Dziesięć rzeczy (okładka miękka)

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Przeżywasz życiowy kryzys? Utraciłeś kogoś bliskiego? Dopadła cię poważna choroba?  Jesteś bankrutem? Nie wiesz co robić?

Nikt nie wie – bo skąd mielibyśmy wiedzieć, co robić jeżeli jeszcze nigdy w życiu nie było nam tak źle, nigdy nie odczuwaliśmy takiego cierpienia.

Autorka opisuje przypadki konkretnych osób, które poradziły sobie w sytuacjach skrajnych. Sporządziła listę rzeczy, które trzeba zrobić, gdy życie się rozpada, w odpowiedzi na gorącą prośbę swojego przyjaciela. Tak powstała ta książka, która pomogła już wielu osobom. Być może pomoże także Tobie?

Nie gwarantujemy, że po lekturze od razu i radykalnie zmieni się Twoje życie ale chociaż dowiesz się jakie konkretne działania stoją przed tobą.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Dziesięć rzeczy
Autor: Daphne Kingma
Tłumaczenie: Waluga Grażyna
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 280
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-04-27
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 22 x 212 x 127
Indeks: 17063517
 
średnia 4,2
5
1
4
3
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
4/5
25-12-2015 o godz 23:17 Anna Sikorska dodał recenzję:
W chwilach kryzysów zapominamy i zdrowym rozsądku. Życie nam się wali, a my patrzymy na to bezradni i nie pozwalamy sobie na emocje, bo przecież trzeba dobrze się trzymać, cieszyć się życiem, tworzyć pozory, nie zatruwać innych własnymi problemami, z którymi pozostajemy sami.
„Dziesięć rzeczy, które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada” to z jednej strony bardzo typowy poradnik, a z drugiej zostajemy wprowadzeni w świat tragedii innych ludzi, ich zmagań się z otoczeniem. Autorka bardzo dokładnie tłumaczy nam w jaki sposób muszą przebiegać poszczególne etapy radzenia sobie z trudnościami.
W poradniku znajdziemy takie kroki jak: płacz, pozbywanie się nawyków, próbowanie innych rzeczy, nauka rezygnacji, pamiętaniu o sobie, wytrwałości, integracje straty, życie prostym życiem, szukanie miłości i spokoju ducha. Wartość poradnika nie stanowią jednak te hasła, ale w jaki sposób autorka podeszła do nich.
Książkę polecam wszystkim, którzy nie radzą sobie z problemami. Szczególnie przydatna powinna być dla nastolatków, którzy już powoli wchodzą w dorosłe życie, ale jeszcze nie nauczyli się, w jaki sposób radzić sobie z emocjami, które w tym wieku wyolbrzymiają wszystkie przeciwności losu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-12-2015 o godz 17:24 Meggie dodał recenzję:
Każdy człowiek jest inaczej doświadczony przez los, napotykając na swej drodze różnego rodzaju problemy, czasem drobne, a innym razem bardzo poważne. Niekiedy trudno poradzić sobie ze stresem i ciężarem, który często spada niespodziewanie. Może się to zdarzyć każdemu i w różnych momentach życia. Na wiele rzeczy nie ma się wpływu, a także nie wszystko jest się w stanie przewidzieć. W niektórych sytuacjach, gdy człowiek stara się wszystko jakoś poukładać pomocna może okazać się lista. W tej książce znajdziecie właśnie taką listę zawierającą to, co należy zrobić w obliczu kryzysu, czy tragedii. Czy taki sposób radzenia sobie z problemami przynosi efekty? Czy pomoże Wam?

Daphne Kingma to psychoterapeutka, a także autorka trzynastu książek, które zostały wydane w piętnastu językach. Autorka wielokrotnie brała udział w programie telewizyjnym przygotowywanym przez Oprah Winfrey, a także w wielu różnych audycjach radiowych.

Sięgając po tę książkę nie należy oczekiwać, że wszystkie problemy po jej przeczytaniu się zupełnie rozwiążą. Wyjście z kryzysu wymaga dużej pracy, którą ta lektura może pomóc rozpocząć dostarczając listę rzeczy, które w tym celu powinno się wykonać. Droga ta nie należy do prostych, ale autorka na przykładach sytuacji konkretnych osób stara się przekazać, że nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny. Równie ważne jest uświadomienie sobie tego, że analizowanie popełnionych świadomie, czy nieświadomie błędów, które doprowadziły do obecnej sytuacji i zadręczanie się przeszłością nie pomoże odbudować przyszłości, a wręcz może bardzo zaszkodzić. Każdy różne problemy przeżywa na swój sposób i nie ma złotego środka na poradzenie sobie z nimi. Pewna zmiana nastawienia może pomóc spojrzeć trochę inaczej na wydarzenia i być może także pomóc dojrzeć iskierkę nadziei dodając otuchy, wsparcia w zmierzeniu się z tym, co się dzieje.

Książka została podzielona, zgodnie z tytułem, na dziesięć głównych rozdziałów poprzedzonych wprowadzeniem. Każdy rozdział to także jeden punkt listy, który przybliża do pogodzenia się z zaistniałą sytuacją i może stanowić zarówno szereg wskazówek, jak i wsparcie. Przedstawienie sytuacji różnych osób, sprawia, że lektura staje się bliższa i dodaje wiary i chęci do działania w dobrym kierunku. Część porad może dla Was okazać się oczywista, inne natomiast mogą wzbudzić zdziwienie. Wszystkie rozdziały zostały zbudowane w podobny sposób, dostarczając informacji, porad, przykładu, jak też na zakończenie podsumowania z szeregiem pytań, na które czytelnik powinien sobie odpowiedzieć.

Język lektury jest przystępny, a styl lekki. Czyta się ją dobrze i wzbudza zainteresowanie. Niewielki format umożliwia noszenie jej ze sobą, przykładowo w drodze do pracy i wracanie do jej treści w dowolnym momencie.

„Dziesięć rzeczy które powinniście zrobić gdy życie się wam rozpada” to poradnik mogący stanowić wsparcie na zakręcie życiowym, których nie brak na drodze każdego człowieka. Warto spróbować poukładać pewne rzeczy i czerpać z doświadczenia innych ludzi, by chociaż trochę poradzić sobie z ciężarem, który przygniata i odbiera chęci do działania. Każda pomoc w takim momencie jest ważna i może odmienić ludzki los. Życie jest tylko jedno i warto o nie zawalczyć, chociażby wspierając się słowami zawartymi w tej książce.

http://ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl/2015/12/02/dziesiec-rzeczy-ktore-powinniscie-zrobic-gdy-zycie-sie-wam-rozpada-daphne-kingma/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-06-2015 o godz 00:00 Dagmara Korona dodał recenzję:
To moim zdaniem jeden z tych poradników, który naprawdę warto przeczytać, nawet jeśli aktualnie nie odczuwamy takiej potrzeby. Niektóre porady autorki naprawdę zapadają w pamięć i wierzę w to, że w odpowiednim momencie przypomnę sobie o nich. Polecam - jeden z bardziej sensownych poradników, jakie miałam w rękach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-06-2015 o godz 09:15 Ósemkowy Klub Recenzenta dodał recenzję:
Czytałam już wiele książek, ale ta szczególnie mnie zaintrygowała. Jej autorką jest Daphne Kigman psychoterapeutka, która wydała obecnie 13 książek, które sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy. Jest to typowo psychologiczna książka. Może pełnić funkcje poradnika. Pokazuję historie ludzi z różnych środowisk, których spotkały różne smutki czy problemy. Sporządzona jest w niej lista rzeczy, które warto zrobić wtedy kiedy jesteśmy w całkowitej rozpaczy lub gdy problemy przerastają nas samych.

Zagłębienie się w lekturze tej książki może być odpowiedzią na wiele nużących i dręczących nas pytań. Uczy nas, że np. w pewnych sytuacjach warto się wypłakać czy zaakceptować to co nas spotkało. Pokazane jest w niej również, że każdy „upadek” uczy nas czegoś nowego i może nas wzmocnić. Autorka próbuje pokazać też sposoby dzięki, którym możemy zapomnieć o tym co nas spotkało. Opisane historie różnych osób mogą uświadomić nam, że nie jesteśmy jednymi, którym na życiowej drodze stają różne trudności.

Język jest prosty, niesie łatwy przekaz dla odbiorcy. Książka zawiera dużo opisów typowych sytuacji, które mogą przytrafić się każdemu z nas. Opisuję takie sprawy jak problemy w małżeństwie, alkoholizm, utrata bliskiej osoby, kryzys budżetowy, poważna choroba, kłótnie z najlepszym przyjacielem. Kingnam chce nam przez to pomóc odnaleźć w tej książce cząstkę siebie. Właśnie przez swoją prostotę ta lektura może nas zaintrygować
czy skłonić do pewnych przemyśleń lub poszukania rozwiązania jakieś sytuacji.

