Czujnik czadu z wyświetlaczem LCD KIDDE 5DCO

Marka:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Może Cię zainteresować

Pasuje do tego produktu 

 

 

Czujnik tlenku węgla


Wersja czujnika serii 5 z wyświetlaczem LCD pokazującym aktualny poziom stężenia tlenku węgla w zakresie od 0 do 999 PPM. Aktualizacja wskazań odbywa się co 15 sek. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu CO sygnalizowane jest optycznie (czerwona dioda LED) oraz akustycznie (głośny, pulsacyjny alarm dźwiękowy 85dB).

Posiada przycisk Test / Reset umożliwiający sprawdzenie działania urządzenia oraz przycisk po naciśnięciu, którego wyświetla się najwyższy wykryty poziom CO zapisany w pamięci czujnika. W przypadku nieprawidłowej pracy lub niskiego poziomu naładowania baterii na panelu LCD wyświetlana jest odpowiednia informacja graficzna oraz włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy.

Zintegrowane zasilanie bateryjne umożliwia zamontowanie czujnika w najbardziej optymalnym miejscu oraz gwarantuje ochronę również w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci. Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie oprócz montażu na ścianie, czujnik może być także postawiony na płaskiej powierzchni np. na szafce nocnej w pobliżu łóżka. Po 7 latach od aktywacji zasilania czujnik przypomni o konieczności wymiany urządzenia.

   
 

Dlaczego czad jest niebezpieczny?


Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw, m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania. Może to wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni, czy też zapchanego i nieszczelnego przewodu kominowego lub uszkodzonego połączenia między kominami i piecami.


Szczelnie pozamykane okna (czasami jeszcze dodatkowo uszczelnione), pozaklejane kratki, brak otworów wentylacyjnych w drzwiach łazienkowych, jak również brak regularnych kontroli drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych sprawiają, że w naszych mieszkaniach lub domach możemy nie być bezpieczni. W niewietrzonych pomieszczeniach bardzo łatwo może dojść do tragedii.
Do zatruć często dochodzi w nowo wyremontowanych mieszkaniach, z nowymi piecami, nie mającymi indywidualnych przewodów napowietrzających i gdzie z przyczyn oszczędnościowych zlikwidowano (zasłonięto) przewody wentylacyjne, a okna i drzwi są zbyt szczelne. Mieszkanie doskonale szczelne „nie oddycha”; brak dostępu tlenu może doprowadzić do tragedii.

   
 

 

 

 

 

Jak zapobiegać zatruciu przez czad?


Podstawową przyczyną zatruć jest niepełne spalanie, do którego może dojść np. gdy zbyt szczelnie zamknięte są okna, brak jest właściwej wentylacji. Powoduje to powstawanie tlenku węgla i utrudnia jego odpływ. Tyle spalin wypłynie na zewnątrz, ile świeżego powietrza napłynie do pomieszczenia. Przede wszystkim należy więc zapewnić możliwość stałego dopływu świeżego powietrza do paleniska (pieca gazowego, kuchenki gazowej, kuchni węglowej lub pieca) oraz swobodny odpływ spalin. Ponadto należy regularnie sprawdzać prawidłowość działania urządzeń mogących być źródłem tlenku węgla, szczelność wewnętrznych instalacji gazowych, przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz kanałów nawiewnych.

   
 

Gdzie należy montować czujnik czadu?


Dla optymalnego poziomu bezpieczeństwa detektor tlenku węgla należy zainstalować w każdej sypialni, we wszystkich pomieszczeniach z ogrzewaniem gazowym, piecem, kuchenką gazową czy kominkiem, a także w korytarzu na każdej kondygnacji. W przypadku instalacji tylko jednej czujki miejsce montażu należy wybrać tak, aby ewentualny alarm był słyszalny we wszystkich pomieszczeniach sypialnych.

Czujnik czadu należy zainstalować w pomieszczeniu zamkniętym, w którym występuje największe prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Czujnik czadu instaluje się na wysokości głowy np. na wysokość montażu w sypialni to ok. 0,7 m, a w salonie może to być wysokość ok. 1,5 – 1,8 m od podłogi.

Martwa strefa to przestrzeń występująca w każdym pomieszczeniu. Swoim zasięgiem obejmuje obszar oddalony o ok. 20 cm od sufitu. Ze względu na brak ruchów powietrza, ich znikome lub zbyt intensywne (w przypadku bliskości kratek wentylacyjnych) występowanie, w martwej strefie nie należy instalować czujnika czadu.

    

W zestawie:


 

 
Czujnik tlenku węgla

3x bateria AA

Instrukcja w j.polskim

 

 

ID produktu: 1144381260
Nazwa: Czujnik czadu z wyświetlaczem LCD KIDDE 5DCO
Marka: Kidde
Producent: KIDDE
Materiał / Skład surowcowy: tworzywo sztuczne
Materiał: tworzywo sztuczne
Kolor: biały, szary
Wysokość produktu [mm]: 70
Szerokość produktu [mm]: 118
Głębokość produktu w [mm]: 40
Wymiary w opakowaniu [mm]: 191 x 214 x 50
Waga w opakowaniu [g]: 267
Gwarancja: 7 lat
Kod producenta: KID 30001200
Zgodność z normami: PN-EN50291-1:2010/A1:2013-05
Liczba kolorów: jeden
Waga produktu [g]: 160
Indeks: 22256140
średnia 4,7
5
53
4
12
3
4
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
26 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
25-04-2019 o godz 09:45 przez: Klaudia Markowska | Zweryfikowany zakup
Na zakup czujnika czadu LCD KIDDE 5DCO zdecydowałam się po pozytywnej opinii serwisanta mojego pieca gazowego w mieszkaniu oraz po analizie internetowych artykułów. Czujnik jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, jest naprawdę łatwy w obsłudze (wszystko jest opisane w dołączonej instrukcji). Dzięki temu, że jest zasilany bateriami to można postawić go w każdym miejscu, bądź powiesić na ścianie. Wyświetlacz LCD pokazuje aktualne stężenie CO, dzięki czemu mogę na bieżąco to kontrolować. Dodatkowo posiada historię zapisu, co jest świetnym rozwiązaniem, kiedy wyjeżdżam, ponieważ po powrocie mogę sprawdzić zapis stężenia CO w mieszkaniu. Jestem jak najbardziej zadowolona z zakupu i odkąd go posiadam to jestem spokojniejsza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-02-2021 o godz 05:22 przez: kajtoos | Zweryfikowany zakup
Nigdy się nie przekonałem czy czujnik działa i mam nadzieję że tak zostanie. Nie mam możliwości sprawdzenia jak jest dokładny, ale pasuje do plecków wcześniejszych wersji, więc wymiana po upływie terminu ważności nie wymagała żadnych narzędzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-03-2018 o godz 18:42 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Czujnik działa poprawnie. Jestem zadowolona z zakupu. Wyświetlacz pokazuje aktualne stężenia dzięki czemu wiem kiedy bardziej wietrzyć czy też nie przebywać w łazience. Zawsze jednak poniżej 100 :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-08-2021 o godz 22:07 przez: anka | Zweryfikowany zakup
Wygląda na dobrej jakości sprzęt, ciężko stwierdzić, jak dokładny jest w wykrywaniu czadu. Pokazuje cały czas 0, ale mam nowy piec i tylko do podgrzewania wody,
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-12-2020 o godz 08:54 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Oceniam , cenę , jakość oraz całe zamówienie , baterie działają . Nie wiem jeszcze czy działa i mam nadzieje ze nie będzie musiał w nagłych przypadkach .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-12-2018 o godz 09:14 przez: bojdzio | Zweryfikowany zakup
Produkt bardzo dobrej jakości w przystępnej cenie. Polecam wszystkim posiadającym piecyki - odkąd mam czujnik śpię spokojniej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-02-2020 o godz 09:01 przez: Szymon | Zweryfikowany zakup
dobrej jakości czujnik, aczkolwiek trochę ciężko się wymienia baterie. Poza tym o wskazania są bardzo dokładne - polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-11-2020 o godz 06:29 przez: jerzym | Zweryfikowany zakup
Czujnik wykonany estetycznie. Nie wiem jak działa gdyż jak dotąd nie włączył się. Na szczęście.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
29-10-2018 o godz 14:34 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Mały poręczny dość głośny był jeszcze w dobrej cenie , szkoda że nie czuje dymu :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
5/5
16-01-2020 o godz 08:20 przez: Zdzisław Beker | Zweryfikowany zakup
Bez zarzutu. Jestem zadowolony z zakupu. Produkt spełnia w pełni moje oczekiwania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-11-2019 o godz 07:28 przez: TADEUSZ BANASIK | Zweryfikowany zakup
Bardzo fajny czujnik,działa dobrze,w przystępnej cenie.Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-10-2019 o godz 16:52 przez: Paweł Hofman | Zweryfikowany zakup
Jest ok. działa bez zarzutu. Małe, estetyczne, praktyczne cudo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-02-2019 o godz 17:31 przez: Beata Hajduk | Zweryfikowany zakup
szybka dostawa, łatwy montaż, na razie działa jestem zadowolona
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-01-2020 o godz 07:04 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Czujnik działa prawidłowo, szybka dostawa, polecam zakup.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-12-2019 o godz 06:16 przez: ppp | Zweryfikowany zakup
Czujnik działa prawidłowo, szybka dostawa, polecam zakup.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-12-2018 o godz 18:29 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
wszystko ok. polecam . szybko , zgodnie z opisanym .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-06-2021 o godz 07:53 przez: Monika | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobry produkt w bardzo dobrej cenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-04-2022 o godz 12:24 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Od lat używam czujników tylko tej firmy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-05-2020 o godz 07:52 przez: Tomasz | Zweryfikowany zakup
Polecam. Produkt dobrej jakości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-06-2021 o godz 15:09 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Można spać bezpiecznie 👌
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Podobne do ostatnio oglądanego