Cztery miłości (okładka miękka)

Oferta empik.com : 19,98 zł

19,98 zł 29,00 zł (-31%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

W tym tomie esejów Clive Staples Lewis (1893-1963), pisarz, filozof, wykładowca uniwersytecki, autor słynnych "Opowieści z Narnii", wyróżnia cztery rodzaje miłości: przywiązanie, przyjaźń, miłość erotyczną i caritas, która jako miłość Boga i bliźniego jest z nich najważniejsza. Lewis pokazuje jak płynne są granice między poszczególnymi rodzajami miłości - jedna może przechodzić w drugą tak, abyśmy w rezultacie lepiej mogli zrozumieć, kim i po co jesteśmy.

Prowokująca, oryginalna opowieść o tym, czym jest prawdziwa Miłość.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Tytuł: Cztery miłości
Autor: Lewis C.S.
Tłumaczenie: Szymczak Piotr
Wydawnictwo: Media Rodzina
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 232
Numer wydania: II
Data premiery: 2020-05-25
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 35177470
średnia 4,4
5
13
4
4
3
2
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
30-07-2020 o godz 19:39 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo głęboka i zmuszająca do refleksji. Lektura obowiązkowa dla chrześcijanina jak i zwykłego człowieka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-09-2020 o godz 10:53 przez: Sylwia Kubowicz
Warto od czasu do czasu oderwać się od fabuły czy poradników i sięgnąć po książkę filozoficzną. Dobrym wyborem na sam początek takiej przygody mogą być teksty C. S. Lewisa, znanego szerszemu gronu czytelników jako autora cyklu dla dzieci i młodzieży „Opowieści z Narni.” „Cztery miłości” to książka poświęcona rozważaniom autora na temat przywiązania, przyjaźni, miłości erotycznej oraz caritas czyli miłości do Boga i bliźniego. Lewis zawarł w niej kilka cennych spostrzeżeń na temat tego jak wyglądają przejawy każdego z tych rodzajów miłości oraz tego jak łączą się ze sobą oraz jak wzajemnie się uzupełniają. Choć z dzisiejszej perspektywy wiele z poglądów autora może wydać się anachroniczne (ja sama najwięcej zastrzeżeń mam do rozdziału poświęconego przyjaźni, a szczególnie roli kobiet w takich związkach), to nie można mu jednak odmówić, że całościowo jego wnioski są niezwykle trafne, dodatkowo całość wywodu jest napisana na tyle przejrzyście, że nawet czytelnik przyzwyczajony na co dzień do mniej wyrafinowanych tekstów, będzie w stanie z łatwością wyłapać główną myśl i dotrzymywać autorowi kroku w jego rozmyślaniach. Autor nie deprecjonuje żadnej z miłości, znanej człowiekowi (w myśl zasady „to co największe nie może ustać bez tego co najmniejsze”), bo każda miłość mądrze prowadzona może zbliżyć człowieka do lepszego realizowania caritas. Zatem mowa tu nie tylko o miłości kochanków, rodziców do dzieci i dzieci do rodziców, przyjaciół czy miłości do ojczyzny, ale też chociażby miłości do zwierząt. Wiem, że pewnie niektórzy będą się obawiać tego, że Lewis był zdeklarowanym chrześcijaninem i jego poglądy mogą być nie do przyjęcia dla człowieka z XXI wieku, jednak jest to zupełnie niepotrzebne, mimo tego, że książka powstała grubo ponad 50 lat temu, to autor do wielu spraw prezentuje dużo zdrowsze podejście niż wiele postaci, które dzisiaj są stawiane za autorytety wśród katolików. Podsumowując, nawet jeśli po przeczytaniu stwierdzicie, że w większości z Lewisem się nie zgadzacie to i tak po tę książkę warto sięgnąć. Chociażby po to, aby samemu porozmyślać trochę o miłości w innym kontekście niż zazwyczaj ma to miejsce w dzisiejszym świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
11-05-2022 o godz 11:09 przez: Klaudia
To zbiór esejów, słynnego autora ,,Opowieści z Narni", w których rozważa czym jest miłość. Wyróżnia i opisuje cztery jej rodzaje: przywiązanie, przyjaźń, miłość erotyczną oraz caritas czyli miłość Boga i bliźniego. Autor pokazuje jak wzajemnie się przenikają, uzupełniają wskazując jednocześnie, że najważniejsze jest ostatnia z nich czyli caritas. ,,W pojęciu caritas, miłości Boga i bliźniego, zawarłem dwie łaski. Jednak Bóg potrafi udzielić także trzeciej. Potrafi w człowieku obudzić nadprzyrodzoną miłość do Niego samego, która jest jednak miłością płynącą nie z potrzeby, ale z doceniania. Ze wszystkich darów ten jest najbardziej wart pożądania. To w nim, a nie w naszych przyrodzonych miłościach, ani w etyce, znajduje się prawdziwe centrum życia ludzi i aniołów. Dzięki niemu wszystko jest możliwe." Polecam serdecznie, tą niełatwą aczkolwiek ubogacającą lekturę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Lewis C.S.

Opowieści z Narnii Lewis C.S.
4.6/5
67,53 zł
99,00 zł
Podział ostateczny 2020 Lewis C.S.
4.6/5
16,11 zł
25,00 zł
Smutek Lewis C.S.
4.8/5
22,99 zł
39,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Na drugim końcu lata Mills Emma
4.5/5
24,88 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Strażnicy dusz Thomas Aiden
4.7/5
28,31 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Niemożliwa para Mills Emma
4.2/5
22,04 zł
34,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego