Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Rodzaj zasilania
Długość ostrza:
  • więcej

Piły i noże ogrodowe

Właściwa pielęgnacja drzew i krzewów wymaga posiadania kilku podstawowych narzędzi. W naszym asortymencie znajdują się noże i piły ogrodowe wielu znanych i cenionych producentów m.in. Fiskars, Stanley, Gardena oraz Bosch.

Piły ogrodowe

Piły ogrodowe są szczególnie przydatne w przydomowych warsztatach oraz podczas prac w sadzie lub w ogrodzie.

Istnieje wiele modele pił ręcznych, które wykorzystywane są do cięcia drewna, tworzyw sztucznych czy metali. Różnią się one parametrami, konstrukcją oraz przeznaczeniem.

Piły grzbietnicowe są przeznaczone do dokładnych prac, takich jak nacinanie małych elementów czy przycinanie gałązek.

Piły włosowe są wyposażone w kabłąk, od którego zależna jest głębokość cięcia. Element ten służy również do naciągania brzeszczotu, którego rozmiar przeważnie wynosi od 0,16x0,32 mm do 0,60x2,00 mm. Narzędzia tego rodzaju są najbardziej uniwersalne i nadają się do cięcia wszystkich rodzajów tworzyw.

Zęby pił japońskich są wycięte w taki sposób, aby podczas wykonywania prac pociągać narzędzie zamiast pchać. Dostępne są zarówno modele z obustronną, jak i z jednostronną powierzchnią tnącą. Piła wykonana jest z cienkiego materiału, zatem podczas przeciągania jej można uniknąć zakleszczeń.

W asortymencie posiadamy również piły na wysięgniku i na długim trzonku. Dzięki nim użytkownik zyska dostęp do wysoko położonych i trudno dostępnych gałęzi.

Noże ogrodowe

Nóż ogrodniczy posłuży do przycinania kwiatów i gałązek, ale również do szczepienia roślin i zbierania grzybów. Przed zakupem warto sprawdzić dostępne rodzaje narzędzi tnących i wybrać te, które okażą się najskuteczniejsze do rodzaju prac ogrodowych.

Z kolei nóż ogrodniczy do oczkowania służy do szczepienia drzew i krzewów. Jego końcówka przystosowana jest do odginania naciętej kory, dzięki czemu z łatwością można zaszczepić wybrany pęd.

Nóż do drani posłuży do przycinania krawędzi trawników i kwietników. Przyspieszy on wykonywanie prac ogrodowych, bez konieczności schylania się.

Z kolei przy pracach sadowniczych dobrze sprawdzi się nóż ogrodowy-szczepak. Posłuży on do szczepienia roślin oraz podcinania młodych pędów. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi zapewnia łatwość użytku.

Sprawdź nasza ofertę narzędzi tnących i wybierz te, które ułatwią Ci pracę w ogrodzie.

 
więcej