Cztery listy do Pana Boga (okładka  miękka, 01.2013)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Cztery listy do Pana Boga" to historia rodziny, gdzie panem i królem jest alkohol. Ojciec pije i bije, natomiast matka, Hanna, nie potrafi się z nim rozstać, pomimo że żyje z dziećmi w ciągłym strachu, upokorzeniu i biedzie. Nikt z mieszkańców wsi nie pomaga ani matce, ani dzieciom. Wszyscy uważają, że lepszy jest ojciec alkoholik niż żaden. Jedyną osobą, która chce zmienić ich życie, jest siostra matki. Namawia Hankę na wizyty w ośrodku dla rodzin anonimowych alkoholików. Dzieci też bardzo chcą zmienić swój los, ale jedyne, co mogą, to pisać listy do Pana Boga i czekać na cud.

Książkę tę napisałam po to, aby jeszcze raz zwrócić uwagę na krzywdę małoletnich dzieci,  jakiej doznają w rodzinach alkoholików. Ta historia wydarzyła się w czasach komunistycznych, ale równie dobrze można ją przenieść w czasy dzisiejsze i właściwie nic się nie zmieni. Ludzie tak samo odsuwają się od rodzin patologicznych, tak samo się zachowują, a problem jest jeszcze większy. Służby, które powinny się tym zajmować, lekceważą  wszelkie doniesienia, biją na alarm dopiero wtedy, gdy już wydarzy się tragedia. A los dzieci i tak jest zawsze najtragiczniejszy...

Ewa Krzywiec urodziła się 10 maja w samo południe w maleńkiej wsi Podłęż nad Wisłą, w województwie mazowieckim, w małej izbie porodowej prowadzonej przez siostry zakonne. Ma dwie córki, żonatego syna i dwóch wnuków oraz męża, trzech braci i jedną siostrę. Dzieciństwo, młodość i część dorosłego życia spędziła w Polsce. Od piętnastu lat mieszka na przedmieściach Chicago, w miejscowości Palos Heights, gdzie jako broker zajmuje się sprzedażą nieruchomości. Jest absolwentką Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu. Z zawodu nauczycielka, od lat pracuje też w szkołach, najpierw w Polsce, a teraz w placówkach polonijnych w Chicago i okolicach. 

ID produktu: 1064810310
Tytuł: Cztery listy do Pana Boga
Autor: Krzywiec Ewa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 234
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-01-31
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 211 x 12 x 150
Indeks: 12630318
średnia 4,5
5
1
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
03-02-2015 o godz 20:21 przez: Anna Żak | Zweryfikowany zakup
Książka skłania do refleksji gdyż historia w niej opisana może wydarzyć się na prawdę lub dzieje się gdzieś blisko, a my nie potrafimy lub nie chcemy reagować na nieszczęście ludzi, którzy są całkowicie bezbronni wobec bezwzględnego oprawcy. Autorka świetnie przedstawiła problem jakim jest alkohol w rodzinie i jak potrafi zniszczyć życie wszystkich jej członków i doprowadzić do tragedii. Ta książka porusza sumienie, zmusza do działania i pokazuje nam, że to my wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to co się wokół nas dzieje, że nie możemy chować głowy w piasek ani przerzucać odpowiedzialności na kogoś innego. Autorka pokazała, że ludziom jest najłatwiej nie widzieć tragedii bliźnich i że tak na prawdę dużo możemy zrobić. Na mnie ta książka zrobiła wielkie wrażenie, warto ją było przeczytać i przemyśleć to co Pani Ewa Krzywiec chciała nam przekazać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-06-2015 o godz 18:57 przez: Agnieszka Kaniuk
Moi drodzy dziś zapraszam na spotkanie z książką trudną i mimo,że autorka zaznacza iż jest ona fikcją literacka to jednak boleśnie prawdziwą.Jest to historia walki o życie,przetrwanie, godną i spokojną codzienność z bezdusznym i bezlitosnym wrogiem jakim jest uzależnienie alkoholowe.W utworze "Cztery listy do Pana Boga" Pani Ewa Krzywiec przedstawia wstrząsającą i do głębi poruszającą historie ubogiej rodziny styranizowanej przez ojca alkoholika. Ojca,który pije i bije.Tyran zastrasza rodzinę.Wszyscy stają się niewlnikami jego choroby i zaszczutymi ofiarami.Matka dzieci Hanna bardzo kocha swoje latorośle i pragnie zapewnić im choć namiastkę prawdziwej rodziny i ciepła rodzinnego.Pomimo że zdaje sobie sprawę,żecałą wine za to,co spotyka ją i dzieci ponosi jej mąż to jednak jest tak bardzo zastraszona,że nie potrafii od niego odejść.Rodzina jest pozostawiona samej sobie.Nikt z mieszkańców wioski w której żyją nie chce przyjść im z pomocą. Wśród tamtejszej społeczności panuje przekonanie,że lepiej mieć takiego męża i ojca niż nie mieć żadnego. W domach innych rodzin również panem i władcą jest wódka, a jej owocami ból i łzy lecz starają się to ukryć ogarnięci wsrtdem.Bezbronne dzieci bardzo chcą by zdażyło się cos,co na zawsze odmieni ich życie ale jedyne co mogą zrobić to pisać listy do Boga z prośbą o cud. bo*"Nie ma gorszego upokorzenia niż bać się bliskiego człowieka".
Autorka poprzez swoją książkę chce jeszcze raz pragnie zwrócic uwagę na cierpienie dzieci dorastających pod jednym dachem z rodzicem alkoholikiem.Jest to temat,który pomimo swej wieloletniej "aktywności" w społeczeństwie pozostaje niezmiennie aktualny.Niestety do dziś pozostajemy obojętni na patologie alkoholowe,wśród naszych znajomych czy sąsiadów za ścianą.Izolujemy się nie chcąc ingierować "w nieswoje sprawy".Często niestety musi wydażyć się tragedia, by ktoś wreszcie zainteresował się tym,co tak naprawdę przeżywa dana rodzina.A i tak zawsze najdotkliwiej odczówaja to ci, których my dorośli powinniśmy chronić.
Czy tak rzeczywiście musi być....?

*Cytat pochodzi z książki.

Moja ocena to 7/10

Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Krzywiec Ewa

Cztery listy do Pana Boga
okładka  miękka, 06.2020
0/5
(0/5) 0 recenzji
59,00 zł
Wspomnisz moje słowo
okładka  miękka, 07.2020
3/5
(3/5) 1 recenzja
108,00 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kosecki
5/5
23,97 zł
35,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Złote myśli
4.3/5
27,52 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego