Człowiek obiecany (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 29,90 zł

29,90 zł
Opłać i pobierz
Produkt cyfrowy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Czytaj w abonamencie

 • dostęp do ponad 6000 audiobooków i 19000 podcastów
 • dostęp do ponad 31000 ebooków
 • zawiera produkty z abonamentów "Audiobooki" oraz "Ebooki"
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • dostęp do ponad 31000 ebooków i 19000 podcastów
 • co tydzień nowe tytuły
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • dostęp do ponad 6000 audiobooków i 19000 podcastów
 • zawiera audiobooki z abonamentu "Lektury szkolne"
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • lektury dla klas 4-8 szkoły podstawowej i liceum
 • dostęp do ponad 650 audiobooków i 350 ebooków
 • dodatkowe treści edukacyjne
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • ponad 160 bajek, baśni i legend w formie audiobooków
 • kultowe bajki muzyczne z archiwum Polskich Nagrań- tylko w abonamencie
 • znane głosy, w tym Ireny Kwiatkowskiej i Piotra Fronczewskiego
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

Paweł Majka, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, powraca do Uniwersum Metra 2033, by swoją nieokiełznaną wyobraźnią uchylić kolejne zasłony skrywające Kraków A.D. 2033!

Horda jednomyślnych pod wodzą Króla dokończyła dzieła Pożogi. Zabrała ze sobą i poprowadziła ku zagładzie większość z tych, którym udało się przetrwać pierwszy kataklizm. Nowa Huta opustoszała – upadła Federacja i Muzeum. Kombinat poniósł ogromne straty, a ze wschodu, z radioaktywnej pustyni, ciągną nowe przerażające formy życia. Jedyną nadzieją jest nienarodzone dziecko Króla i Ewy – za wszelką cenę należy je sprowadzić do Kombinatu. Chętnych, by posiąść dziecko, jest jednak wielu, a najpotężniejsza z nich wydaje się istota żyjąca pod Wawelem.

Paweł Majka zaprasza nas do przeżycia nowej przygody w ruinach postapokaliptycznego Krakowa – niegdyś miasta polskich królów. W roku 2033 ma ono zupełnie innych włodarzy… Nowa powieść Pawła Majki wciąga, zaskakuje i zwodzi – uważajcie! Wiele rzeczy wcale nie jest takimi, jakimi się wydają.

Dmitry Glukhovsky

Tytuł: Człowiek obiecany
Seria: Uniwersum Metro 2033
Autor: Majka Paweł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 340
Data premiery: 2016-11-23
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20637354
 
średnia 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
15-12-2016 o godz 09:25 Jarr74 dodał recenzję:
Na nasz księgarski rynek trafiła ostatnio długo oczekiwana przez fanów, druga odsłona powieść Pawła Majki (wpisująca się nadal, naturalnie, w stylistykę cyklu Uniwersum Metro 2033) zatytułowana „Człowiek obiecany”. Lektura jest bezpośrednią kontynuację wątków zawiązanych w części pierwszej ( „Dzielnica obiecana”) i wyraźnym potwierdzeniem tego iż polski pisarz nadal doskonale odnajduje się w apokaliptycznej tematyce, skupiającej się wokół ocalałych z nuklearnej zagłady i walczących o przeżycie mieszkańców, dumnego i wspaniałego niegdyś Krakowa. Autor trzyma się, oczywiście, pewnych określonych i wytyczonych przez Dmitryja Glukhovsky’ego ram, dotyczących futurystycznej wizji świata jaki powstał po tej globalnej tragedii, określonego klimatu, scenerii i wynikających z tego stanu rzeczy ludzkich zachowań i postaw. Stać go jednak na to (i bardzo mnie to cieszy) by wybiec trochę do przodu, dodać nowe pomysły i tchnąć powiew świeżości w trochę już „zczytane” schematy.
Powrócą niektórzy znani nam już wcześniej bohaterowie, którym, tym razem, towarzyszyć będziemy w szaleńczym pościgu (podczas którego okaże się iż niemal każdemu przyświecać będzie własny interes i cel) za młodziutką Ewą, która nosi w swoim łonie dziecko Mrocznego Króla (tytułowy „Człowiek obiecany”) oraz tajemnice jednomyślności, którą wszyscy chcieliby posiąść. Pojawi się również nowy gracz (i jest tom, moim zdaniem, strzał w dziesiątkę) w postaci zorganizowanych na wzór wojskowy mieszkańców tzw. Twierdzy, skupionych wokół starego klasztoru w Tyńcu, co znacznie zdynamizuję samą akcje, wzbogaci fabułę, elementy świata przedstawionego oraz zmieni nasze spojrzenie na znany nam dotychczas świat. Pojawi się szereg nowych elementów, zupełnie zaskakujących zjawisk (owocna koegzystencja, by nie powiedzieć braterstwo, mutantów i ludzi, żyjących na pograniczu) co wprowadzi sporo zamieszania ale przy tym bardzo korzystnie wpłynie na odbiór lektury.

Druga cześć projektu zdecydowanie podobała mi się bardziej. Jest bogatsza i bardziej rozbudowana, wydarzenia w większości rozgrywają się na powierzchni, co daje prawdziwe pole do popisu dla wyobraźni twórcy a liczne, ciekawe wątki (nawet te nowe) w sposób umiejętny i przemyślany zazębiają się z tymi znanymi już czytelnikowi.
„Człowiek obiecany” Pawła Majki jest lekturą, która zapewni nam ( i nie mam na myśli tylko zagorzałych sympatyków METRA 2033) dobrych kilka wieczorów, niebanalnej i wciągającej rozrywki. Intrygujący zamysł oraz porywająca akcja powoduje iż książkę znakomicie się czyta a napięcie i ciekawość tego co wydarzy się dalej towarzyszy nam od pierwszej do ostatniej strony. Kończy się w momencie, który sugeruje iż Paweł Majka, bynajmniej nie powiedział jeszcze ostatniego słowa… Duży plus za świetną okładkę. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-12-2016 o godz 21:56 Arturion dodał recenzję:
Należę do zwolenników "Dzielnicy obiecanej", więc wyjątkowo ucieszyła mnie kontynuacja tej fabuły. I to jaka! O ile w poprzedniej części autor skupił się na wydarzeniach mających miejsce w Nowej Hucie, to teraz zdecydowanie poszerzył spojrzenie, co wyszło książce zdecydowanie na korzyść.
Dla czytelników cyklu "Universum Metro 2033" świata, w którym żyją ci, którzy przetrwali zagładę (w tym przypadku Pożogę), opisywać nie trzeba. Książka Majki różni się tym, że więcej akcji rozgrywa się na powierzchni, niż w podziemiach. Ale ogólnie świat jest podobny - miasto zniszczone i pełne zmutowanych potworów, które polują na ludzi i na siebie nawzajem.
Po rzezi jaką urządził w Nowej Hucie Król wraz z podporządkowanymi sobie jednomyślnymi, przetrwał tam tylko osłabiony Kombinat i Farma Konopków. No i pojedyncze niedobitki. Jednak z Kombinatu uciekła brzemienna Ewa i dziecko, które ma urodzić, może stanowić śmiertelne zagrożenie dla resztek ludności. Jej śladem wyrusza grupa pościgowa, do której z różnych przyczyn przyłączają się Szurnięty Stach, Marcin z zaprzyjaźnionym Szarym, Halny, były żołnierz Federacji. Grupę tworzą różne osobowości, na dokładkę wcale nie mające jednego celu.
Tymczasem w Twierdzy Tyniec przetrwało wojsko z 6 Dywizji Powietrzno-Desantowej. Wśród żołnierzy wyróżnia się grupa Umarłych, która nie podziela zdania dowództwa co do dalszych działań. W wyniku konfliktu Umarli zostają wysłani, by zabić to coś, co mieszka pod Wawelem, a posługuje się wielojaźnią i jest niebezpieczne dla wszystkich.
Oczywiście, w finale, po wielu przygodach, obydwie - mocno przetrzebione - grupy spotykają się. I następuje zaskakujące zakończenie dające szansę na kontynuację.
Autor znakomicie dawkuje napięcie, kapitalnie różnicuje postaci i niczego nie przesądza ostatecznie. Osobiście sądzę, że teraz akcja przeniesie się na Bielany... No i że mogą pojawić się niektórzy z odpuszczonych w akcji, choć wspominanych, bohaterów. Może Kot? A może znów Halny? Może ktoś z "Dzielnicy obiecanej"? Sporą nadzieję stanowią inteligentne mutanty, które potrafią współpracować z ludźmi. Pozostaje też Dżungla...
Czyli: było co czytać i jest na co czekać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-01-2017 o godz 21:39 Barbara Hudomięt dodał recenzję:
Po raz drugi trafiamy do Krakowa A.D. 2033. Krucha stabilność świata stworzonego po Pożodze w Nowej Hucie rozpadła się po ataku Króla. Nie ma Federacji, a Kombinat ledwo dycha. Ale nadal ludzkość ma świadomość, że to jeszcze nie koniec. Na Wawelu jest coś groźniejszego i bardziej niebezpiecznego niż Król, ma też większą moc oddziaływania i przyciąga do siebie Ewę i jej nienarodzone dziecko. W szaleńczą misję ratunkową wyrusza za nią Marcin.

,,Człowiek obiecany" to bezpośrednia kontynuacja ,,Dzielnicy obiecanej". Wiele wątków z poprzedniej części znajduje tutaj swoje zakończenie i wyjaśnienie. O ile ,,Dzielnica..." dosyć szeroko i ciekawie opisywała świat po pożodze, to jak ludzie się podzielili, nowe gatunki zamieszkujące powierzchnię, tutaj to znacznie zostało ograniczone. Akcja z okolic Nowej Huty przesuwa się bardziej do centrum, w stronę Wawelu ale brakło mi konkretnego zaczepienia lokalizacyjnego. Można domyślać się, że trafiamy gdzieś w podziemia Rynku ale cały ten wątek jest poprowadzony zdawkowo i praktycznie urywa się w połowie.

Nową i ciekawą lokalizacją okazuje się być klasztor w Tyńcu. Tam rozpoczyna się drugi ważny wątek powieści. Przyznaję, że bardziej mnie ten zainteresował, niż mozolna wędrówka z Huty. Dużo tutaj akcji i nowych pełnokrwistych bohaterów. Oni także kierują się na Wawel. Dużo się po nich spodziewałam bo taki potencjał szkoda by zmarnować. Cóż, finał jest zaskakujący i nieoczekiwany, równocześnie rodzi więcej pytań niż wyjaśnia. Mam więc nadzieję, że to nie ostatnia wizyta w Krakowie A.D. 2033.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-12-2016 o godz 19:31 MarJab dodał recenzję:
Paweł Majka zaprasza nas do przeżycia nowej przygody w ruinach postapokaliptycznego Krakowa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Echo zgasłego świata. Uniwersum Metro 2033 Opracowanie zbiorowe
0/5
2,12 zł
strona produktu - rekomendacje Szepty zgładzonych. Uniwersum Metro 2033 Opracowanie zbiorowe
0/5
2,12 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.