Czerwony terror (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 27,89 zł

27,89 zł 49,90 zł (-44%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

"Wszyscy stojący na naszym szlaku muszą zostać zniszczeni i starci w proch."

Obywatel Uljanow. Władimir Iljicz. Lenin.

Studium zła w jego najczystszej postaci.

Historia człowieka, który przedłożył szalone idee nad życie całych narodów.

Opowieść o drodze do bezgranicznej władzy. Drodze usłanej trupami, krwawymi pieniędzmi oraz psychopatycznym cynizmem. Drodze tajnego agenta, zdrajcy i bezwzględnego ideologa opętanego manią wielkości.

Twarze się zmieniają, dyktator zostaje ten sam...

Tym razem prawda jest bardziej przerażająca od najmakabryczniejszej fikcji.

Rewolucja potrzebuje ofiar…

Rewolucja rodzi się przez cierpienie i ból.

„Prawda dzieje się na naszych oczach, nowy dyktator kroczy śladami Lenina. Spoglądając w przeszłość, możemy ujrzeć przyszłość”.

Wojciech Sroczyński, „Fakt”, „Forbes”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1311288604
Tytuł: Czerwony terror
Autor: Czornyj Max
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-07-13
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 35 x 130
Indeks: 42335955
średnia 4,5
5
57
4
17
3
5
2
3
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
23 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
29-07-2022 o godz 18:33 przez: Krzysztof Kubiak | Zweryfikowany zakup
Osobiście nie czytałem jeszcze córka jak zwykle zachwycona
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-09-2022 o godz 20:54 przez: Bartosz | Zweryfikowany zakup
Moim skromnym zdaniem, książka jest dobrze napisanym zbiorem historii i opowieści z życia jakże mrocznej postaci jaką jest "Lenin"
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
05-09-2022 o godz 20:37 przez: Kinga | Zweryfikowany zakup
Spodziewać się można po autorze więcej, smaczków i dynamiki ale być może po prostu taka postać bohatera.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-08-2022 o godz 00:33 przez: Jarosław Papaj | Zweryfikowany zakup
Nie zawiodłem się na Autorze Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-07-2022 o godz 00:14 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Jest warta przeczytania polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-09-2022 o godz 11:38 przez: Magdalena Kierońska-Ignaciuk | Zweryfikowany zakup
Zamówienie zgodne z opisem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-09-2022 o godz 13:27 przez: Katarzyna | Zweryfikowany zakup
Jedna z najlepszych!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-07-2022 o godz 11:07 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-08-2022 o godz 17:53 przez: Tomasz | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-07-2022 o godz 18:31 przez: Tomasz Kosik
Max Czornyj to pisarz o nieograniczonych możliwościach tworzenia historii mrożących krew w żyłach. Najnowsza książka autora jest opisem (niestety) prawdziwej historii ukazującej totalne bestialstwo dyktatora, który w imię swych chorych, ideologicznych ambicji pozbawił życia setki tysięcy istnień. W książce „Czerwony terror” poznajemy twarz tyrana, despoty, dyktatora – Władimira Iljicza Uljanowa, czyli Włodzimierza Lenina, który w historii ludzkości zapisał się krwawymi zgłoskami. W imię własnych idei nie cofnął się przed niczym. Życie ludzkie nie miało dla niego znaczenia. Najważniejszą wartością była ideologia i pełen dyktat. Max Czornyj stworzył portret człowieka przesiąkniętego złem i chęcią totalnej władzy. Człowieka, dla którego nie istniały hamulce w zadawaniu okrucieństw. Co ważne historia Lenina napisana jest w pierwszoosobowej narracji. To sprawia, że widzimy ją z perspektywy nie historyka opowiadającego prawdziwe wydarzenia, lecz tyrana, który tę historię tworzył. Zabieg ten sprawia, że jeszcze bardziej przeżywamy to, co zapisane jest na kartach „Czerwonego terroru”. Przerażające jest to, że sto lat po „panowaniu” Lenina współczesna historia zapisuje podobne obrazy. Sytuacja za naszą wschodnią granicą rysuje obraz człowieka, który do szpiku kości przesiąknięty jest ideologią Lenina. Umysł putina (pisownia specjalna) naszpikowany jest ideologią tożsamą z poglądem Iljicza. To, co warte podkreślenia, to bogactwo wiedzy historycznej, którą Max Czornyj dzieli się z nami na kartach książki „Czerwony terror”. Autor wykonał ogrom pracy, która widoczna jest na każdej stronie. Lektura tej książki wywołuje wiele emocji, których cechą jest złość wobec tyrana, którego trudno nazwać człowiekiem. Tyrana, który przesiąknięty złem, niszczył wszystkich, którzy stanęli mu na drodze do władzy. Niech ta książka będzie dla nas nie tylko lekturą pozwalająca poznać historię Lenina. Przede wszystkim niech będzie ona lekcją, którą warto wziąć sobie do serca. Książkę polecam każdemu, nie tylko czytelnikom literatury historycznej. „Czerwony terror” pozostawia ślad w pamięci, w której zapisują się obrazy tyrana, despoty, dyktatora – tak ku przestrodze. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia na faktach
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
4/5
29-07-2022 o godz 12:49 przez: Aleksandra
"Postanawiam wszystko postawić na jedną kartę. Nie dopuszczam możliwości zrobienia choćby kroku w tył. Całe życie zmierzałem do tego momentu nie po to, by teraz walczyć jedynie o tytuły. Potrzebuję władzy i zaczynam coraz wyraźniej to czuć. Jedynie mając władzę, można zmieniać świat. A ja nie chcę robić niczego innego." Słowo "dyktator" wywołuje negatywne emocje, przynajmniej w moim przypadku. Sądzę jednak, że znajdzie się więcej osób, które tak samo reagują na owe słowo. W "Czerwonym terrorze" mamy do czynienia z Władimirem Iljiczem Uljanowem, tj. Leninem. Max Czornyj przedstawia historię tego człowieka od czasów, kiedy to jego brat zaczął brać udział w ruchu rewolucyjnym, do momentu, kiedy to zlecono zamach na rodzinę carską i owy zamach wykonano. Przedział czasowy to 1887 - 1923, w którym lawirujemy między latami. Autor wtopił się w postać Lenina, dyktatora, który przeprowadzał rewolucje, czemu towarzyszyły prześladowania i śmierć wielu ludzi. Poznajemy drogę, jaką obrał, by dojść do władzy. Droga ta wcale nie była łatwa, doświadczał wiele niepowodzeń, ale nie brakowało mu zwolenników, którzy za dobrą sprawą nawet tracili życie. Osobiście takie osoby odbieram bardzo negatywnie. Wiem, że polityka, to jedno wielkie machlojstwo, gdzie dla władzy idzie się po trupach i to dosłownie, dlatego też w ogóle się nią nie interesuję. Warto jednak znać trochę historię, ponieważ wiele schematów się powtarza. Skądś ci politycy biorą przecież przykład. Max Czornyj, tak jak przy innych postaciach, w które się wcielał, tak i tu wykonał kawał dobrej roboty. Jednak ciężko miałam się wkręcić w losy samego Lenina. Tak jak nie interesuje się polityką, tak i tu czułam się po prostu znudzona. Życie go nie oszczędzało, stracił ważne dla siebie osoby, wszedł na drogę ruchu rewolucyjnego i stał się jego przewódcą, miał żonę, z którą przeżył wiele lat "szczęśliwego" małżeństwa, ale mimo wszystko miałam ciężko wgryźć się w jego historię. Autor zrobił dokładny research i zawarł dużo wydarzeń, które miały miejsce w życiu Lenina. Ktoś, kto lubi taką tematykę, przeczyta tę książkę szybko, ponieważ styl Czornyja nie różni się od poprzednich książek. Nie jest to łatwa lektura, jednak dla zapalonych fanów historii i jej postaci, mogę zdecydowanie polecić.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-08-2022 o godz 10:45 przez: Anonim
⭐RECENZJA PRZEDPREMIEROWA⭐ @maxczornyj po raz kolejny zwalił mnie z nóg i spowodował to, że nie mogę się pozbierać po przeczytanej lekturze. "Czerwony Terror" to literatura faktu, której nie zapomni się ot tak. Książka ukazuje losy znanego, wojennego zbrodniarza, o którym każdy słyszał i zapewne co nie co czytał. Lenin bo o nim mowa, to osoba historyczna, która była brutalna, okrutna, bez sumienia oraz serca. Patrząc na jego ukazaną historię, to nikt by nie powiedział, że będzie on taki, jaki był. Ja z początku nie wierzyłam, że ten człowiek stał się tym, kim się stał. A dlaczego tak myślałam? Nie wyglądał on na kogoś tak okrutnego, odbierałam go jako taką życiową sierotę, osobę, która nie ogarnia rzeczywistości. Nic bardziej mylnego. Mówią, że nie ocenia się książki po okładce i tutaj też tak właśnie nie można było robić. Przez to, co tutaj zastałam nie mogę sobie wyobrazić tego, że byli tacy ludzie na tym naszym świecie, ale patrząc co teraz dzieje się obok nas, to chyba nie powinnam się dziwić. Tej naszej obecnej osobie nie brakuje nic, jeśli chodzi o Lenina, ale czasem zastanawiam się, czy nie jest gorszy... Ech, serce mi się kraje, jak pomyślę o tym wszystkim 🥺 Zawsze liczyła się, liczy się i będzie liczyć się władza. Ludzie nie są tutaj kompletnie istotni, to takie "pachołki", którymi można sterować w prawo bądź lewo, w górę bądź dół. Mimo ciężkiego kalibru lektury to przeczytałam ją błyskawicznie. Wiem, że to zasługa między innymi stylowi i językowi ów książki faktu, ale również niepowtarzalnemu kunsztowi pisarskiemu samego Maxa 💪🏻 Nie da się go nie lubić, nie da się go nie rozpoznać, nie da się go powtórzyć 😉 Mówię Wam! Autor po raz kolejny spisał się na medal i pokazał, że przykłada ogromną wagę do wydanej książki, zarówno pod względem pisarskim, jak i pod względem zdobywania wiedzy na dany temat. To się ceni, bez dwóch zdań! W tym miejscu chciałam Was zachęcić do tej lektury, jak i do wzięcia udziału w akcji #czytamMaxaCzornyja, którą zorganizowałam! 😁 Zapraszam każdego, a powieść polecam! Zaczytanego dnia! 🤗💚 😳 Powieść faktu ma swoją premierę 13.07! Więc już możecie ją zamawiać i czekać na nią! Nie zastanawiajcie się! Współpraca z @filiamrocznastrona @wydawnictwofilia @filianafaktach 💚 😳
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-07-2022 o godz 19:20 przez: Kamila
Twarze się zmieniają, dyktator zostaje ten sam... Wszyscy stojący na naszym szlaku muszą zostać zniszczeni i starci w proch. Obywatel Uljanow. Władimir Iljicz. Lenin. Studium zła w jego najczystszej postaci. Historia człowieka, który przedłożył szalone idee nad życie całych narodów. Opowieść o drodze do bezgranicznej władzy. Drodze usłanej trupami, krwawymi pieniędzmi oraz psychopatycznym cynizmem. Drodze tajnego agenta, zdrajcy i bezwzględnego ideologa opętanego manią wielkości. Tym razem prawda nie tylko jest bardziej przerażająca od najmakabryczniejszej fikcji. Rewolucja potrzebuje ofiar… Przyznam szczerze, że o Leninie dotąd wiedziałam tyle, co ze szkoły. Nie zgłębiałam jakoś szczególnie historii tej postaci, więc z tym większą ciekawością sięgnęłam po tę książkę. W końcu Czornyj pisze kapitalne powieści oparte na prawdziwych wydarzeniach. Wykonał ogrom pracy przy reasarchu, widać gruntowną wiedzę historyczną i znajomość faktów; za to duży szacunek. A sam Lenin? Tyran, dyktator, despota, maniak opętany żądzą władzy absolutnej i morderca, skazujący na śmierć miliony bez żadnych wyrzutów sumienia. Jednocześnie, co bardzo dziwi, oddany i kochający mąż. Czy to w ogóle możliwe? Da się pogodzić tyle skrajności w jednym człowieku? Cóż...🤔 Od razu przychodzą mi na myśl naziści. W domu potulne baranki, a w obozach zagłady i na wojnie fanatyczni mordercy. Ileż to książek na ten temat już było. Zresztą i sam Lenin mocno przypomina Hitlera, a właściwie - na odwrót, trzymając się chronologii wydarzeń. Te ich płomieniste przemówienia na wiecach, pełne górnolotnych frazesów, żywej gestykulacji, opatrznie pojętych ideałów. Faktem bezspornym jest, że porywali tłumy tymi wystąpieniami. Tu dokładnie widać sens wypowiedzi Czornyja, że "twarze się zmieniają, dyktator zostaje ten sam". Dla mnie zbyt dużo polityki w tej książce, ale to przecież opowieść o Leninie. On żył polityką i władzą oraz DLA polityki i władzy. Pożądał ich nieustannie, jak Sauron pierścionka (wybaczcie porównanie, ale doskonale oddaje istotę rzeczy 😅). Ciekawa pozycja w dorobku Czornyja. Ocena: 4/5 Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwo FILIA
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
20-07-2022 o godz 10:41 przez: Jacek
"Twarze się zmieniają dyktator zostaje ten sam" Czytasz książę i masz przed oczami aktualną sytuację panującą na świecie, gdy do władzy doszedł człowiek, który przedłożył szalone idee nad życie innych ludzi. Coś przerażającego. Choć to dwie różne strefy czasowe to i tak widać wielkie podobieństwo w tym, co działo się kiedyś, a co dzieje się teraz. Książka "Czerwony Terror" to opowieść o drodze do bezgranicznej władzy, o psychopacie, który nawet na łożu śmierci, chciał dalej zabijać. To historia człowieka, którego znamy jako Lenina. Już pierwsze strony przedstawiają jego osobę, od najmłodszych lat. Impulsem, który okazał się punktem zapalnym jego szaleńczej rewolucji, było skazanie jego brata na śmierć. Od tego momentu dążył do bezgranicznej władzy. Nic nie stało na jego drodze. Nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Zdumiewające jest to, że z dobrego dziecka, fajtłapy, potrafił zmienić się w bezlitosną bestię, tajnego agenta, zdrajcę, i bezwzględnego ideologa opętanego manią wielkości. Nie liczył się dla niego człowiek, zasady i prawo. Intensywnie pracował nad rozwojem kapitalizmu z różnych miejsc na świecie. Cała ta książka to życie Lenina od początku do końca. Pisana jest jego oczami. Przelewa się przez nią miliony ofiar, mnóstwo krwi, bólu i cierpienia z powodu szalonych ambicji, cynizmu, żądzy władzy. Autor stworzył nam pozycję, która wymaga skupienia. Jak wiele sytuacji potwierdza fakt, że dzieciństwo ma wielki wpływ na życie dorosłe człowieka. W tym przypadku było podobnie. Trauma, jaką przeżył Lenin w dzieciństwie, zaowocowała nienawiścią do narodów. Obraz dyktatora ukazany w książce przeraża człowieka. Młodsze pokolenia nie mają pojęcia do czego ten człowiek był zdolny. Takie książki to idealna lektura. Czyta się szybko i daje nam ogromną ilość wiedzy. ,,Rewolucja potrzebuje ofiar…" ,,Rewolucja rodzi się przez cierpienie i ból" Dziękuję za egzemplarz. We współpracy z @wydawnictwofilia @filianafaktach Zapraszam na mój Instagram po więcej @jacek_jestem_5
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-09-2022 o godz 08:55 przez: ja_carpe_diem
Dzień dobry, we wrześniu, w dniu historycznie dla Polski, Europy, Świata bardzo trudnym. Dzisiaj celebrujemy życie, pamięć o bohaterach, odwadze. Także wysyłamy dzieci do szkół, w wielu domach dzisiaj gwar, płacz i awantura – mam nadzieję, że nie ma wydźwięku negatywnego, a raczej lekko paniczny. Ciekawe, u kogo bardziej w starciu rodzic – dziecko? Nie będę jednak pisała o Adolfie, za to o innym zwyrodnialcu. O tchórzu i egoiście. Człowieku, bo niestety był nim, i nie mam prawa albo nie powinnam nazywać go bestią. Po co mam je obrażać. „ Nie będę ich nigdzie prowadził – odpowiadam mu w myślach. – Jestem zbyt cenny. Ale zamierzam im powiedzieć, co mają robić”. Z całą pewnością ego miał rozbujane. Czerwony terror Max Czornyj Nawoływania do walki i ukrywanie się za parawanem ideologii, dużo frazesów, pustych sloganów. Ziarno rzucane na chłonną glebę, spragnioną chleba. Terror i agresja wzniecana słowami jednego, których tłum nie rozumiał, respektowana rękoma popleczników. Gdy sam żył z pieniędzy od matki, z pieniędzy, którymi gardził, ponieważ były wytworem imperialistycznych ciemiężycieli narodów. Jak zawsze Autor użył pięknego języka, w trakcie czytania zastanawiałam się, czy Lenin takiego używał. Języka ludzi wykształconych i światłych, jak, nim trafił do ludu? A może słyszeli tylko zabierzmy bogatym – dajmy biednym? Ukształtowała go śmierć brata i jak dla mnie wszystko, to co działo się potem było zemstą, która została podpięta pod tezy Marksa. Lubił gwiazdorzyć, brylować na świeczniku, a ponieważ był dobrym mówcą wykorzystał słabość otoczenia i stał się kolejnym carem, władcą absolutnym. „…specjaliści twierdzą, że doczesne chwile szczątków wodza „wiecznej rewolucji” są policzone. Oby”. Podpisuję się pod ostatnim słowem. Książkę polecam, zachęcam do czytania. Empikgo e-book
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-07-2022 o godz 06:44 przez: zaczytany.tata
Psychopata opętany manią wielkości, tajny agent i zdrajca doszczętnie zatracony w swojej bezwzględnej ideologii- Władimir Iljicz Uljanow wszystkim nam znany bliżej jako Włodzimierz Lenin. To właśnie jego historię opowiada książka „Czerwony terror”. Max Czornyj po raz kolejny (i mam nadzieję nie ostatni) popisuje się ogromną wiedzą historyczną. Łącząc ją ze swoją wizją tworzy powieść historyczną, nakreślając przy tym wyjątkowo plugawy portret potwora, chcącego rządzić światem za każdą cenę. Wchodząc w głowę Lenina prowadzi narrację pierwszoosobową, budząc w ten sposób nienawiść czytelnika do jego osoby, która z każdą kolejną stroną podsycana jest wprost proporcjonalnie do jego haniebnych czynów. „Czerwony terror” to przerażający kawałek historii, której ofiary są liczone w wielu milionach niewinnych ludzkich istnień. To powieść przesączona na wskroś ludzką krwią, ich cierpieniem, bólem, głodem i strachem. To chyba także próba (chociaż autor temu zaprzecza) pokazania, że historia ta niestety zaczyna dziać się ponownie na naszych oczach, tuż obok naszej wschodniej granicy. Musimy tylko mieć nadzieję, że tym razem ktoś powstrzyma szaleńcze zapędy wyjątkowo małego człowieczka, przekonanego o swojej potędze. Książka ta to naprawdę wyjątkowa podróż, zmuszająca do wielu refleksji wobec otaczającego nas świata. Pomimo oczywistej tematyki czyta się ją z zapartym tchem, niedowierzając ludzkiemu zepsuciu. „Czerwony terror” to moim zdaniem kolejna ze współczesnych książek, która powinna być rozpatrzona w kategorii obowiązkowych lektur szkolnych. Polecam serdecznie, kłaniając się autorowi nisko w pas… Współpraca z wydawnictwem Filia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-07-2022 o godz 07:41 przez: paola.33
Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją mojej książkowej niespodzianki od Wydawnictwa Filia. Max Czornyj w Czerwonym terrorze przedstawia historię życia Władimira Iljicza Uljanowa, czyli Włodzimierza Lenina. Zrobił to jak zwykle w sposób niebanalny i ponownie popisał się szeroką wiedzą historyczną. Czerwony terror to swoista spowiedź Lenina - wydarzenia poznajemy w ramach pierwszoosobowej narracji. Widzimy historię jednej z największych bestii w historii od początku do końca. Max Czornyj zabrał nas w historyczną podróż, w której przybliżył nam nie tylko okres, w którym Lenin dochodzi do władzy i czas jej sprawowania, ale przede wszystkim dzieciństwo przyszłego dyktatora. Mało tego! Autor po mistrzowsku ukazał, w jaki sposób wychowanie i traumy z dzieciństwa wpływają na los i wybory dorosłego człowieka. Mam wrażenie, że Max Czornyj oprowadza nas po meandrach psychiki Lenina obnażając wszystkie pobudki, jakie nim kierowały. O samym okresie sprawowania władzy nie będę się rozpisywać bo każdy z nas wie, że była to barbaria w najczystszej postaci. Reasumując Max Czornyj po raz kolejny udowadnia, że dobrze czuje się nie tylko tworząc fikcję literacką, ale i opisując prawdziwe wydarzenia. Jestem miłośniczką historii od zawsze i powieści na faktach pisane przez Czornyja mają dla mnie szczególne znaczenie. Na koniec mam smutną refleksję - nie wiem czy się ze mną zgodzicie czy nie, ale mam wrażenie, że na naszych oczach historia zatoczyła koło i zło w najczystszej postaci znowu czyha za rogiem. Więcej recenzji na Instagramie patka_czyta_.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-08-2022 o godz 13:27 przez: Poczytaj ze mną
"Czerwony terror" to opowieść o człowieku, którego znamy z historii. Lenin zapadł w pamięci, każdego z nas, ponieważ zmienił bieg historii swojego kraju. Autor oprócz suchych faktów, jakie znamy z lekcji historii, przybliżył nam dokładniej postać Lenina. Poznamy bliżej jego dzieje, zamysły, sposób myślenia, planowania. Poznamy jego fascynacje, jak i rzeczy, do których czuł wstręt. Kogo kochał i szanował, a do kogo i czego żywił nienawiść. Autor daje nam poznać całą jego drogę, pokaże, jak piął się w swojej karierze i jak wyglądała wtedy sytuacja w kraju. Rewolucja, jaką chciał zaprowadzić, potrzebowała ofiar. On nie licząc strat, cierpienia i bólu, obmyślał strategie jak tego dokonać. Jego historia uzmysławia nam obecnie, jak człowiek potrafi przedłożyć swoje ambicje, nad dobrem i życiem całych narodów. Prawda o nim jest bardziej przerażająca niż nie jedna makabryczna fikcja. Chcąc uzyskać bezwzględną władzę, poświęcił mnóstwo ludzi i pieniędzy. Ten człowiek był opętany ideologią bezwzględnego posłuszeństwa, jakie mieli mu oddawać ludzie. On czuł się jak bóg, który może decydować o życiu i śmierci innych. Przyznam, że nie łatwo mi się tę książkę czytało, bo nie mogłam uwierzyć w taką głupotę ludzką i czułam wielką pogardę do tego człowieka. Nie miałam chęci czytać o takiej zakale ludzkości. O tym chorym psychicznie człowieku, świat powinien zapomnieć, choć wiem, że nie jest to możliwe i nie jest to stosowne. Książka ta, dla osób, których interesuje historia, będzie na pewno dobrym i ciekawym doświadczeniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
31-07-2022 o godz 19:52 przez: Ilona Wolińska
"Twarze się zmieniają, dyktator zostaje ten sam" Sięgając po najnowszą powieść Maxa Czornyja kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Byłam przekonana, że w moje ręce poraz kolejny trafia fikcja literacka. Obywatel Uliajnow. Władimir Iljicz. Lenin- jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii XX wieku. Studnium zła w jego najczystszej postaci. O Lenienie wiedziałam tyle, ile wyniosłam z lekcji historii, czyli niewiele. Nigdy nie zagłębiałam się w jego historię. W najnowszej książce Max Czornyj przybliża nam historię dyktatora, dla którego życie ludzie nie miało najmniejszego znaczenia. Za wszelką cenę pragną władzy, do tego stopnia, że za jego rządów prawdopodobna liczba ofiar głodu wywołanego przez rządy bolszewickie wyniosła ponad 5 milionów. Historia opowiedziana jest z perspektywy Leninia, co jest ciekawym zbiegiem, gdyż bardziej możemy wczuć się w historię dyktatora. Max Czornyj włożył ogrom pracy w powstanie tej książki, na jej kartach dostrzegamy ogrom wiedzy historycznej Autora. Nie pierwszy raz zresztą książka Maxa jest dopracowana bardzo szczegółowo. "Czerwony terror" to dogłębny i bardzo szczegółowy obraz człowieka przesiąkniętego złem. Sięgając po tę książke trzeba być świadomym tego, że jest mocno polityczna, gdyż Lenin żył polityką i żył dla niej. Ale niech Was to nie zniechęca, to naprawdę dobrze napisana historia jednego z najokrutniejszych władców XX wieku. Dla osób interesujących się historią, ta książka to Must Read.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-08-2022 o godz 18:49 przez: Beata
Interesujecie się historią świata?❤️ CZERWONY TERROR to kolejna książka @maxczornyj oparta na faktach, pisana z perspektywy czarnego charakteru. Tym razem bohaterem powieści został Władimir Iljicz Uljanow - nam bardziej znany jako Włodzimierz Lenin. Postać chwilami makabryczna, dążąca do ustalonego celu dosłownie po trupach. Ani przez chwilę nie brał pod uwagę wyjścia innego niż to, które sam wybrał. Człowiek bezlitosny, dążący do władzy za wszelką cenę, od pewnego momentu świadomy rangi, jaką osiągnął... Była to książka trudna do czytania, co nie oznacza, że czytało się ją źle. Trzeba było po prostu w odpowiedni sposób do niej podejść i przede wszystkim pamiętać, że była ona pisana na faktach. Chwilami szokująca, może właśnie dlatego, że nie jest to fikcja literacka. Po raz kolejny autor wykonał kawał dobrej roboty. Trudno mi nawet znaleźć słowa, by opowiedzieć Wam o tej książce. Musicie mi więc wybaczyć wyjątkowo krótszą recenzję - to po prostu książka, którą naprawdę warto przeczytać, nie tylko w celu poszerzenia wiedzy, ale tej świadomości tragizmu historii. Z nadzieją, że to już się nie powtórzy, że nasz świat zacznie zmierzać w lepszym kierunku... Recenzja powstała we współpracy z @filianafaktach ❤️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Czornyj Max

Spirytystka
4.6/5
26,18 zł
44,90 zł
Mord
4.9/5
24,90 zł
32,90 zł
Mortalista
4.6/5
27,30 zł
44,90 zł
Zimny chirurg
4.6/5
26,89 zł
42,90 zł
Kat z Płaszowa
4.7/5
26,24 zł
44,90 zł
Jestem mordercą
4.5/5
28,41 zł
42,90 zł
Rzeźnik
4.5/5
25,08 zł
39,90 zł
Pokuta
5/5
19,90 zł
26,90 zł
Spirytystka
4.6/5
33,90 zł
44,90 zł
Córka nazisty
4.5/5
24,75 zł
42,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa The Cheat Sheet
4.5/5
34,85 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tysiąc pocałunków
4.6/5
27,86 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mój ostatni miesiąc
4.6/5
26,40 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Promyczek
4.6/5
25,89 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Krzywda
4.7/5
29,43 zł
47,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Uśmiech anioła
4/5
31,04 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miliarder do wzięcia
4.4/5
34,85 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Projekt Riese
4.4/5
24,64 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nie wiesz dlaczego
4.6/5
26,20 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Psychopaci
5/5
8,56 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekret sióstr
4.3/5
26,51 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Idealna niania
4.6/5
27,17 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego