Detektyw Łodyga. Tajemnicze zjawiska (okładka  twarda, 03.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Detektyw Łodyga" to zestawy edukacyjne powstałe na podstawie telewizyjnego programu edukacyjnego pod tym samym tytułem. Detektyw Łodyga wprowadza dzieci w świat ekologii i poprzez zabawę i rozwiązywanie zagadek przekazuje im wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Dzieci dowiadują się wielu ciekawostek ze świata przyrody i uczą się dbania o otaczający je świat. A wszystko to w ciekawy sposób, poprzez liczne zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami, które znajdują się w książce. Dołączona gra nie tylko pozwala dzieciom utrwalić nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności, ale także dobrze się bawić w gronie całej rodziny lub kolegów i koleżanek. Książka i gra stanowią integralną całość.

Zalety:

  • zestaw oparty na edukacyjnym programie telewizyjnym,
  • nie tylko książka o ulubionym i znanym z telewizji bohaterze, ale także gra - nowość,
  • atrakcyjne ćwiczenia,
  • nauka przez zabawę,
  • szerzenie u dzieci postaw proekologicznych i poszerzanie wiedzy o ochronie środowiska,
  • dostosowane do możliwości poznawczych dziecka.

"Detektyw Łodyga. Niesamowite zjawiska – Trzy królestwa"
Myślisz, że jesteś dobrym strategiem? Doskonale znasz się na wulkanach, trzęsieniach ziemi, burzach, tęczach i deszczach? Świetnie! Razem z Detektywem Łodygą odkryj trzy niesamowite Królestwa: Burz, Wulkanów i Tęczy! "Trzy Królestwa" to niesamowite połączenie klasycznej gry planszowej, gry strategicznej i quizu edukacyjnego. Tutaj szczęście nie wystarczy! Potrzebna jest również wiedza i dobra strategia!

  • Liczba graczy: 2-4 osoby,
  • Czas trwania: 20-40 minut,
  • Elementy gry: plansza, kostka, 4 pionki i 25 kart (24 karty Wiedzy i 1 karta Kierunku).
ID produktu: 1119941635
Tytuł: Detektyw Łodyga. Tajemnicze zjawiska
Seria: Detektyw Łodyga
Autor: Sobich-Kamińska Anna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielona Sowa
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 32
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-03-25
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 53 x 264 x 233
Indeks: 18891102
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
05-03-2018 o godz 14:12 przez: tomdra
„Tajemnicze zjawiska” kojarzą się nam z serialem naszej młodości „Z Archiwum X”, a teraz jeszcze dodatkowo z Detektywem Łodygą. Trochę inny kaliber, ale najmłodszym się spodoba, tym bardziej, że odkrywanie natury świata ma raczej pierwszeństwo przed kosmosem i może być równie pasjonujące. Gra planszowa i książeczka z ćwiczeniami dla 2-4 dzieci w wieku od 4 lat, czas zabawy 15-30 minut – w zależności od chęci i rozegrania. W opakowaniu znajdziemy planszę „Trzech Królestw”, 4 pionki i kostkę, 25 kart z quizem do wykorzystania razem z grą planszową lub osobno, książkę z ćwiczeniami. Zabawę rozpoczyna osoba z największą liczbą oczek na ściance kostki. Poruszamy się od startu do mety, wykonując polecenia z pól specjalnych. Kiedy staniemy na polu z ciemną chmurą – chowamy się przed burzą i tracimy kolejkę Będąc na polu z wulkanem, uciekamy przed strumieniem lawy – cofamy pionek o wyrzuconą liczbę oczek. Pole z tęczą symbolizuje szczęście i daje nam ponowną możliwość ruchu. Karty w kolorach królestw, przez które przechodzimy to pytania o tęcze, rosę, parę wodną, metody pomiaru meteorologów, grzmoty, błyskawice, tornada, jaskinie, trzęsienia ziemi, wulkany, itp. Jest również karta Detektywa Łodygi – jeśli ma odpowiadać jedna osoba – jej posiadacz. Przydaje się, jeśli nie zależy nam rywalizacji podczas odpowiadania. Karty możemy wykorzystać podczas gry, jako możliwość wykupienia się od nieprzyjaznych pól na planszy, ewentualnie grać nimi osobno, bez jej użycia. Rozgrywka jest prosta, ale plansza wyglądająca bardzo ładnie, co zachęca dzieci do zabawy. Pytania są interesujące, a odpowiedzi znajdziemy w książce, o której poniżej. Detektyw Łodyga tym razem jest na tropie przyrodniczych zagadek, a dzieci podążają jego śladem. Mamy tutaj ćwiczenia, ale także informacje popularnonaukowe – czym jest pogoda, jak ją przewidzieć, tajemnice wody, powstawanie deszczu i wiatru, rosy, śniegu w górach i lawin, burzy, tęczowych kolorów, tornada, wyprawę do wnętrza ziemi, środka wulkanu, w głąb labiryntu jaskiń. http://mlodygiercownik.pl/2016/12/18/recenzja-gry-planszowej-detektyw-lodyga-tajemnicze-zjawiska/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-04-2016 o godz 21:09 przez: Monika Szulc

Gra „Detektyw Łodyga. Tajemnicze zjawiska” to idealna gra dla młodszych dzieci, które są ciekawe świata. Same zasady są zrozumiałe i bardzo szybko można przejść do zabawy. Wybierając podstawowy wariant, można cieszyć się wyścigiem i rywalizacją, nawet starsi uczestnicy będą doskonalę się bawić, tym bardziej, że dużą rolę odgrywa tu łut szczęścia. Młodsi zawodnicy nie raz będą się cieszyć, że ograli starszych od siebie.

Wartość edukacyjna jest ogromna, wybierając grę dla swojej pociechy zwracam na takie rzeczy wielką uwagę. Dzięki temu dziecko w niewymagający sposób przyswaja wiedzę. Książeczka dołączona do gry jest zbiorem ciekawostek ze świata przyrody. Pod każdą informacją znajduję się kolorowanka, zagadka lub specjalne zadanie do wykonania. Utrwala to zdobytą wiedzę i szczerze mogę powiedzieć, że zdaję to egzamin. Zabawa i nauka w jednym. Wiedzę zdobyta z tej książeczki można wykorzystać w rozszerzonym wariancie gry, ponieważ pytania z kart i odpowiedzi na nie, znajdują się w tej właśnie książce.

„Detektyw Łodyga. Tajemnicze zjawiska” jest grą, przy której można miło spędzić czas. Uczy i bawi jednocześnie. Młodsze dzieciaki zwariują na punkcie tego sympatycznego detektywa i również rzucą się w wir demaskowania tajemniczych zjawisk. Odkrywanie otaczającego nas świata, będzie satysfakcjonującą nagrodą. Solidne wykonanie jest kolejnym atutem tej gry i z pewnością planszówka przejdzie próbę wytrzymałościową, wykonaną przez dziecięce rączki. Jak najbardziej polecam.
5/6
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-12-2016 o godz 14:41 przez: tomdra
Ładna pozycja dla młodych graczy z interesującymi pytaniami na kartach i świetną książeczką z zadaniami. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Na wsi. Szukaj i naklejaj Opracowanie zbiorowe
5/5
8,08 zł
Inne z tego wydawnictwa Kosmos. Ozdabiam naklejkami Opracowanie zbiorowe
5/5
12,57 zł
Inne z tego wydawnictwa Przedszkolak poznaje świat Opracowanie zbiorowe
5/5
16,86 zł
Inne z tego wydawnictwa Ćwiczenia 4-latka. Edulatki Opracowanie zbiorowe
5/5
6,03 zł
Inne z tego wydawnictwa Dinozaury. Ozdabiam naklejkami Opracowanie zbiorowe
5/5
12,52 zł

Podobne do ostatnio oglądanego