Moim zdaniem warto przeczytać tę książkę, bo może ona wpłynąć na czyjeś życie, coś zmieni czy umocnić nas w jakimś przekonaniu. Pokazuję przede wszystkim te "Dziesięć rzeczy", które należy spróbować zrobić, gdy nic innego nie może nam już pomóc lub polepszyć naszego samopoczucia.

Polecam tę książkę każdemu czy kobiecie czy mężczyźnie, starszemu czy młodszemu. Uważam, że może być idealna do przeczytania nie zależnie od wieku, płci. Nikogo nie krytykuję ani nie dyskryminuję. Pomaga odkryć, że nawet gdy jest źle można znaleźć rozwiązanie.
Marta Roman, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-05-2015 o godz 00:00 Klaudia Kisio dodał recenzję:
Ten poradnik dostałam od przyjaciółki i uważam, że jest bardzo wartościową pozycją. Napisała go osoba, która zna się na rzeczy, dlatego jej porady i wskazówki można z łatwością odnieść do prawdziwego życia. Powinien przeczytać go każdy, kto ma kłopoty i czuje się bezradny. Bo nie ma problemów nie do rozwiązania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-05-2015 o godz 17:40 jeke5 dodał recenzję:
Kiedy spadają na nas kłopoty i czujemy, że w jakiś niewytłumaczalny sposób nawarstwiają się, a dotychczasowe życie wymyka się spod kontroli czujemy się przytłoczeni i wstrząśnięci. Bez większych problemów radzimy sobie ze zwykłymi zmartwieniami, ale głęboki kryzys wyniszcza nas emocjonalnie i duchowo, zmusza do zaangażowania całej energii, aby go przezwyciężyć.

Daphne Kingma to amerykańska psychoterapeutka, która od ponad dwóch dziesięcioleci pomaga osobom indywidualnym i parom poprawić relacje w związkach i wnieść więcej miłości do ich życia. Wydała 13 książek, które stały się bestsellerami. Często gości w programie Oprah Winfrey, Charlie Rose czy CNN.
W książce pt.,,Dziesięć rzeczy które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada" zaprezentowała autorski program mający nauczyć ludzi jak pokonać życiowe zakręty i nieszczęścia oraz jak wykorzystać je do duchowej przemiany. Do napisania tej książki zainspirował ją przyjaciel, który przyjechał w odwiedziny i potrzebował zarówno pocieszenia, bo spiętrzyły mu się problemy, jak też chwilowego oderwania się od nich. Kiedy wracali z wycieczki w góry poprosił ją o przygotowanie listy dziesięciu rzeczy, które powinien zrobić, aby przejść przez ten kryzys.

Daphne Kingma wskazuje, że tradycyjne metody rozwiązywania problemów polegające na dążeniu do odzyskania pełnej kontroli nad swoim życiem często zawodzą we współczesnym świecie. Należy poznawać nowe sposoby radzenia sobie z problemami i muszą one wyjść z głębi duszy każdego człowieka, gdyż dla poszczególnych osób będą one inne.
Pierwszym krokiem w przemianie i dążeniu wyjścia na prostą jest PŁACZ, który ma moc uzdrawiającą. Łzy przynoszą ulgę i zmniejszają odczuwanie żalu, są oczyszczające i otwierają nas na zmiany. Nie powinno się ich powstrzymywać, gdyż w ten sposób tłumi się smutek i blokuje odczuwanie pozytywnych emocji. Jednym z powodów uzdrawiającej mocy łez spływających po naszej twarzy jest podobno to, że przenosimy się w takim momencie do naszej pamięci komórkowej do czasu, kiedy nasza twarz zanurzona była w wodach płodowych i odczuwaliśmy w łonie matki spokój oraz mieliśmy poczucie bezpieczeństwa.
Nie zdradzę kolejnych etapów radzenia sobie z zawirowaniami życiowymi, ale zapraszam do lektury tego poradnika.
Poradnik można czytać rozdział po rozdziale dochodząc do finału, gdzie odnajduje się wewnętrzny spokój, ale można także wybierać rozdział, który w danej chwili jest nam najbardziej potrzebny. Terapeutka przytacza bardzo dużo konkretnych osób i pokazuje jak poradziły sobie w kryzysowym okresie swojego życia.

,Dziesięć rzeczy które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada" to książka dla osób, którym wydaje się, że już nie dadzą rady dłużej zmagać się z problemami, chcą się poddać i nie czuć już bólu, żalu, smutku czy poczucia straty. W życiu każdego człowieka są takie okresy i nie sposób ich uniknąć niezależnie od tego jaka jest ich przyczyna. Autorka poradnika daje konkretne wskazówki i dzięki nim ma nadzieję, iż ,,pomoże uleczyć twe serce, przebudzi duszę i powiedzie cię w stronę wyzwolenia, które przynosi zrozumienie głębszego sensu życia."
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Druk na życzenie

Ile razy zdarzyło Ci się szukać książki, która nie była już dostępna w sprzedaży? W Empiku staramy się odpowiadać na Twoje potrzeby i nie boimy się innowacyjnych rozwiązań.
Dlatego, jako pierwsi na rynku wprowadzamy dla naszych klientów opcję „Druku na życzenie”.

 
 

Jak to działa?

W przypadku kilkuset wybranych, niedostępnych już w regularnej sprzedaży książek wprowadziliśmy możliwość wydrukowania ich na życzenie klienta. Opcja obowiązuje wyłącznie na stronach produktów z widoczną zakładką „Druk na życzenie”.

 
 

O produkcie

Książki wydrukowane w ramach opcji “Druk na życzenie” mogą różnić się w niewielkim stopniu od pierwowzorów. Istotną różnicą jest całościowy wydruk w środku w kolorze czarno-białym, nawet jeśli oryginalna wersja zawiera kolorowe elementy graficzne. Ponadto książki drukowane na życzenie posiadają klejone, a nie zszyte grzbiety. Okładka książki będzie natomiast niemal identyczna z oryginałem. Twarda lub miękka, w zależności od opisu na stronie i wydana w kolorze. Typ i wielkość czcionki również zostaną zachowane.

 
 

Personalizacja

Każda książka wydrukowana na życzenie jest podpisana imieniem i nazwiskiem swojego właściciela. Stosowna informacja jest zawarta w znaku QR nadrukowanym na okładce. Dzięki temu Twoja książka jest jeszcze bardziej wyjątkowa i unikalna. Po wysłaniu książki znak QR nie będzie dalej przetwarzany przez Administratora.

 
 

Jak złożyć zamówienie?

Wybierz interesujący Cię tytuł i sprawdź, czy jest dostępny w opcji “Druk na życzenie”. Złóż zamówienie, tak jak zawsze i już wkrótce ciesz się upragnioną książką na półce! Pamiętaj, że zamówienie realizujemy specjalnie na Twoje życzenie i w związku z tym czas jego realizacji może się wydłużyć - do 14 dni.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gra cieni Flont Andrzej
4.5/5
40,99 zł
44,90 zł
premium 38,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Luter. Ciemna strona rewolucji Lisicki Paweł
5/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 29,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Mity medyczne, które mogą zabić Świątkowska Katarzyna
4/5
32,84 zł
39,90 zł
mój empik 30,28 zł
premium 29,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Kobiety despotów Słowiński Przemysław
4/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Złota epopeja Lewandowska-Kąkol Agnieszka
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziewczyny wyklęte Nowak Szymon
4.8/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Władca świata Benson Robert Hugh
4.5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczny PRL. Wielkie afery Słowiński Przemysław
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Druga Rzeczpospolita w 100 przedmiotach Fedorowicz Andrzej
0/5
41,49 zł
49,90 zł
premium 39,41 zł
Inne z tego wydawnictwa Obrona wiary Chesterton Gilbert Keith
5/5
32,99 zł
37,00 zł
premium 31,34 zł
Inne z tego wydawnictwa Obóz świętych Raspail Jean
4.8/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Kobiety wywiadu Słowiński Przemysław
0/5
40,99 zł
44,90 zł
premium 38,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Wojny przyszłości Wrzosek Marek
0/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Kremlowska szkoła negocjacji Ryżow Igor
0/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Wiekuisty człowiek Chesterton Gilbert Keith
4/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Obrona człowieka Chesterton Gilbert Keith
0/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 34,66 zł
Inne z tego wydawnictwa Polskie piwo. Biografia Szymański Marcin Jakub
5/5
40,99 zł
44,90 zł
premium 32,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Boży szaleńcy Łaszewski Wincenty
5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Skok na banki. Kto kontroluje pieniądze Polaków Nisztor Piotr
4.5/5
44,49 zł
49,90 zł
premium 42,26 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.