Czujnik czadu FIREANGEL CO-9X

Kolor:
biały

Oferta empik.com : 119,99 zł

119,99 zł
Odbiór w salonie 0 zł
Aktywuj dodatkowe korzyści
Darmowe punkty odbioru
Darmowy kurier
Produkt w magazynie Empiku
Wysyłamy w 24 godziny

Oferta BuyNew : 151,55 zł

Oferta Powidło i Mydło : 156,00 zł

Oferta ovolt.pl : 156,01 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Pasuje do tego produktu 

 

 

Czujnik tlenku węgla


Certyfikowany czujnik czadu (tlenku węgla) FireAngel CO-9X10, dzięki wbudowanej baterii litowej oraz 10 letniej gwarancji oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa za rozsądną cenę. Opracowany przez FireAngel zaawansowany sensor elektrochemiczny dba o wykrywanie obecności tlenku węgla już przy najniższym stężeniu.

Kluczowe cechy:

  • 10-letnia wbudowana bateria litowa, która nie wymaga wymiany ani ładowania
  • Łatwy w instalacji, przenośny czujnik tlenku węgla, który może być wykorzystywany podczas wakacji lub zainstalowany na stałe w domu
  • Zaawansowany sensor elektrochemiczny, przeznaczony do precyzyjnych pomiarów niskich poziomów CO
  • 10 lat gwarancji
  • Certyfikaty BSI: EN50291-1:2010, EN50291-2:2010
   
 

Dlaczego czad jest niebezpieczny?


Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw, m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania. Może to wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni, czy też zapchanego i nieszczelnego przewodu kominowego lub uszkodzonego połączenia między kominami i piecami.


Szczelnie pozamykane okna (czasami jeszcze dodatkowo uszczelnione), pozaklejane kratki, brak otworów wentylacyjnych w drzwiach łazienkowych, jak również brak regularnych kontroli drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych sprawiają, że w naszych mieszkaniach lub domach możemy nie być bezpieczni. W niewietrzonych pomieszczeniach bardzo łatwo może dojść do tragedii.
Do zatruć często dochodzi w nowo wyremontowanych mieszkaniach, z nowymi piecami, nie mającymi indywidualnych przewodów napowietrzających i gdzie z przyczyn oszczędnościowych zlikwidowano (zasłonięto) przewody wentylacyjne, a okna i drzwi są zbyt szczelne. Mieszkanie doskonale szczelne „nie oddycha”; brak dostępu tlenu może doprowadzić do tragedii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak zapobiegać zatruciu przez czad?


Podstawową przyczyną zatruć jest niepełne spalanie, do którego może dojść np. gdy zbyt szczelnie zamknięte są okna, brak jest właściwej wentylacji. Powoduje to powstawanie tlenku węgla i utrudnia jego odpływ. Tyle spalin wypłynie na zewnątrz, ile świeżego powietrza napłynie do pomieszczenia. Przede wszystkim należy więc zapewnić możliwość stałego dopływu świeżego powietrza do paleniska (pieca gazowego, kuchenki gazowej, kuchni węglowej lub pieca) oraz swobodny odpływ spalin. Ponadto należy regularnie sprawdzać prawidłowość działania urządzeń mogących być źródłem tlenku węgla, szczelność wewnętrznych instalacji gazowych, przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz kanałów nawiewnych.

   
 

Gdzie należy montować czujnik czadu?


Dla optymalnego poziomu bezpieczeństwa detektor tlenku węgla należy zainstalować w każdej sypialni, we wszystkich pomieszczeniach z ogrzewaniem gazowym, piecem, kuchenką gazową czy kominkiem, a także w korytarzu na każdej kondygnacji. W przypadku instalacji tylko jednej czujki miejsce montażu należy wybrać tak, aby ewentualny alarm był słyszalny we wszystkich pomieszczeniach sypialnych.

Czujnik czadu należy zainstalować w pomieszczeniu zamkniętym, w którym występuje największe prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Czujnik czadu instaluje się na wysokości głowy np. na wysokość montażu w sypialni to ok. 0,7 m, a w salonie może to być wysokość ok. 1,5 – 1,8 m od podłogi.

Martwa strefa to przestrzeń występująca w każdym pomieszczeniu. Swoim zasięgiem obejmuje obszar oddalony o ok. 20 cm od sufitu. Ze względu na brak ruchów powietrza, ich znikome lub zbyt intensywne (w przypadku bliskości kratek wentylacyjnych) występowanie, w martwej strefie nie należy instalować czujnika czadu.

    

W zestawie:


 

 
Czujnik tlenku węgla

Uchwyt do powieszenia

Instrukcja w j.polskim

 

 

ID produktu: 1208540181
Nazwa: Czujnik czadu FIREANGEL CO-9X
Marka: FireAngel
Producent: Sprue Safety Products Ltd
Kolor: biały
Materiał / Skład surowcowy: tworzywo sztuczne
Materiał: tworzywo sztuczne
Wysokość produktu [mm]: 72
Szerokość produktu [mm]: 112
Głębokość produktu w [mm]: 35
Wymiary w opakowaniu [mm]: 133 x 40 x 133
Waga w opakowaniu [g]: 167
Gwarancja: 10 lat
Kod producenta: FAN 30002881
Zgodność z normami: EN50291
Liczba kolorów: jeden
Waga produktu [g]: 150
Indeks: 26593388
średnia 4,2
5
6
4
0
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
1/5
05-11-2021 o godz 19:32 przez: Halina Czubernat
Mieliśmy ten czujnik około roku, tragedia, alarmował bez powodu. Kilka razy wzywaliśmy pogoowie gazowe okazywało się, że nie potrzebnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-01-2022 o godz 10:57 przez: Ewelina
Bardzo dobry czujnik, dzięki niemu czuję się bezpiecznie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego