Anne Frank. Dziennik (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

II wojna światowa. Zwykłe mieszkanie w centrum Amsterdamu nagle staje się schronieniem, więzieniem i całym światem dla żydowskiej nastolatki Anne, jej rodziny i znajomych. Przez ponad dwa lata, w ciągłym strachu przed wykryciem, próbują oni normalnie żyć, łagodzić codzienne konflikty, doceniać małe radości.

Największą tajemnicą Anne jest zmyślona przyjaciółka Kitty, której opowiada o wszystkim, co dzieje się w kryjówce: przerażeniu, plotkach, kłótniach, pierwszej miłości. Sekretne listy do Kitty układają się w przejmujący dziennik dziecka, obdarzonego niezwykłym zmysłem obserwacji i dojrzałością.

Ostatni zapisek powstał 1 sierpnia 1944 roku – na trzy dni przed aresztowaniem i wywiezieniem do obozu koncentracyjnego wszystkich mieszkańców kryjówki.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Anne Frank. Dziennik
Autor: Frank Anne
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-01-14
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 212 x 145
Indeks: 16056503
 
średnia 4,7
5
24
4
7
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
24 recenzje
5/5
02-09-2015 o godz 20:55 martad87 dodał recenzję:
Niektóre książki poruszają tak bardzo, że zostaną w naszej pamięci na zawsze. Ale zacznijmy od początku... O Anne Frank usłyszałam po raz pierwszy (o ile tak można powiedzieć), czytając książkę "Gwiazd naszych wina" Jonha Greena (którą gorąco polecam, to także mocna książka). W książce tej główna bohaterka, będąc w Amsterdamie, udaje się do Domu Anne Frank. Później zdarzyło mi się obejrzeć na National Geographic Channel bardzo poruszający program dokumentalny o autorce "Dziennika".

Anne Frank przyszła na świat we Frankfurcie nad Menem, w żydowskiej rodzinie, 12 czerwca 1929 roku. Jej rodzicami byli Otto i Edith Frank, miała również starszą siostrę, Margot. Gdy do władzy w Niemczech doszedł Hitler, rodzina Franków przeniosła się do Holandii. Niestety, wraz z napaścią Niemiec, również i tam pojawiły się prześladowania Żydów. Ojciec Anne przeczuwał, że żeby przeżyć wojnę, musi się z rodziną ukryć. Z pomocą swoich współpracowników przygotował kryjówkę w starej oficynie biura, w którym pracował. Zaczęto znosić tam sprzęty, ubrania, żywność. 6 lipca 1942 Frankowie przenieśli się do kryjówki. Wkrótce dołączyła do nich rodzina van Pels - Auguste i Hermann oraz ich syn, Peter, a także Fritz Pfeffer. W kryjówce przebywali do 4 sierpnia 1944 roku, kiedy ktoś doniósł o nich władzom. Wszyscy zostali aresztowani i przewiezieni do obozu koncentracyjnego. Wojnę przeżył tylko Otto Frank.

W ciągu całego pobytu w oficynie, Anne Frank prowadziła swój "Dziennik". Jest on uważany za jedno z najważniejszych świadectw holocaustu. Jeśli jednak ktoś sięga po niego oczekując, że przeczyta relację z życia w obozie koncentracyjnym, srogo się rozczaruje.

Dziennik był prezentem, jaki Anne dostała z okazji swoich trzynastych urodzin. W szkole miała wiele koleżanek, nie czuła jednak mocniejszej więzi z żadną z nich. Dziennik potraktowała jak swojego powiernika, który zachowa każdy sekret. Brakowało jej prawdziwej przyjaciółki, dlatego stworzyła Kitty i do niej pisała listy.

Początkowo, wpisy są dość typowe dla 13-latki: Anne przedstawia koleżanki i kolegów z klasy, pisze, jak ich postrzega, opowiada o swoim gadulstwie na lekcjach i karach, jakie za to dostaje, opisuje swoich adoratorów. Nie pozwala jednak zapomnieć, że toczy się wojna i skarży się na to, jakie konsekwencje dla niej mają kolejne ustawy antyżydowskie.

