Filtruj
Kategorie
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Kolor

Karnisze

Nieodłącznym elementem dekoracji okiennych są karnisze. Mimo że zwykle traktuje się je po macoszemu – tylko jako część konstrukcji, na której wiszą firanki czy zasłonki oraz panele – możesz wykorzystać je zupełnie inaczej. Sprawdź, jaki karnisz wybrać do okna pojedynczego, a jaki do okna o kilku skrzydłach, jakie montuje się np. w salonie. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele ciekawych propozycji karniszy pojedynczych i podwójnych. 

Jaki karnisz wybrać do swojego domu? 

Stoisz przed wyborem karnisza do swojego wnętrza? Potrzebujesz go do kuchni, sypialni, a może do pokoju dziecięcego lub salonu? Wybierz go tak, by swoim charakterem pasował nie tylko do pomieszczenia, w jakim docelowo ma się znaleźć, ale i do rozmiaru okna oraz rodzaju dekoracji. 

Karnisze, które znajdziesz u nas, różnią się od siebie długością, materiałem, z jakiego są wykonane, i sposobem montażu czy kolorystyką. Jest więc z czego wybierać.  

Materiał, kolor i długość karnisza 

Zasadniczo wśród karniszy znaleźć można rozwiązania metalowe, drewniane, linkowe czy szyny sufitowe. Większość montuje się nad oknem, do ściany, ale bywa i tak, że miejsca jest tak mało, że zalecane jest wykorzystanie szyny sufitowej. Zastosuj ją, jeśli masz niskie nadproża, które utrudniają, a nawet uniemożliwiają montaż tradycyjnego karnisza.  

Kolor karnisza uzależniony jest w dużej mierze od tego, z czego jest on wykonany. Najbardziej popularne pozostają wśród naszych klientów rozwiązania białe, srebrne czy czarne oraz brązowe, w naturalnym kolorze drewna. Możesz jednak wybierać także niestandardowe pod względem koloru propozycje. 

Rura karnisza powinna być dłuższa mniej więcej o 30–40 cm niż szerokość okna. Dla ozdoby wybierz takie zakończenie rozwiązania, które będzie elementem dekoracyjnym, zwiększającym walory dekoracji okiennej.  

Sprawdź również inne dekoracje okienne z naszej oferty, takie jak np. firanki lub zasłony.

więcej

Dowiedz się więcej na temat karniszy

Wszystkie artykuły