Doktor Ty. O wewnętrznej sile organizmu i zdolności do samouzdrawiania (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Z danych wynika, że statystyczny Polak zażywa cztery tabletki dziennie, często przepisane przez różnych medyków lub bez konsultacji z nimi. Lekarze nie mają wystarczająco czasu dla pacjentów, a koncerny farmaceutyczne wydają na promocję coraz większe sumy...

Pora zatem wziąć zdrowie we własne ręce i zacząć świadomie korzystać z dokonań medycyny oraz możliwości ludzkiego organizmu, bo kluczem do swojego zdrowia jesteś Ty!

Dzięki tej książce dowiesz się między innymi, jak uruchomić swoją wewnętrzną aptekę, jak sprawdzać skuteczność leków przepisywanych przez lekarzy i jak odczytywać sygnały, które wysyła nam ciało. Pozwoli ci to poprawić stan zdrowia i cieszyć się lepszą jakością życia.

doktor


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Doktor Ty. O wewnętrznej sile organizmu i zdolności do samouzdrawiania
Autor: Howick Jeremy
Tłumaczenie: Żak Aleksandra
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-03-14
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 158 x 218 x 27
Indeks: 25407631
 
średnia 4,1
5
16
4
6
3
6
2
0
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
18 recenzji
5/5
14-03-2018 o godz 15:45 natunaturally dodał recenzję:
Doktor TY. Sięgając po ten tytuł spodziewałam się, że będzie to poradnik o tym, jak zdrowo żyć, odżywiać się, zażywać ruchu… a tu niespodzianka. To w większości wyniki badań i ich bardzo rzetelna, naukowa analiza. Podejście autora jest niezwykle przekonywujące dla kogoś takiego jak ja. Dla racjonalisty. Nie trąci szamanizmem, nie idzie na skróty. Nie neguje osiągnięć medycyny. Solidnie opisuje wyniki badań, które powinny czytelnika przywrócić do zdroworozsądkowego myślenia o własnym zdrowiu. I przywrócić nam zaufanie do własnego organizmu, który to funkcjonuje jak wewnętrzna apteka, produkując wiele „leków” w naturalnych procesach. Posiadamy umiejętność samouzdrawiania, lecz w nią nie wierzymy i… sięgamy po leki, tak na zapas. Wierzymy za to w czarodziejskie pastylki, z którymi to autor rozprawia się bez pobłażania.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
22-05-2018 o godz 13:17 wilwarin15 dodał recenzję:
"Doktor Ty" to książka przy której momentami szeroko otwierałam oczy ze zdziwienia. I choć o wielu rzeczach wiedziałam ze studiów to i tak zaskoczyła mnie różnymi nowinkami i aktualizacjami. Zazywacie czesto leki? Fakt, że to robimy, a potem czujemy się lepiej, może wywołać u nas mylne przekonanie, że są one niezbędne, a w rzeczywistości wcale tak nie jest. Autor pokazuje nam, że ciało jest niezwykłe i potrafi nadrabiać straty oraz regenerować się o wiele lepiej niż myślimy. A firmy farmaceutyczne bardzo często manipulują wynikami badań, by leki wydawały się mniej szkodliwe i skuteczniejsze niż są w rzeczywistości. Tak naprawdę, większość z nowych produktów czy kuracji nie jest rewolucyjna, a wręcz gorsza niż już te istniejące. I nie, pan Howick nie twierdzi, że trzeba odrzucić wszystkie farmaceutyki. Sam pisze, że to byłaby przysada. Wiadomo że morfina łagodzi ból czy szczepionki chronią przed różnego rodzaju chorobami. Książka porusza także temat wpływu stresu, relaksacji, pozytywnego myślenia i efektu placebo na nasze zdrowie,  bez zbędnego "gdybania". Same fakty i dowody. Omówiono w niej metody i wyniki badań naukowych w naprawdę rzetelny sposób, ale też tak, że było to ciekawe, łatwe do zapamiętania i zrozumiałe. Do każdego rozdziału jest obszerna bibliografia, składająca się pozycji, z których korzystałam ja i moi wykładowcy gdy studiowałam psychologie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zdecydowanie "Doktor Ty" powinni przeczytać lekarze i w ogóle wszyscy ze służby zdrowia. Po to, aby zaktualizować swoją wiedzę i zdać sobie sprawę jak wielką rolę w powrocie do zdrowia odgrywa ich podejście do pacjenta i poziom empatii. Książkę zdecydowanie polecam bo ani troche sie na niej nie nudzilam a tyyyyyyyle się dowiedziałam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-05-2018 o godz 22:42 Patrycja Tarchanow-Krajewska dodał recenzję:
Doktor Ty. O wewnętrznej sile organizmu i zdolności do samouzdrawiania, to książka- poradnik dla każdego, kto z większą świadomością podchodzi i do zdrowia i do portfela. Fakt, że statystyczny Polak zażywa cztery tabletki dziennie mówi sam za siebie. Autor książki, Jeremy Howick ma nie tylko naukowe, ale także sportowe podejście do tematu. W bardzo czysty, klarowny sposób opisuje wszelkie zależności (podparte mnóstwem prac naukowych artykułów- sama bibliografia liczy ponad 54 strony!), między medycyną i naszym organizmem, który sam jest skłonny do poprawy naszego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Autor też udowadnia jak nasze emocje i psychiczne nastawienie pomagają w poprawie zdrowia fizycznego. Jakim niezwykłym narzędziem jest sam organizm. Dla mnie bardzo intrygująca okazała się część poświęcona placebo, gdzie w analityczny, logiczny sposób porównywane są efekty stosowania farmaceutyków i zwykłych pastylek (w dużej mierze zwykłych miętusów). Efekt w większości wypadków bardzo podobny, co daje podstawę do wysunięcia wniosków podobnych do autora. Nasz organizm i nasze pozytywne nastawienie jest w stanie poradzić sobie z bardzo dużą ilością przypadków bez zatruwania organizmu niepotrzebnymi chemicznym składnikami. Oczywiście z poważnymi chorobami nie poradzimy sobie sami i pomoc lekarzy i farmacji jest niezbędna. Niemniej jednak do każdej decyzji czy opinii trzeba podejść z pewną nutką sceptyzmu i każdy "wyrok" kilkakrotnie skonsultować. Czasem samo nastawienie lekarzy i poświęcona nam pozytywna energia jest tak samo uzdrawiająca jak same przyjmowane leki. Lektura dla każdego, prosty, spójny język i mnóstwo obrazowych przykładów pomaga zrozumieć zawiłe tematy. Polecam! Patrycja Tarchanow-Krajewska
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-04-2018 o godz 23:03 Urszula Kosztyła-Demczuk dodał recenzję:
Książka napisana przez filozofa medycyny, pokazująca właściwy porządek zależności pomiędzy pacjentem, a medycyną - w końcu to ona, medycyna, ma służyć człowiekowi, a nie odwrotnie jak to można zauważyć patrząc na praktyki niektórych koncernów farmaceutycznych. Autor skupia się na badaniach medycznych i poprzez opisanie efektu stosowania placebo wyciąga logiczne wnioski i prowadzi nas do punktu, w którym zwraca naszą uwagę na mechanizmy ozdrowieńcze jakie mamy zakodowane w naszym organizmie: układzie odpornościowym, psychice, emocjach. Udowadnia, że te wszystkie części współdziałają ze sobą i mają wpływ na powrót do zdrowia. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla tych, którzy przyzwyczaili się do dostępności leków bez recepty i są przekonani o ich skuteczności i nieszkodliwości - ta książka przypomniała mi także o tym jak mądrze zaprojektowani jesteśmy i że tak naprawdę posiadamy mocny potencjał obronny w naszych organizmach, warto mu czasem zaufać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-05-2018 o godz 00:00 Alda Nealy dodał recenzję:
Jeremy Howick jest zdecydowane jednym z najlepszych specjalistów w zakresie zdrowia. Ta książka pokazuje, że posiada ponadprzeciętną wiedzę na każdy temat jego dotyczący. Przekazuje ciekawe informacje o efekcie placebo, na temat systematycznych badań i do tego pokazuje dużo empatii w kierunku opieki zdrowotnej. Pisze o biologii, medycynie i psychologii w sposób asertywny i uziemiony. Wydaje się być bardzo miły, ale przede wszystkim przekazuje precyzyjny tekst. Z pewnością dociera do czytelników, którzy szukają właściwej samokontroli w zakresie zdrowia. Dowodami potwierdza słowa o samoleczącej mocy. Dzięki tej książce przede wszystkim zauważyłam, jak wiele empatyczny lekarz może zmienić dla pacjenta i jego rodziny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-05-2018 o godz 16:57 naina dodał recenzję:
Niesamowite jaki możemy mieć wpływ na swój organizm, tylko odpowiednio zmieniając sposób myślenia. Książka bardzo ciekawie napisana, w sposób obiektywny, bez narzucania żadnej "ideologii". Uważam, że każdy powinien ją przeczytać i wyrobić swoje zdanie na temat w niej omówiony. Dla zagłębienia tematu polecam również książki dr Joe Dispenzy, np Efekt Placebo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-06-2018 o godz 10:02 Teresa Leśniak dodał recenzję:
Książka dość interesująca, oparta zarówno na nieco dawniejszych, jak i współczesnych badaniach. Jest napisana w sposób popularny, przystępny dla każdego. Pozwala zwiększyć wiedzę na temat funkcjonowania swojego organizmu, a także pokazuje drogi wprowadzenia tej wiedzy w swoje życie. A możliwości naszego organizmu są zadziwiające!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-06-2018 o godz 18:13 Monika Wąs dodał recenzję:
Ciekawe podejście do typowo naukowych treści. Obiektywne spojrzenie i wiele przydatnych informacji. Pokazuje, że równowaga zdrowia ciała i umysłu jest niezwykle ważna. Dobrze jest dodać ją do swojej kolekcji, może otworzy Ci oczy na pewne kwestie, szczególnie jeśli dopiero wkręcasz się w świadomy styl życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-05-2018 o godz 14:38 Magdalena Zeist dodał recenzję:
"Doktor Ty" to idealny przykład na to, że można napisać ciekawą książkę, nafaszerowaną rzetelną wiedzą w przystępny sposób. Właśnie takie pozycje lubię! Ta książka to pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób pragnących zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. www.maobmaze.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-03-2019 o godz 08:19 Renata Baranowska dodał recenzję:
Bardzo pouczająca książka. Autor prezentuje skomplikowane zagadnienia statystyczne i medyczne w bardzo przystępny sposób, zachęcający do wyciągania własnych wniosków. Dla mnie magia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
26-03-2018 o godz 20:16 Barbara Kostek dodał recenzję:
Autor dokładnie uczy jak poruszać się w gąszczu badań, które są wiarygodne a które nie i co mówią na temat samouzdrawiania, placebo itp. Pozycja godna przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-03-2019 o godz 13:17 Tram dodał recenzję:
Świetna książka.Polecam malkontentom, ludziom którzy nie wierzą że można zrobić coś dla swego zdrowia bez wizyty u lekarza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-12-2018 o godz 21:45 Tomasz dodał recenzję:
Super książka odkrywająca możliwości naszego umysłu do samouzdrawiania i życia w zdrowiu i szczęściu. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2018 o godz 17:37 Szymon Szwarc dodał recenzję:
Super książka. Serdecznie polecam każdemu kto się jeszcze zastanawia czy kupić!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
28-03-2018 o godz 22:37 Anna Piontke dodał recenzję:
Świetny poradnik:)Dużo informacji wydawałoby się, że oczywistych, a jednak...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-05-2018 o godz 10:34 Anonim dodał recenzję:
Polecam, książkę czyta się bardzo dobrze, masa ciekawych informacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-03-2019 o godz 08:07 Małgorzata Wichłacz dodał recenzję:
Mieszane uczucia. Dużo treści, dużo informacji ale w środku chaos.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-11-2018 o godz 20:34 Luiza Wierzbicka-Bojar dodał recenzję:
Polecam wszystkim, którzy chcą zmienić swoje nawyki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Nagie serca Hoover Colleen
4.8/5
29,69 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa It Ends with Us Hoover Colleen
4.7/5
29,69 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ugly love Hoover Colleen
4.6/5
26,07 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Materiał na chłopaka Hall Alexis
4.5/5
29,69 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Napisz i spal Sharon Jones
4.5/5
26,13 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Napisz i spal Sharon Jones
4.2/5
26,13 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Too Late Hoover Colleen
4.5/5
25,29 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pan wojny Cornwell Bernard
5/5
35,93 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Na samą myśl o tobie Lee Robinne
4.7/5
29,39 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Maybe Someday Hoover Colleen
4.7/5
29,40 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sen o okapi Leky Mariana
4.6/5
29,69 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Hopeless Hoover Colleen
4.7/5
29,40 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Layla Hoover Colleen
4.5/5
26,99 zł
44,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.