Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Materiał
  • więcej
Rodzaj zasilania
Szerokość produktu (cm)
Wysokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Kolor
Przeznaczenie
Rodzaj narzędzi tnących
Maks. grubość cięcia
  • więcej

Sekatory i nożyce ogrodowe

Podstawą pielęgnacji działki są odpowiednie narzędzia ogrodnicze. Zanim więc zaczniemy odpoczynek, warto zadbać o zieleń i wybrać dopasowane sekatory ogrodowe i nożyce ogrodowe.

Sekatory ogrodowe

Istnieje wiele różnych rodzajów sekatorów ogrodowych. To, który będzie odpowiedni dla nas, zależy od tego, w jakim celu chcemy użyć narzędzia.

Sekatory ręczne sprawdzą się w wypadku małych działek, które nie mają skomplikowanych w kształtowaniu krzewów, ani żywopłotów.

Przy pielęgnacji żywopłotu pomocne mogą okazać się sekatory elektryczne, dzięki którym zielony płot zyska odpowiedni kształt. Ich zaletą jest brak wytwarzania spalin, dzięki czemu nasze ogrodowe prace nie będą szkodziły środowisku. Sekatory na wysięgniku oraz sekatory teleskopowe posłużą zaś do przycinania wyżej położonych gałęzi.

Jeśli nasza działka jest oddalona od dostępu do elektryczności, możemy wybrać sekator akumulatorowy. Kupując sekatory akumulatorowe, musimy pamiętać jednak o ich odpowiednim serwisowaniu. Należycie zadbane posłużą nam długie lata.

Przy wyborze sekatora elektrycznego lub sekatora ręcznego powinniśmy również wziąć pod uwagę siłę naszych mięśni. W przypadku tradycyjnych narzędzi, po całym dniu spędzonym w ogrodzie będziemy z pewnością odczuwać większe zmęczenie i bóle niektórych mięśni z okolicy obręczy barkowej i rąk. Używając sekatorów elektrycznych, nie odczujemy tego wysiłku.

Nożyce ogrodowe

Nożyce ogrodowe w zależności od ich wielkości i typu rękojeści mają również odmienne zastosowania. Jeżeli chodzi o ich budowę, mają dłuższe oraz mniej masywne ostrza w porównaniu do sektorów ogrodowych. Służą do wycinania zwiędłych kwiatów oraz skracania gałęzi drzew i krzewów. Nożyce ogrodowe dzielą się głównie na cztery rodzaje: ręczne, elektryczne, akumulatorowe oraz spalinowe.

Nożyce ogrodowe ręczne służą do przycinania niewielkich żywopłotów. Wyróżnia je stosunkowo niska w porównaniu do innych urządzeń cena, jednak przy ich użyciu nie będziemy w stanie wykonać idealnie równego cięcia. W tej kwestii pomocne mogą okazać się nożyce elektryczne, które będą bardziej precyzyjne. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj narzędzi wymaga odpowiednio długiego okablowania, gdyż aby działać, potrzebuje prądu. Zaletą nożyc elektrycznych jest niewielki hałas, a także fakt, że są przyjazne środowisku, gdyż nie wytwarzają spalin. Dla posiadaczy działek bez dostępu do gniazdka elektrycznego odpowiednie będą nożyce akumulatorowe, które nie są ograniczone przez kabel. Z kolei nożyce spalinowe skierowane są do posiadaczy dużych działek. Do korzyści płynących z ich użytkowania należy wysoka precyzja cięcia oraz duża moc silnika, dzięki czemu praca przy ich użyciu jest bardzo wydajna. Przycinarka spalinowa sprawdzi się jako nożyce do żywopłotu. Dzięki nim użytkownik zadba o zielony płot i ozdobne krzewy. Nożyce ogrodowe do trawy sprawdzą się u tych osób, które szukają lekkiego i poręcznego narzędzia do przycinania trawy na brzegach trawników, oraz do formowania niewielkich krzewów. Jeśli żywopłot jest wyjątkowo wysoki, warto rozważyć zakup nożyc na wysięgniku.

Jeśli szukasz odpowiednich akcesoriów do dbania o swój zielony zakątek, to koniecznie sprawdź naszą ofertę narzędzi ogrodowych. Wybieraj spośród wielu funkcjonalnych sekatorów ogrodowych, nożyc ogrodowych oraz innych funkcjonalnych przyborów do ogrodu.

więcej