Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Wiek
  • więcej
Rodzaj smoczka/gryzaka
  • więcej
Kolor
Seria
  • więcej
Materiał
  • więcej
Liczba sztuk w opakowaniu

Smoczki uspokajające

Smoczek uspokajający pomaga małemu dziecku w zaspokojeniu silnego odruchu ssania, a także w wyciszeniu i zasypianiu. W naszym asortymencie posiadamy bogaty wybór smoczków uspokajających dla noworodków, niemowląt i dzieci od sprawdzonych marek: Bibs, CanpolLovi, Chicco, Nuk, Babies i wielu innych.

Rodzaje smoczków uspokajających

Smoczki uspokajające można podzielić ze względu na materiał z jakiego są wykonane.

Smoczki silikonowe charakteryzują się bezsmakową, bezwonną i bezbarwną gumką oraz nie odkształcają się podczas ssania.

Smoczki lateksowe i kauczukowe posiadają smak, zapach i brązowo-żółtą barwę, wyglądem przypominają sutek mamy. Ich minusem jest to, że dość szybko się zużywają i matowieją. 

Inny podział smoczków dla niemowląt wynika z wyglądu kształtu gumki.

Smoczki anatomiczne lub inaczej zwane ortodontyczne – ich kształt jest podobny do kształtu sutka mamy w trakcie ssania przez dziecko - nieco wypukły na górze, płaski od spodu. Dopasowują się do kształtu buzi dziecka i są łagodne dla zębów i dziąseł.

Smoczki symetryczne lub płaskie – są spłaszczone obustronnie i nie ma różnicy, w którą stronę dziecko umieści smoczek w buzi. Najlepiej się sprawdzają dla dzieci karmionych piersią.

Smoczki okrągłe – gumka jest okrągła i przypomina kształtem żarówkę/wisienkę. Polecane dla dzieci karmionych butelką.

Smoczki dynamiczne – mają pobudzać do naturalnego sposobu ssania. Posiadają miękkie części znajdujące się w buzi i twardsze u nasady. Mają imitować pierś mamy podczas karmienia i dopasowywać się do indywidualnego rytmu ssania dziecka.

Jak wybrać smoczek?

Smoczek uspokajający należy wybierać zgodnie z wiekiem (miesiącem) dziecka, aby jego wielkość była dopasowana do wielkości buzi. Bardzo ważne jest, aby smoczek nie utrudniał oddychania, nie powodował gromadzenia się śliny pod jego tarczą oraz był dobrany do anatomicznych kształtów buzi maluszka.

Smoczek pozwala uspokoić i wyciszyć emocje dziecka w czasie dnia i przed snem. Zapoznaj się z naszą oferta smoczków uspokajających i wybierz odpowiedni dla swojego maleństwa!

więcej