Czas gniewu. Rozkwit i upadek imperium SLD (okładka  miękka, 04.2014)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Czas gniewu" to kontynuacja "Po południu". Kolejny tom historii polskiej polityki, obejmujący lata 1996-2005. Głównymi bohaterami są politycy Sojuszu – Miller i Kwaśniewski, których konflikt zniszczył lewicowe imperium. W tle są liderzy rządu AWS-UW – Buzek, Krzaklewski i Balcerowicz. Oraz Lepper, który okazał się jedną z najważniejszych postaci w dziejach polskiej polityki. Jak pisze Rober Krasowski: Kiedy się patrzy na tamte lata, niemile uderza obserwacja, że miałkość polityki nie obniżyła jej atrakcyjności. Była bez znaczenia, bez ciężaru, jednak nie wiało zeń nudą. Zwłaszcza pojedynek o dominację na lewicy - między Kwaśniewskim a Millerem - miał w sobie porywającą dramaturgię. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto w tej grze jest nadmuchaną wielkością, a kto wielkością prawdziwą. Odpowiedź na to pytanie padnie pod koniec książki, ale w trakcie pisania nachodziło mnie często zdumienie, jak wiele energii poświęciliśmy w końcu tak błahej sprawie. Kwaśniewski czy Miller? Po latach ich wojna jest burzą w szklance wody. Rywalizacją, w której ważą się losy, ale nie nasze, lecz tylko obu tych panów. Bili się o swoją sławę, o swoją pozycję.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1092369299
Tytuł: Czas gniewu. Rozkwit i upadek imperium SLD
Autor: Krasowski Robert
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-04-16
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 232 x 142
Okres historyczny: współczesność (od 1990) Polska
Indeks: 14513664
średnia 4,8
5
11
4
0
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
06-05-2014 o godz 19:51 przez: trinevo | Zweryfikowany zakup
Robert Krasowski znalazł znakomitą formułę, by opowiedzieć o jednej z najbardziej emocjonujących dziedzin w życiu Polaka - polityce. Polacy są narodem rozpolitykowanym, choć przeważnie polega to na mniej lub bardziej żywiołowych kłótniach, niekiedy podpartych takim zacietrzewieniem, że aż dochodzi do rodzinnych kłótni. Autor pokazuje ten obszar życia publicznego przez pryzmat anegdot i rozmów off-the-record, pomieszanych ze skrupulatną analizą ówczesnej prasy i publikacji książkowych. Efekt jest zniewalający, bo tego się właściwie nie czyta, co się wsysa treść z jednym, maksymalnie dwoma posiedzeniami.
Nie ma tu emocji autora, nie ma wysokiego C, jest chłodny dystans i bezlitosne, pozbawione jadu, ale i taryfy ulgowej oceny.
Co cesarskie cesarzowi, co boskie bogu. Pozycja absolutnie unikalna i warta lektury choćby po to, by się przekonać, jak mało trafne bywają oceny formułowane na gorąco, w ogniu bitwy. I jak mało się wtedy rozumie. Polityka to nie system czasu rzeczywistego, gdzie wszystko dzieje się teraz i natychmiast. To raczej bęben maszyny losującej, który dopiero po kilkunastu obrotach uwalnia wyniki, którym można się przyjrzeć. Lektura obowiązkowa dla każdego wyborcy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-10-2019 o godz 20:31 przez: Szymon | Zweryfikowany zakup
Autor w bardzo analityczny i dość chłodny sposób opisuje mechanizmy rządzące ówczesną polityką, ambicje liderów, czy problemy transformacji. Dokonuje także oceny uchwalonej konstytucji, która zabetonowała w Polsce podział władzy wykonawczej między Prezydenta a Premiera, co wielokrotnie doprowadzało do irracjonalnej walki obu stron nie mogąc finalnie dojść do żadnego kompromisu. Polecam każdemu kto chce dogłębniej poznać tamte czasy i procesy nimi rządzące. Albowiem jak pisze autor to reguły gry nadają główny ton wydarzeniom, w mniejszym stopniu są to zaś różnice światopoglądowe, czy wszelkie antypatie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2019 o godz 09:00 przez: 6SEBASTIAN | Zweryfikowany zakup
Szybka dostawa. Ciekawa książka. Jak najbardziej polecam wszystkim miłośnikom historii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-12-2018 o godz 09:51 przez: Alicja Górna | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-05-2016 o godz 00:00 przez: Eryk Skowroński | Empik recenzuje
Dobra, wielokontekstowa analiza sceny politycznej. Tak jak Po południu uważałem za całkiem dobre, to Czas gniewu wydaje się być jeszcze lepsze. Roberta Krasowskiego jak zawsze wyróżnia duża wnikliwość i spore umiejętności analityczne. Autor prezentuje wiele trafnych wniosków, które mogą być jednocześnie odpowiedziami na nurtujące pytania o miejsce SLD na scenie politycznej końca lat 90-tych i pierwszych pięciu lat 2000. Całkiem zajmująca książka ze względu na lekkie pióro Krasowskiego, daje pogląd na różne zagadnienia. Interesująco ukazane sylwetki najbardziej znanych liderów SLD, czyli Aleksandra Kwaśniewskiego i Leszka Millera
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
12-04-2014 o godz 00:00 przez: Mistek
To będzie zdaje się, polityczny literacki hit sezonu. Bardzo cenię Roberta Krasowskiego jako dziennikarza i publicystę, który to znakomicie odnajduje się w tej tematyce, dlatego z uwagą czekam na jego książkę. Sytuacja w SLD jak wiadomo, nie przypomina już w najmniejszym stopniu czasów świetności tej partii. Jaka była geneza tego kryzysu, czy wręcz upadku (wg niektórych?). Chętnie się dowiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-04-2014 o godz 00:00 przez: Postit
Jak zwykle w przypadku Roberta Krasowskiego bardzo rzeczowa i wyczerpująca analiza sytuacji jaka stała się udziałem tej potężnej niegdyś partii. Zwłaszcza ‘walka’ Kwaśniewski vs. Miller prezentuje się na tym tle wyjątkowo pasjonująco i zdaje się być kluczem do wszystkiego. Wiele tu niuansów i politycznych smaczków. Dla mnie to porywająca lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-04-2014 o godz 00:00 przez: Bajdżi
Książka ta wbiła mnie w fotel od samego początku. Ciężko mi się było od niej oderwać dopóki jej nie skończyłem. Naturalnie jeśli kogoś nie interesuje polityka to nie będzie z niej czerpał tyle radości co ja. Natomiast tyc, co interesuje ten temat to na pewno zgodzą się ze mną, że jest to jedna z ciekawszych książek o tej tematyce!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Demony Rosji Witold Jurasz
4.8/5
30,43 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rozmowy ze śmiercią Ewart Ewa
4.5/5
26,43 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czarni Reszka Paweł
4.2/5
26,90 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zawód: aktor Wakar Jacek
4.5/5
26,90 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego