Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Cechy dodatkowe
  • więcej

Projektory i rzutniki

Projektory dzięki rozwojowi technologii są nieocenionym narzędziem biznesowym, edukacyjnym oraz rozrywkowym. Obecnie rzutniki mogą z powodzeniem zastępować tradycyjne ekrany. W naszej ofercie można znaleźć urządzenia takich marek, jak Epson, Philips, Overmax, Xiaomi, Kruger&Matz, Optoma, Kodak czy BenQ.

Projektor do zastosowań edukacyjnych, biznesowych czy do kina domowego?

Producenci projektorów opracowali różne rozwiązania dostosowane do konkretnych warunków. Rzutniki biznesowe i edukacyjne posiadają nieco słabsze parametry, podczas gdy modele multimedialne wydobywają z obrazu wszystko co najlepsze. Dużą zaletą nowoczesnych rzutników jest możliwość osiągnięcia obrazu o przekątnej nawet 300 cali przy zachowaniu dużej jakości obrazu.

Niskie rozdzielczości SVGA i XGA sprawdzą się doskonale do prezentacji dokumentów czy arkuszy kalkulacyjnych. W zastosowaniach domowych minimalną zalecaną rozdzielczością jest HD Ready, choć pełnię radości z oglądania filmów Blu-ray i grania dostarczą projektory o rozdzielczości obrazu Full HD i WUXGA. Ważnym parametrem projektorów jest ich jasność wyrażana w lumenach. Urządzenia cechujące się jasnością do 3000 lm są przeznaczone do pracy w zaciemnionych pomieszczeniach, podczas gdy modele o jasności 3000-5000 lm pozwolą na swobodne oglądanie w nasłonecznionym pomieszczeniu. Wartość powyżej 5000 lm znajdziemy w modelach do pracy w plenerze.

DLP, LED, LCD - technologie wyświetlania obrazu

Szczegółowe parametry projektorów są bardzo ważne, ale kluczowa jest technologia przetwarzania obrazu. Najpopularniejsze projektory DLP bazują na silnej lampie współpracującej z lustrami i kołem kolorów. Technologia ta cechuje się łagodnym obrazem o wysokim kontraście, ale też mniejszą jasnością. Technologia 3LCD oraz LCD zapewnia żywe odwzorowanie barw i wysoką jasność obrazu, przy delikatnej utracie kontrastu. Diody LED oraz miks LED i światła laserowego daje najwyższą jakość. Technologię tę cechuje perfekcyjne odwzorowanie kolorów i świetny kontrast, a do tego wysoka żywotność oraz ekonomia pracy.

Sprawdź projektory z naszej oferty, porównaj ich parametry i wybierz model doskonale dopasowany do charakteru jego przyszłej pracy. Asortyment obejmuje również wszystkie potrzebne akcesoria od ekranów po torby do przenoszenia rzutników.

więcej