekowej 6–9 lat.

"Elementarz współczesny" wydany nakładem Wydawnictwa Egmont to nowocześnie zilustrowana, przystępna w formie i treści książka, która uczy, bawi, a przede wszystkim stwarza pierwszą więź z literami, historyjkami, czytaniem oraz pisaniem. Dla pierwszoklasistów prezent idealny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-07-2015 o godz 11:44 przez: Maluszkowe Inspiracje
Kultowy elementarz Falskiego zna niemal każdy. Wielu z nas właśnie z nim wchodziło w niezwykły świat liter, więc jego forma, ilustracje i treść dobrze nam się kojarzy.
Książka, którą dziś chcę wam pokazać, jest jego doskonałą współczesną alternatywą.
Grafika i forma tego elementarza mocno nawiązują do tradycji, ale jego konstrukcja stanowi ciekawą odmianę.
Książce towarzyszy niewielki zeszyt do nauki pisania, którego dołączenie jest moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem - dziecko może samo próbować napisać litery, które poznaje. Dla mnie najistotniejszą cechą tego Elementarza jest to, że daje współczesnym dzieciom bardzo szybko odkryć ogromną radość i satysfakcję z samodzielnego czytania.
Dzieci nie lubią długo czekać na efekty swojej pracy, chcą widzieć je szybko, niemal natychmiast - to właśnie one dają im energię do dalszej pracy i zapobiegają przedwczesnemu zniechęceniu. Więcej na blogu Maluszkowe Inspiracje
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-07-2015 o godz 00:00 przez: Karolina Kołodziej
Doskonały elementarz, jak dla mnie najlepszy ze wszystkich propozycji na rynku. Warto zwrócić uwagę na jego szatę graficzną, która jest bardzo przystępna naszym szkolniakom, do tego całość jest bardzo kolorowa i atrakcyjna. Ja jestem zachwycona. Polecam gorąco
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-06-2015 o godz 10:16 przez: Anna Mysza
Ja polecam do domu, przed pierwszą klasą, w zerówce w sam raz, jako uzupłenienie - bardzo ładny, zachęca dziecko :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego