Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Rodzaj zasilania
Moc urządzenia
  • więcej
Materiał
  • więcej
Kolor

Zamiatarki i odśnieżarki

Jedną z najważniejszych cech zamiatarek spalinowych jest ich modułowość, gdyż w bardzo łatwy sposób można przemienić je w odśnieżarkę. Urządzenia te zostały stworzone po to, aby ułatwić oczyszczanie dużych powierzchni: podjazdów, parkingów i chodników. Są one skierowane zarówno do indywidualnych użytkowników, jak i do firm, które dbają o zachowanie czystości w miejscach publicznych, placówkach oświatowych, czy też w zakładach pracy. Zamiatarki spalinowe sprawdzą się szczególnie w miejscach, w których dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony, a także w przypadku dużych działek.  

Jaką zamiatarkę wybrać?

Zamiatarki ręczne nie zostały wyposażone w silnik, dlatego pracują bardzo cicho. Zazwyczaj mają jedną lub dwie szczotki, które wymiatają zanieczyszczenia nawet z niewielkich zakamarków. Uchwyt pozwala na regulację wysokości, dlatego bez trudu można dostosować urządzenie do swojego wzrostu. Po zakończeniu sezonu wystarczy je tylko złożyć, więc nie zajmie ono zbyt wiele miejsca. Zamiatarki elektryczne sprawdzą się na mniejszych powierzchniach, gdyż łatwo nimi manewrować. Wydajnie usuwają chwasty, mech i zabrudzenia z tarasów, czy bruku.

Rodzaje odśnieżarek

Szerokość robocza odśnieżarek spalinowych wynosi około 60-70 cm, dlatego są one przeznaczone do większych terenów. Z kolei odśnieżarki elektryczne są zależne od długości przewodu zasilającego, dlatego stosuje się je na mniejszych powierzchniach. Nie generują zbyt dużego hałasu i ze względu na mniejszą wagę są skuteczne w odśnieżaniu pochyłych terenów. Odśnieżarki ręczne działają dwuetapowo. Najpierw śnieg i lód są przerzucane przez ostrza w formie świdra i rozdrabniane, a następnie powstała mieszanka jest wyrzucana przez komin za pomocą wirnika.

Zamiatarki i odśnieżarki akumulatorowe pozwolą na oczyszczenie większej powierzchni niż modele elektryczne z przewodem. Ładowanie akumulatora zajmuje od 4 do 12 godzin, co pozwala na około 4 godziny pracy z urządzeniem. Ponadto dodatkowo wbudowany reflektor LED oświetli teren po zmroku.

Sprawdź ofertę zamiatarek oraz odśnieżarek i wybierz urządzenie, które najlepiej pomoże ci utrzymać porządek.

więcej