Drzwi do lata (okładka  twarda, 02.2020)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 26,23 zł

26,23 zł 39,90 zł (-34%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Drzwi do lata

Podróże w czasie rozbudzają wyobraźnię kolejnych pokoleń. O ile skonstruowanie maszyny czasu, pozwalającej na przenoszenie się w przeszłość jak na razie pozostają w sferze fantazji, o tyle hibernacja, pozwalająca na swoistą podróż w przyszłość w niezmienionym stanie powłoki ciała teoretycznie może być możliwa. Na takie działanie decyduje się Daniel Boone Davis, główny bohater powieści Roberta A. Heinleina pod tytułem „Drzwi do lata”.

Zdrada, spiskowanie i hibernacja

Daniel Boone Davis, genialny wynalazca i przedsiębiorca, dowiaduje się pewnego dnia, że jego ukochana Belle spiskuje przeciwko niemu, by odebrać mu firmę i patenty, a nawet prywatny majątek. Zraniony mężczyzna obmyśla zemstę i poddaje się kilkudziesięcioletniej hibernacji, by w przyszłości, wciąż będąc młodym człowiekiem, odebrać z banku pomnożone pieniądze i wziąć odwet na swoich wrogach. Do komory hibernacyjnej zabiera swojego ukochanego kota, znienawidzonego przez Belle.

Nie wszystko idzie jednak po jego myśli. Daniel co prawda pogrąża się w długim śnie, ale po 30 latach odkrywa, jak wielki błąd popełnił. Świat zmienił się nie do poznania. Bohater postanawia powrócić do przeszłości. Czy mu się to uda? Jaki jest świat 30 lat do przodu w wizji Roberta A. Heinleina w książce „Drzwi do lata”? Przekonaj się o tym!

Ciekawostką jest to, że po raz pierwszy książka ta została wydana w 1957 roku, kiedy czasy współczesne bohaterowi – lata 70. XX wieku były jeszcze odległą przyszłością, a rok 2000 całkowitą niewiadomą.

ID produktu: 1237210730
Tytuł: Drzwi do lata
Seria: Wehikuł czasu
Autor: Heinlein Robert A.
Tłumaczenie: Królicki Zbigniew A.
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 264
Numer wydania: II
Data premiery: 2020-02-11
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 220 x 20 x 144
Indeks: 34241271
średnia 4,6
5
16
4
7
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
24-08-2021 o godz 21:24 przez: Ewa Górniak | Zweryfikowany zakup
Chyba najlepsza z całej serii😀
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-05-2020 o godz 20:10 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
"Filozoficznie rzecz biorąc, jeden wiersz farby drukarskiej może równie dobrze stworzyć inny wszechświat, jak sprawić, że zniknie Europa." Sympatycznie spędziłam czas, przyjemnie śledziłam tok akcji, chętnie zatrzymywałam się na refleksje. Nie była to filozoficzna opowieść, a jednak kilka ciekawych rozważań wkradło się do scenariusza zdarzeń, wstawki materiału do niezobowiązujących przemyśleń. Powieść ciepła, wygodna, urzekająca. Zgrabna narracja, lekka, swobodna, przystępna, bez nadęcia, konkretna i konstruktywna. Na każdym kroku znajdywałam więcej niż szczyptę dobrego humoru, trafne aluzje i celne spostrzeżenia. Wyśmienicie bawiłam się śledząc pogmatwane losy Dana Davisa, inżyniera mechanika, i jego wyjątkowego kocura Petroniusza Arbitera, miłośnika piwa imbirowego. Doskonały reprezentant kociego rodzaju, równocześnie osobliwe stworzenie, ale zrozumieć to można dopiero po zapoznaniu się z historią. Głowa Davisa pełna jest różnych wynalazków, jednak najwięcej czasu poświęca konstrukcji robotów ułatwiających prace domowe. Nie interesuje się światem wielkiego biznesu, lecz możliwością poszukiwania twórczych rozwiązań, udoskonalania ich tak, aby stały się dobrem powszechnym. Wraz z Milesem Gentry, przyjacielem o handlowej smykałce, zakłada firmę konstruującą i sprzedającą automaty. Do zespołu dołącza Belle Darkin, która z czasem zostaje narzeczoną Dana. Zbytnia ufność i naiwność Davisa sprawia, że wspólnicy bezlitośnie i okrutnie potraktują go. Udaje się w Długi Sen, trzydziestoletnią hibernację, która bynajmniej nie umniejszy chęci zemsty i wyrównania krzywd. Davis budzi się w dwutysięcznym roku, ma okazję zobaczyć, jakie zmiany się dokonały na świecie, ale nie traci z oczu głównego celu, dokonania osobistych porachunków. Nie wszystko układa się tak, jak sobie zaplanował, przyszłość na dobre uzależniona jest od przeszłości, a ta z kolei od dość skomplikowanego kociego żywota. Jestem pod wrażeniem, książka napisana sześćdziesiąt trzy lata temu, nadal potrafi cudownie wciągnąć w pokręconą fabułę, zaoferować przyjaźń z kluczową postacią, wywołać uśmiech podczas zawierania znajomości z niezwykłym kocurem. Przepełniona żartobliwą treścią nie pomija istotnych zagadnień oscylujących wokół zmiennych kolei ludzkich losów, pragnienia zapanowania nad tym, co nie podlega negocjacjom, prób wymazania nietrafionych pomysłów i błędnych decyzji. Ale czy podróż w czasie może stać się uniwersalnym rozwiązaniem życiowych problemów i katastrof, a może to wyzwalacz nowego zbioru kłopotów i zmartwień? W jakim stopniu da się prześcignąć pędzący świat, przewidzieć postęp z perspektywy trzech dziesiątek lat? Mniej lub bardziej uważnie dostrzegamy to, co się dzieje w naszym otoczeniu, ale czy dość wnikliwie zastanawiamy się, jakie konsekwencje przyniosą zmiany dla świata i nas samych? Bookendorfina.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
25-03-2020 o godz 08:50 przez: Magdalena Senderowicz
Wiecie co? Gdyby każdy z nas miał aż tak wielką możliwość uczenia się na błędach jak główny bohater, świat wyglądałby zapewne zupełnie inaczej. To naprawdę udana historia, taka, która wzbudza w czytelniku sympatię. Może i nawet skłania do pewnych przemyśleń i uczy tego, żeby zawsze mieć otwarty umysł i uważać na fałszywą życzliwość ludzi. To książka, która pokazuje, że warto uczyć się na błędach i dążyć do swoich celów, oczywiście zachowując przy tym pewne zasady moralne i zdrowy rozsądek. Cała recenzja: bookeaterreality.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
19-02-2020 o godz 07:05 przez: Wkp
DRZWI DO PRZESZŁOŚCI With his fool's gold stacked up all around him From a killing in the market on the war The children left King Midas there, as they found him In his counting house where nothing counts but more - The Monkees, „The Door Into Summer” „Drzwi do lata” to już druga – i pewnie nie ostatnia – powieść Roberta A. Heinleina w serii „Wehikuł czasu”. Powieść kultowa i ceniona. Może nie tak, jak najsłynniejsze jego dzieła („Obcy w obcym kraju”, „Luna to surowa pani” czy „Kawaleria kosmosu”), ale i tak absolutnie warta poznania. I to o wiele bardziej, niż współczesne twory Science Fiction. Bo to po prostu dobrze pomyślana, znakomicie napisana i zbudowana na świetnym zapleczu obyczajowym powieść o ponadczasowych sprawach – czyli najgorszych ludzkich cechach. Lata 70. XX wieku. Dan Davis miał wszystko – ukochaną, perspektywy na przyszłość i wspaniały wynalazek, który zrewolucjonizuje świat – robota. Wszystko traci w jednej chwili, kiedy narzeczona wraz ze wspólnikiem pozbawiają go firmy i praw do patentu, a jakby tego było mało on sam ostatecznie kończy poddany hibernacji. Czyżby to był koniec? Nic bardziej mylnego, Dan budzi się 30 lat później w zupełnie nowym świecie całkiem nowych możliwości. Zaczyna powoli odbudowywać swoje życie i odkrywać, co wydarzyło się przez ten czas. Wpada też na pomysł, jak może wszystko odwrócić. Czy mu się to uda? I co z tego wszystkiego wyniknie? Robert A. Heinlein to autor legenda. Dał nam wiele niezapomnianych dzieł, wymyślił też kilka słów i zwrotów, które na dobre weszły do języka angielskiego ("grok", "waldo", "speculative fiction", „TANSTAAFL", "pay it forward", "space marine"), przewidział telefony komórkowe, a na jego pomysłach oparto m.in. współczesny patent łóżka wodnego. Długo można by o nim pisać, rozwodząc się choćby nad jego poglądami na seks, feminizm czy wojnę, ale skupmy się na „Drzwiach do lata”. Kiedy Heinlein zabrał się do pisania tej powieści, miał parę luźnych pomysłów i proces twórczy bynajmniej mu nie szedł. Wszystko zmieniło się nagle przez… kota i żonę autora, która powiedziała słowa, jakie potem stały się tytułem powieści i Heinlein napisał całość w niespełna dwa tygodnie. I wyszło mu to świetnie. Nie jest to arcydzieło, to po prostu lekka, ale udana opowieść o podróżach w czasie, nieszukająca skomplikowania, ale też niebędąca jedynie niewymagającą rozrywką. Ma swój klimat, ma udaną akcję i nieźle nakreślone postacie. Styl też jest udany. „Drzwi do lata” czyta się szybko, lekko i przyjemnie, ale jak to z klasyką bywa, powieść jest treściwa i daleka od stylistycznej pustki współczesnej prozy. Wszystko to wieńczy niezawodnie znakomite wydanie. Kto lubi dobrą, klasyczną fantastykę będzie z tej książki zadowolony. I będzie miał też na co czekać, bo kolejne tomy „Wehikułu czasu” są już zapowiedziane.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-03-2020 o godz 18:23 przez: Mechaniczna Kulturacja
Dom Wydawniczy Rebis prezentuje kolejną odsłonę swojego cyklu science fiction – Wehikuł Czasu, w którym przedstawia polskiemu czytelnikowi największe klasyki i perełki gatunku. Do tej pory mieliśmy okazję przeczytać m.in. Kwiaty dla Algerona Daniela Keysa czy Koniec Dzieciństwa Artura C. Clarke’a. Niedawno ukazały się dwie kolejne części cyklu. Wśród nich Drzwi do Lata Roberta A. Heinleina, którego Hiob, Komedia Sprawiedliwości również ukazała się w ramach tego cyklu. Akcja zaczyna się w roku 1970, co oczywiście było nieodkrytą przyszłością dla autora, który powieść wydał w 1957 roku. Bohaterem jest Dan Davis, który dokonał wynalazku swojego życia. Stworzył rewolucyjnego robota domowego użytku o niezwykłych zdolnościach. Niestety jego sukces nie trwał długo. Oszukany przez swojego wspólnika i narzeczoną, stacza się na samo dno ludzkiej egzystencji. Jakby tego było mało zmuszony zostaje do „długiego snu”, zawieszonej animacji, przez prawie trzydzieści lat. Gdy budzi się po tym czasie, okazuje się, że świat już nie jest taki sam. Technika poszła mocno do przodu. Nawet podróże w czasie nie są niczym niezwykłym. W głowie Davisa rodzi się plan zemsty. Oczywiście nic tu nie jest proste i oczywiste, a działania bohatera nie idą dokładnie po jego myśli. Sytuacja w pewnym momencie mocno się komplikuje. Na marginesie można powiedzieć, że ważna rolę w akcie zemsty odegra kot Davisa, który w raz ze swoim panem również zapadł w sen. Ciekawostką jest również fakt wyobrażania sobie przyszłości przez autora. Często możemy się z tym spotkać czytając klasykę science fiction. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Autor przedstawia w swojej powieści dwie sfery czasowe. Jest to rok 1970 i 2000. Niestety nic z głównych założeń nie sprawdziło się, i raczej autora trudno byłoby nazwać wizjonerem. Niemniej książka zaskakuje samą pomysłowością i prezentuje aspekty, które być może zostaną jeszcze zrealizowane w przyszłości. Ogólnie czytając tę historię w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę czas kiedy została napisana, a w tedy śmiało można powiedzieć, że autor daleko wyprzedził swoją rzeczywistość. Drzwi do Lata to proza niezbyt mocno skomplikowana, oczywiście patrząc z dzisiejszej perspektywy. Czyta się ją lekko i szybko. Autor obdarł ją z niepotrzebnych kazań i moralitetów. Wizja autora robi wrażenie, choć do tej pory się nie sprawdziła. Mimo to wciąga od pierwszych stron i zachwyca swoją misternie utkaną intrygą w świecie, który nawet dla nas współczesnych jest odległą technologicznie wizją.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-03-2020 o godz 21:37 przez: Łukasz Marciniak
Drzwi do lata, podobnie jak Hiob. Komedia sprawiedliwości, to książka lekka, przyjemna i zabawna, przy której miło spędziłem czas. Jest to też dość krótka powieść, licząca niewiele ponad 250 stron. Robert A. Heinlein ponownie przedstawia czytelnikowi dość zwariowaną i momentami komiczną historię, w której niebagatelną rolę odgrywa kot i podróże w czasie. Głównym bohaterem jest Dan Davis - genialny wynalazca, który z łatwo dostępnych komponentów potrafi wyczarować niesamowite wynalazki. Pragnie tworzyć i konstruować nowe maszyny, które będą pomagać ludziom ich w codziennych obowiązkach. Jest osobą bardzo prostolinijną i szczerą, która niczego nie ukrywa. Nic więc dziwnego, że Dan Davis zostaje wykorzystany przez swojego partnera biznesowego i byłą narzeczoną, którzy są podłymi i bezwzględnymi oszustami. Główny bohater bywa chwilami irytujący, ale nie sposób nie śledzić z uwagą jego losów, szczególnie po tym jak został oszukany i pragnie walczyć o swoje. Co więcej, Dan Davis w trakcie powieści zmienia się, dojrzewa i uświadamia sobie, co jest tak naprawdę najważniejsze w życiu i do tego dąży. Autor przedstawia wizję świata 2000 roku z wieloma ciekawymi wynalazkami, takimi jak telefon z ekranem, gazeta sama przewijająca kartki, czy podróże w czasie. Oprócz tego mamy już wspomniany Długi Sen, który niejako "przenosi" bohatera w przyszłość i wiele innych. Autor nie skupia się jednak na tych wynalazkach i opisuje je raczej dość krótko. Stanowią jedynie ozdobnik dla historii Dana Davisa i nie odgrywają głównej roli w fabule. Podobnie jest z wieloma innymi dość ciekawymi pomysłami, które chciałoby się lepiej poznać, ale autor nie poświęca im zbyt wiele czasu. Pozwala to jednak lepiej skupić się na losach głównego bohatera, a nie na wizji przyszłości. Drzwi do lata Roberta A. Heinleina to stosunkowo prosta historia o genialnym wynalazcy, który zostaje oszukany przez najbliższych, ale dzięki zdobyczom nowoczesnej techniki ma szansę zawalczyć o swoje. Pomimo że jest to książka jest dość mocno osadzona w klimatach science fiction, to opowiada przede wszystkim o tym, co powinno być dla nas najważniejsze - satysfakcjonująca praca i bliskie nam osoby, a nie pieniądze i nowoczesne zdobycze techniki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-09-2021 o godz 13:09 przez: Agnes
"Drzwi do lata" to drzwi, przez które można wyjść prosto w rozsłoneczniony ogród, gdy wokoło śnieg i mróz. To furtka szczęścia, wyjście doskonałe. Coś, co znalazł bohater w sytuacji pozornie bez wyjścia. Ale od początku. Daniel Boone Davis jest inżynierem, konstruktorem i wynalazcą. W dziedzinie konstruowania urządzeń przydatnych w gospodarstwie domowym nie ma sobie równych (samobieżne odkurzacze do dopiero początek!), wszystko, co tworzy, jest przydatne, funkcjonalne i nowatorskie. Ten facet mógłby opływać w dostatki, gdyby nie fakt, że wspólnicy koncertowo go wykiwali. Davis, przyparty do muru, decyduje się na mocno radykalny krok: sen trwający trzydzieści lat. Budzi się w dwudziestym pierwszym wieku, wciąż spłukany, a co gorsza, bez kota, z którym przyrzekał sobie się nie rozstawać. Daniel bierze sprawę w swoje ręce i to, co wyprawia, przyprawia o zawrót głowy. Jest już nie tylko konstruktorem, ale i detektywem, a także podróżnikiem w czasie. Gotów jest naprawdę na wiele, by odzyskać kota, zdobyć ukochaną dziewczynę i zemścić się na nieuczciwych wspólnikach. Jazda bez trzymanki, ekwilibrystyka paradoksami czasowymi, praca śledcza na najwyższym poziomie. Szukanie drzwi do lata! Ależ podobało mi się to poszukiwanie, determinacja! Równowaga między elementami obyczajowymi a s-f - doskonała. Czyta się to jak marzenie. "«Jakieś dobre bóstwo kształt nadaje naszym działaniom z gruba ociosanym».* Wolna wola i przeznaczenie w jednym zdaniu i obie koncepcje słuszne. Tak więc jest tylko jeden realny świat, z jedną przeszłością i przyszłością. «Jak było na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków, amen». Tylko jeden... ale wystarczająco duży i skomplikowany, aby zawierać wolną wolę, podróże w czasie oraz wszystko inne w swoich połączeniach, sprzężeniach zwrotnych i obwodach zabezpieczających. W ramach tych reguł możecie robić wszystko... ale i tak wrócicie pod własne drzwi". ** Bardzo ciekawy jest w tej książce wstęp autorstwa Williama H. Pattersona, przybliżający kulisy powstania tej powieści, a także kota. Prawdziwego kota, mieszkającego z Heinleinem i jego żoną, charakternego kocura imieniem Pixie. Nie omijajcie tego wstępu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-04-2020 o godz 13:57 przez: aaniaa1912
Uwielbiam poznawać klasyki gatunku science fiction wraz z serią „Wehikuł czasu". To właśnie dzięki niej poznałam świetne książki z tego gatunku. Niektóre zostały w mojej pamięci na krócej, niektóre na dłużej. Z wielką ciekawością sięgam po kolejne książki należące do tej serii wydawniczej. Ostatnio, miałam okazję poznać kolejną książkę pana Roberta A. Heinleina. Średnio wspominam jego poprzednią książkę, która także należała do cyklu „Wehikuł czasu", jednak byłam ciekawa „Drzwi do lata". Najbardziej zaciekawiło mnie ostatnie zdanie z opisu tej pozycji. Jako fanka kotów byłam zaintrygowana, jaką to rolę odegra wspomniany kot. Już pierwsze strony książki „Drzwi do lata" rozbudziły moje zaciekawienie i zainteresowanie fabułą. Bardzo spodobało mi się, że dostałam głównego bohatera, który ma kota. Jak się zastanowię to nie pamiętam, czy czytałam jakąś książkę, gdzie kot odgrywa jakąś ważniejszą rolę niż pojawienie się i mruczenie. Najpierw do tej książki przyciągnął mnie kot, później opisany świat. Spodobała mi się wizja świata, w którym różnego rodzaju roboty pomagają w pracy ludzi. W świecie Dana Davisa istnieje także możliwość hibernacji i obudzenia się kilkadziesiąt lat później, z czego nasz bohater skorzystał i poznał świat starszy o trzydzieści lat niż jak szedł spać. Książka „Drzwi do lata" nie jest zbyt gruba, ale naprawdę tutaj dużo się dzieje. Są tu roboty, hibernacja, podróż w czasie, nowoczesne ubrania, wizja rozwiniętego technologicznie świata, a do tego intryga i próba wyjścia z tej sytuacji. Tę pozycję czyta się bardzo szybko i z pełnym zainteresowaniem. Postać kota Pete'a mnie rozbawiała i sprawiła, że zapragnęłam mieć takiego kota. „Drzwi do lata" to ciekawa i warta przeczytania książka. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-03-2020 o godz 16:46 przez: erka
Od jakiegoś czasu wydawnictwo Rebis wydaje książki w cyklu „Wehikuł czasu”. Nazwa nie jest przypadkowa, bowiem cykl ten to przede wszystkim uznane dzieła klasycznych już pisarzy, którzy swoje utwory dedykowali przede wszystkim fantastyce. A jako że uważam, że te utwory są najlepszą odpowiedzią na to czy czytać science fiction – te powieści trafiają jak najbardziej w mój gust. Pozostając więc w temacie tego ciekawego cyklu sięgnąłem po kolejny tom. A nosi on tytuł „Drzwi do lata”. Jego autorem jest Robert A. Heinlein. O powieści możemy przeczytać, że: Dan Davis, inżynier i wynalazca, stworzył dzieło swojego życia, rewolucyjnego robota. Zamiast jednak osiągnąć gigantyczny sukces, Dan zostaje oszukany przez chciwego wspólnika i dwulicową narzeczoną, którzy podstępem odbierają mu firmę i prawa do wynalazków. Doprowadzają również do tego, że Dan pogrąża się w Długim Śnie, czyli hibernacji przeprowadzanej pod nadzorem towarzystw ubezpieczeniowych. Gdy budzi się trzydzieści lat później, odkrywa, że świat bardzo się zmienił. Przy błyskawicznych postępach nauki być może nawet uda mu się cofnąć w czasie i uratować sytuację, a ważną rolę odgrywa w tej historii jego kot... Powieść jest fantastyczna! I wcale nie chodzi o to, że jest to dzieło z gatunku science fiction. Świetnie napisana, z bohaterem, którego da się lubić i kot, którego chciałoby się mieć. Taka trochę telenowela, jeśli zasugerujemy się opisem, czyli oszukany człowiek przez narzeczoną i tak dalej. Ale to na szczęście tylko opis. Bardzo ciekawie wygląda wyjaśnienie, skąd w ogóle wziął się taki tytuł a nie inny. Nie ma co się rozpisywać. Jedna z najlepszych powieści w tym cyklu. Polecam wszystkim.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-09-2020 o godz 08:31 przez: Książkowa Wieża
Na kartach dzieła Heinleina poznajemy dość zabawną i niezwykle wciągającą historię Danego Davisa - inżyniera i wynalazcy z 2 połowy XX wieku. Nasz bohater wyróżnia się przede wszystkim nieprzeciętnym intelektem, poczuciem humoru oraz jest zagorzałym miłośnikiem kotów. Niestety jest też łatwowierny i kochliwy, co sprawia, iż pewnego dnia całe jego życie wywraca się do góry nogami, a on szukając ucieczki od problemów, decyduje się zapaść w "Długi Sen", czyli poddać się hibernacji... Ucieczka w odległą przyszłość nie okazuje się wbrew oczekiwaniom dobrym rozwiązaniem. Świat który zastaje po przebudzeniu okazuje się niegościnny i sprawia, iż Dany zaczyna tęsknić za swym poprzednim życiem. Dzieło "Drzwi do lata" bardzo pozytywnie zapadło mi w pamięci. Głównie za sprawą wizji przyszłości, jaką stworzył autor. Bardzo ciekawym doświadczeniem jest czytanie powieści z połowy XX wieku, w której ukazana jest wizja świata z 2001 roku, czyli to jak ówcześnie żyjący go sobie wyobrażał. Na uznanie zasługuje główny bohater książki Dany, postać, którą prędzej czy później czytelnik musi polubić, chociażby za jego serdeczność i pomysłowość. W dziele można również znaleźć kilka przezabawnych scen. Mi najbardziej spodobało się starcie kota Pete z pazernymi wspólnikami Davisa. Na wyróżnienie zasługuje również oprawa graficzna książki. Okładka ukazująca mężczyznę przekraczającego otwarte drzwi, zza których rozpościera się światłość. Symbolicznie oddaje to problemy, jakie niosą decyzje podejmowane przez nas w ciągu całego życia, od których nie ma już odwrotu. Podsumowanie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-05-2021 o godz 14:09 przez: Anonim
Sympatyczna, napisana lekkim stylem powieść. Może nic specjalnego, ale fajnie się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-02-2021 o godz 18:22 przez: aliss.carroll
Rekomenduję miłośnikom sf, ale takiego z aspektem socjologicznym :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tej serii Kwiaty dla Algernona Keyes Daniel
4.7/5
33,68 zł
44,90 zł
Inne z tej serii Rok 1984 Orwell George
4.7/5
32,08 zł
49,90 zł
Inne z tej serii My Zamiatin Jewgienij
4.3/5
25,65 zł
39,90 zł
Inne z tej serii Ziemia trwa Stewart George R.
4.3/5
32,80 zł
49,90 zł
Inne z tej serii Aleja potępienia Zelazny Roger
4.3/5
29,93 zł
39,90 zł
Inne z tej serii Ostatni brzeg Shute Nevil
4.5/5
28,87 zł
44,90 zł
Inne z tej serii Rój Hellstroma Frank Herbert
4.3/5
29,52 zł
44,90 zł
Inne z tej serii Osa Russell Eric Frank
4.2/5
26,23 zł
39,90 zł
Inne z tej serii Non stop Aldiss Brian Wilson
4.3/5
26,23 zł
39,90 zł
Inne z tej serii Kwestia sumienia James Blish
3.9/5
29,99 zł
44,90 zł
Inne z tej serii Wieczna wolność Haldeman Joe
4.5/5
29,52 zł
44,90 zł
Inne z tej serii Wieczna wojna Haldeman Joe
4.7/5
37,43 zł
49,90 zł
Inne z tej serii Cieplarnia Aldiss Brian Wilson
3.9/5
33,68 zł
44,90 zł
Inne z tej serii Koniec wieczności Asimov Isaac
0/5
33,68 zł
44,90 zł
Inne z tej serii Folwark zwierzęcy Orwell George
0/5
29,49 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego