Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Funkcje projektorów
  • więcej
Wielkość ekranu
  • więcej
Mechanizm zegarka
Format obrazu

Przenośne ekrany do projektorów i rzutników

Ekrany projekcyjne umożliwiają zachowanie jakości obrazu wyświetlanego z projektora, dzięki specjalnej powierzchni równomiernie rozpraszającej światło. Poszczególne modele w zależności od przekątnej ekranu, stopnia mobilności czy posiadanych walorów estetycznych mogą sprawdzić się np. w biurach, na uczelni lub w domu.

Funkcje ekranów projekcyjnych

Ekrany projekcyjne różnią się od siebie m.in. pod względem zautomatyzowania lub typu obramowania. Ekrany z napinaczami wykorzystują odpowiednie linki do zachowania gładkości ekranu. Z kolei modele wyposażone w ramę stabilizującą, np. od marki Epson, zapewniają większy kontrast pomiędzy wyświetlanym obrazem oraz mogą pełnić jednocześnie funkcję dekoracyjną przy urządzaniu kina domowego.

Oprócz tego kupując ekran do rzutnika warto zwrócić uwagę na system zwijania i wysuwania. Może on być np. manualny lub automatyczny i w zależności od osobistych preferencji trzeba zdecydować się na któryś z nich.

Ekran projekcyjny elektryczny

Ekran elektryczny różni się od zwykłego ekranu przede wszystkim ilością funkcji. Możliwe są np. automatyczne zwijanie czy sterowanie pilotem. Dodatkowo niektóre modele mogą być używane również jako tablice interaktywne. Ekran projekcyjny elektryczny stosuje się m.in. w dużych salach i pomieszczeniach biurowych, gdzie wymagane jest jego wysokie zawieszenie.

Wybór ekranu do projektora

Ekran projekcyjny powinien być między innymi dopasowany do formatu obrazu wyświetlanego przez projektor, np. najczęściej wybierany format do kina domowego to 16:9.

Ważna jest także ilość wyznaczonego miejsca oraz możliwość montażu. Ekrany sufitowe lub ścienne wymagają zamontowania na stałe, co zazwyczaj stosowane jest w przypadku sal wykładowych czy domowego użytkowania. Natomiast jeśli ważniejsza jest mobilność można wybrać np. ekran biurkowy czy ustawiany na stojaku. Tego rodzaju modele często posiadają możliwość składania i dodatkowo dołączony pokrowiec, w celu zapewnienia wygody transportu i przede wszystkim ochrony sprzętu. Ponadto przy zakupie ekranu do projektora warto rozważyć zakup dodatkowych akcesoriów do projektora.

W naszej ofercie można znaleźć różne typy ekranów projekcyjnych, w zależności od preferowanego formatu czy sposobu instalacji. Sprawdź jakie funkcje posiadają i wybierz ekran, który spełni twoje oczekiwania.

więcej