Wpisy zmieniają się, kiedy Anne wraz z rodziną musi zacząć się ukrywać. Opisuje w nich trudy codziennego życia, konflikty, trudne relacje z matką, swoją samotność i poczucie bycia poniewieraną przez wszystkich, tylko dlatego, że jest najmłodsza. Często zwierza się, że żyje w ciągłej obawie przed wykryciem, czy zbombardowaniem. Życie w oficynie ma ogromny wpływ na Annę. Możemy obserwować, jak staje się coraz dojrzalsza, stara się nad sobą pracować, kształtuje przyszłe plany i cele, przeżywa pierwsze prawdziwe zakochanie. Mimo tylu trudności, nie traci nadziei i ciągle wierzy w wewnętrzne dobro człowieka.

"Dziennik" Anne Frank to poruszająca lektura. Porusza tym bardziej, iż wiemy, że Annie nie dane było zrealizować swoich marzeń. Nie traciła nadziei na koniec wojny, na powrót do normalnego życia, a nadzieja ta została tak brutalnie odebrana i zdeptana.

Wojna to zawsze statystyki - tylu i tylu rannych, tylu i tylu zabitych. Świadectwa takie, jak "Dziennik" Anne Frank, uświadamiają coś, co porusza do głębi - każda z osób, która ginie, to nie numer statystyczny. To człowiek, ludzka istota, która miała rodzinę, swoje życie, plany, marzenia... plany i marzenia, których już nigdy nie zrealizuje. Takie świadectwa powinny nas uczyć, jakim złem jest wojna. Szkoda tylko, że ludzie mają tak krótką pamięć.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
11-02-2015 o godz 14:11 Książkowo dodał recenzję:
Niniejsza publikacja należy do grupy tych, których z oczywistych względów nie sposób oceniać.
Jest to osobisty dziennik autorki, która mając zaledwie trzynaście lat zmuszona została ze względu na współczesne jej wydarzenia historyczne do życia w ukryciu wraz ze swoimi najbliższymi oraz czworgiem innych osób.

W dniu swoich urodzin Anne otrzymuje w prezencie dziennik, który staje się jej powiernikiem, a na jego karty w formie listów do wymyślonej przyjaciółki Kitty przelewa ona wszystkie swoje myśli, uczucia i spostrzeżenia.
Dzięki systematycznie prowadzonym przez nastolatkę zapiskom mamy okazję zapoznać się nieco ze specyficznymi realiami życia panującymi w Amsterdamskiej Oficynie, która na czas nieokreślony stała się namiastką domu dla ośmiorga ukrywających się tam osób.

Dziewczynka w sposób niebywale szczery opisuje trudności życia w przymusowej izolacji od świata, wszystkie obawy i lęki związane z bombardowaniami i ostrzałem, doskwierające, z biegiem czasu coraz bardziej, zmniejszające się racje żywnościowe oraz brak podstawowych rzeczy codziennego użytku.
Możemy także poobserwować relacje międzyludzkie nie tylko w rodzinie Franków lecz również te dotyczące pozostałych współtowarzyszy niedoli.

Czytając niniejszą książkę stajemy się mimowolnymi świadkami zewnętrznego oraz wewnętrznego dojrzewania Anne i jej pierwszej początkowo platonicznej miłości. Publikacja ta choć porusza bardzo trudną tematykę nie jest przepełniona jedynie smutkiem, znajdujemy w niej również sporo anegdot z Oficynowego życia. Nie sposób także nie podkreślić ogromnego optymizmu kilkunastolatki, która ciągle wierzy, że spokoje i szczęśliwe życie, w którym spełni się między innymi jej marzenie o tym, aby zostać pisarką, wciąż jest dopiero przed nią wystarczy jeszcze tylko trochę poczekać.

Niestety jak podają źródła nastolatka zmarła na tyfus w marcu 1945 w obozie koncentracyjnym w Bergen-Belsen po ponad dwuletnim ukrywaniu się.*** Wydarzenie to miało miejsce na 2 miesiące przed wyzwoleniem Holandii.

Jednakże poprzez swój dziennik, który dzięki staraniom jej ojca Otto Franka (który jako jedyny z rodziny ocalał) został wydany drukiem stała się ona swego rodzaju ikoną, a książka przetłumaczona została na wiele języków.

Od 3 maja 1957 działa również powołana przez Otto Franka Fundacja Anny Frank, która od wielu już lat angażuje się w działania ma rzecz praw dzieci, edukacji i ograniczania ubóstwa na całym świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
31-01-2015 o godz 12:32 Zaczytany w Książkach dodał recenzję:
Tytuł: Dziennik
Autor: Anne Frank
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 14 stycznia 2015
Liczba stron: 315

Anne Frank urodzona 12 czerwca 1929r., we Frankfurcie, przeniosła się do Amsterdamu w wyniku objęcia władzy przez Hitlera. Jej rodzina ponad dwa lata ukrywała się w oficynie. Nastolatka prowadziła dziennik. Wraz z siostrą najprawdopodobniej umarła w 1945 roku.

Papier jest cierpliwszy od człowieka.


Akcja rozpoczyna się 12 czerwca 1942 roku. Język utworu jest nieciekawy. Zostają wplątane różne zagraniczne słowa. Całość nie przypadła mi do gustu, raczej ze względu na nudą fabułę niż styl pisania autorki. W środku znajdują się przeróżne zdjęcia jej rodziny oraz osób, które ich ukrywały.

Dziennik opowiada o życiu Anne Frank. Na początku o czasach szkolnych, jej relacjach z kolegami i koleżankami z klasy. Potem o ukrywaniu się. Mieszkali w osiem osób. Mieli mało jedzenia, musieli chodzić o wyznaczonych godzinach, nie mogli wychodzić na dwór, Za każdym razem bali się, że zostaną wykryci. Parę razy zostali okradzeni. Dziewczynka mówi, że ludzie zeszli na psy: "kapują" na Żydów, kradną, zabijają tylko i wyłącznie dlatego, że chcą przetrwać. Nie może ona zrozumieć także tego, dlaczego są wojny. Opowiada nam o swojej pierwszej poważnej miłości.

Miłości nie da się poskromić.


Okładka jest z nowego wydania. Na pierwszym planie zostało zamieszczone zdjęcie Anne Frank, w tle widać słowa, które najprawdopodobniej pochodzą z jej utworu. Kolorystyka została dobrana odpowiednio, aby fotografię nie przyćmiły cieplejsze barwy.

Zawsze w życiu doświadczałem, że nieskromni ludzie osiągają o wiele więcej niż skromni!


Anne była zmuszona przenieść się z okresu dzieciństwa w dorosłość. Jako młoda nastolatka nie mogła bawić się z koleżankami, czy uczyć w szkole. Musiała myśleć o przyszłości, o tym, czy uda się jej przetrwać wojnę, a jeśli tak, to co potem uczyni. Poszukiwała ciągle swojej tożsamości. Lubiła pisać, śledzić drzewa genealogiczne książąt i dużo czytać.

Głowa do góry, bądź dobrej myśli, znowu nadejdą inne czasy.


Utwór ten czasem mnie zaciekawił, że strony pochłaniałem z prędkością czasu, ale często było tak, że dłużyło mi się jej czytanie, aczkolwiek dotrwałem do końca. Może to z powodu, że jest to moja lektura albo, że nie przepadam za takim gatunkiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-04-2015 o godz 17:48 przemek pawelec dodał recenzję:
Przepiękne w tym dzienniku jest wgląd w umysł i życie tej tak bardzo dojrzałej i przygotowanej do swojej roli autorki. Czytając ten dziennik widzimy prawdziwy rozkwit niedoszłej pisarki, która z dnia na dzień doskonali swój warsztat. Pisarka mimo swojego młodego wieku udowadnia, że nie ma dla niej tematów tabu, w swoich wypowiedziach jest bezkompromisowa, bezpośrednia, nie szuka niedopowiedzeń, dwuznaczności, a przy tym jest wciąż niewinna i dziecinnie szczera. W jej dzienniku nie ma zahamowań, które bardzo często przytrafiają się dojrzałym i doświadczonym pisarzom. Czytając dziennik możemy prześledzić zmiany, które zachodzą w życiu autorki, spojrzeć w jej umysł, poczuć emocje, przeżyć z nią, wydawałoby się, trywialne sytuacje, które jednak dla niej stawały się krokami milowymi w poznawaniu świata, ludzkiej psychiki, czy emocji. Anne obdarzona była ogromną inteligencją emocjonalną, jeśli nie pisarką, na pewno zostałaby znaną na całym świecie psycholożką. Niestety los nie dał jej szansy skonfrontowania się ze światem otwartym i wolnym, ale pozostawił jej piękne świadectwo życia. Nie walczyła na froncie, nie celowała z kałasznikowa, jednak to ona wygrała, bo walczyła każdym jednym zapisanym słowem, jej walka polegała na strzelaniu myślą, emocjami, zabijała szczerością i bezpretensjonalizmem. Ona się podniosła, nazizm został zdeptany.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-09-2020 o godz 10:45 Anonim dodał recenzję:
Zawsze byłam ciekawa (odkąd przeczytałam krótki opis w Kompedium Wiedzy na temat rodziny Franków) prawdziwego dziennika Anny Frank, wydanego po wojnie przez jej tatę Otto Franka, a pisanego jeszcze w czasie trwania II Wojny Światowej. Dziennik jest pisany w formie listów Anny do jej wyimaginowanej przyjaciółki i pokazuje prawdziwe przeżycia osób ukrywających się wraz z jej rodziną, przed Hitlerem w Holandii. Niektóre opisy są trudne do przebrnięcia na początku, później widać że Anna nabiera wprawy przy pisaniu tych listów, widać jak dorasta. Dziennik kończy się niespodziewanie i jest krótka nota historyczna co stało się po ostatnim liście Anny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-03-2018 o godz 00:00 Lucyna Kasak dodał recenzję:
Uwielbiam takie formy książek- dzienniki są rewelacyjne, przepełnione autentyzmem i realnością. Tak właśnie jest w przypadku tej historii. Anna Frank wpuszcza nas do swojego życia relacjonując każdy dzień z czasów II Wojny Światowej opowiadając o swoich troskach i problemach. Dla mnie była to niezwykle wzruszająca historia, od której nie mogłam się oderwać. Wielokrotnie jeszcze po przeczytaniu książki myślałam o Annie i zastanawiałam się, co ja mogłabym zrobić będąc w jej sytuacji i jak bym sobie poradził. Z pewnością jest to książka warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-01-2015 o godz 09:04 Magda dodał recenzję:
Zdobycie i przeczytanie tej książki od dawna było moim celem. Przyznam, że spodziewałam się czegoś innego. Nie wiem czego, ale czegoś innego. Większej dramaturgii w życiu obu rodzin, a oni w swojej kryjówce żyli naprawdę godnie i jakoś tak... normalnie. Zapiski są nader dojrzałe jak na kilkunastoletnią autorkę. Niewiele tu polityki, więcej społecznego aspektu wojny. Nie ma fajerwerków, ale jest prawda. Czy moim zdaniem Dziennik zasługuje na miano jednej z najważniejszych książek XX wieku? Tego wciąż jeszcze nie wiem...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-02-2016 o godz 11:09 km dodał recenzję:
Okoliczności powstania dziennika są szeroko znane, toteż przebieg kluczowych wydarzeń nie jest żadną niespodzianką. To co jest bardzo interesujące, to szczegółowa relacja z codziennego życia ukrywających się (i to nie przez tydzień, czy miesiąc), a przede wszystkim ewaluująca i dojrzewająca psychika młodej dziewczyny wrzuconej w trudną sytuację, zarówno historyczną, jak i rodzinną. Obowiązkowa pozycja dla osób zainteresowanych tematyką II wojny światowej, zdecydowanie poszerza i wzbogaca spojrzenie na ten okres.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-12-2015 o godz 22:50 Patryk dodał recenzję:

W tej książce nie ma strasznych opisów tego co się działo podczas wojny. Dla mnie największą siła tej książki jest to że wiemy co się stanie z tą dziewczyną, jesteśmy obserwatorami jej życia, marzeń, nadziei na przyszłość i niestety wiemy że nic z tego nie będzie bo ona umrze w 1945 roku, Czytałem tej pamiętnik uczestniczyłem w jej życiu u i było mi jej po prostu cholernie szkoda, że nie doświadczy tych wszystkich pięknych rzeczy jakie daje życie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-02-2015 o godz 00:00 GigaLolla dodał recenzję:
Bardzo długo czekałam na wydanie tej książki. Właśnie jestem po lekturze i przyznam, że jest to najlepsza i najbardziej głęboka opowieść, jaką przeczytałam w ostatnim czasie. Prawdziwa relacja Anne Frank z czasów wojny pozwala przenieść się w te okrutne czasy, wczuć się w sytuacje Żydów i przeżyć to, co wydaje się nie do przeżycia dla współczesnego człowieka. Genialna!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-02-2015 o godz 00:00 karyumi dodał recenzję:
To jedna z tych książek, które powinien przeczytać każdy. Sama czytałam ją będąc nastolatką , teraz kupiła ją mojej najstarszej córce. Myślę, że nikt nie potrafi opowiedzieć o wojnie, o tragedii tak jak ludzie, którzy ją przeżyli. I nikt nie trafi tak do serca i umysłu dziecka jak drugie dziecko. Dziennik jest niesamowity. Jestem pewna, że córka pojmie jego głębię.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-04-2015 o godz 23:15 Katarzyna Debowska dodał recenzję:
Kazda dziewczyna to samo przezywa nie zaleznie od tego czy jest sie Niemka Polka czy Zydowka!Swoje problemy z natura, strachem, miloscia i kazdy ma takie problemy .A niektorzy , ktorzy zyli w tych strasznych czasach tez to przezywali ukrywali sie i zydzi niemcy polacy! I kazdy pisze o swoich pogladach i spostrzezeniach na swiat! Serdecznie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-02-2015 o godz 00:00 crytabuka dodał recenzję:
Dziennik Anne Frank to jedna z najbardziej poruszających lektur z czasów II wojny św. Poruszająca tym bardziej, bo pisana ręką w zasadzie jeszcze dziecka. Równocześnie w tych zapiskach tyle dojrzałości, głębokich, ciekawych przemyśleń i obserwacji.. Przejmująca w odczuciach lektura. Szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-12-2014 o godz 00:00 Iniaroma dodał recenzję:
Na ten Dziennik czekam z niecierpliwością. Książka powstała na podstawie fragmentów pamiętnika prowadzonego przez Anne Frank w czasie okupacji. Niespełna 13 letnia dziewczynka, opisuje w niej swoje przeżycia, przemyślenia i obawy. Warto mieć taką książkę w swojej biblioteczce. Zamówiłam...czekam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-02-2015 o godz 00:00 GloryPlot dodał recenzję:
Książka, która porusza nawet najbardziej zatwardziałe serducho. Mocna, wzruszająca a przede wszystkim prawdziwa. Dziennik przeczytałam z wypiekami na twarzy, z uczuciem niesamowitej empatii dla tej młodej dziewczyny i z wyrazem uznania dla jej bohaterstwa. Niebanalna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-09-2016 o godz 19:15 marta rudyk dodał recenzję:
jestem bardzo zadowolona z zakupow internetowych w empiku, z uwagi na to ze mieszkam za granica i jest niemozliwoscia dla mnie odwiedzic salon empiku osobiscie, dlatego zakupy robie wlasnie przez internet, a moja mama odbiera potem w moim imieniu zakupy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
20-01-2015 o godz 11:30 Ewa Kalinowska dodał recenzję:
Świetna książka faktu, choć nie należy do literatury lekkiej. Szczególnie polecam tym, którzy interesują się nie tylko losami naszych bohaterskich żołnierzy ,ale również losami zwykłych ludzi innych narodowości czy wyznań. Wiele wzruszeń.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-01-2015 o godz 17:46 Bookfan dodał recenzję:
Polecam , poprostu... Bo ksiazka zawiera tak wiele emocji, ze nie potrafię ich opisać, bez szkody dla historii tam opisanej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-03-2019 o godz 14:50 Justyna Bartnik dodał recenzję:
Super ksiazka, na zasadzie dzienniczka mlodej dziewczyny ktora zyje w czasach wojny i sie ukrywa... warta przeczytania
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-12-2015 o godz 20:03 Aneta Warszawska dodał recenzję:
realny i namacalny zapis z II wojny, polecam każdemu książkę i wizytę w muzeum w Amsterdamie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Miasto szpiegów Krajewski Marek
4.7/5
25,82 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dwa dni w Paryżu Moyes Jojo
3.9/5
27,22 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.4/5
36,20 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ciemno, prawie noc Bator Joanna
5/5
31,65 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
36,96 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa O miłości Pawlukiewicz Piotr
4.9/5
29,23 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Do syta Cichy Michał
5/5
27,37 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Grek Zorba Kazantzakis Nikos
5/5
34,23 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
40,92 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Madame (2021) Libera Antoni
5/5
35,52 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
33,09 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.7/5
31,59 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Młodzik Dostojewski Fiodor
5/5
40,98 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Profil mordercy Britton Paul
4.6/5
30,98 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.3/5
25,63 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.