Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza (audiobook mp3)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 31,99 zł

31,99 zł
Opłać i pobierz
Produkt cyfrowy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Słuchaj w abonamencie

 • dostęp do ponad 6000 audiobooków i 19000 podcastów
 • dostęp do ponad 31000 ebooków
 • zawiera produkty z abonamentów "Audiobooki" oraz "Ebooki"
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • dostęp do ponad 31000 ebooków i 19000 podcastów
 • co tydzień nowe tytuły
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • dostęp do ponad 6000 audiobooków i 19000 podcastów
 • zawiera audiobooki z abonamentu "Lektury szkolne"
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • lektury dla klas 4-8 szkoły podstawowej i liceum
 • dostęp do ponad 650 audiobooków i 350 ebooków
 • dodatkowe treści edukacyjne
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • ponad 160 bajek, baśni i legend w formie audiobooków
 • kultowe bajki muzyczne z archiwum Polskich Nagrań- tylko w abonamencie
 • znane głosy, w tym Ireny Kwiatkowskiej i Piotra Fronczewskiego
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Przez całe życie Tomek Mackiewicz, "Czapkins", niemożliwe zmieniał w realne. Kiedy wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.) – do wyścigu przystąpiły największe gwiazdy himalaizmu, ale Czapkins nie chciał się ścigać. I nie chciał być gwiazdą. Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach.

Dominik Szczepański, współautor bestsellerowej biografii Adama Bieleckiego "Spod zamarzniętych powiek", sam był świadkiem zmagań Tomka Mackiewicza z Nagą Górą podczas słynnej wyprawy w 2016 roku. Opisał je w książce "Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia", której był współautorem.

Po śmierci Mackiewicza autor wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. O Tomku opowiadają ojciec Witold, była żona Joanna Kondracka, przyjaciele z Polski i Irlandii.

Élisabeth Revol przywołała wspomnienia wspólnych wypraw i losy niezwykłego partnerstwa, które zaprowadziło ich na szczyt Nanga Parbat. Przebieg brawurowej akcji ratunkowej opisują m.in. uczestnicy zdarzeń: Adam Bielecki i Denis Urubko, którzy spod K2 ruszyli, by pomóc Tomkowi i Élisabeth. O Tomku opowiada również Anna Solska-Mackiewicz, dla której był największą miłością. Dzięki tym spotkaniom Dominik Szczepański stworzył wielowymiarowy portret człowieka, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął.

"Tomek to niesamowita postać. Wyszedł z narkotyków, odnalazł życiową drogę w górach. Myślę o nim jako o świetnym wspinaczu. Tym wszystkim, którzy śmieją się ze stylu, w jakim działał Tomek, krytykują go jako himalaistę, chciałbym powiedzieć, że Tomasz Mackiewicz zdobył w lekkim stylu jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników. Dokonał tego częściowo nową drogą, i to w zimie. To sportowe osiągnięcie na skalę światową. Osiągając wymarzony cel, postawił jednocześnie pomnik ludzkiej niezłomności. Z historii Tomka wybrzmiewa przesłanie, że jeśli masz marzenie, to zamiast szukać wymówek, po prostu zacznij je spełniać."
Adam Bielecki, himalaista

"U Tomka fascynował mnie niespotykany wśród wspinaczy dar – potrafił zamienić górę w swój dom. To właśnie było zawsze moim marzeniem. Mackiewicz był objawieniem, powrotem do czystych intencji, czystego alpinizmu. Zginął człowiek nieskazitelny w swojej relacji z górą. Wyczuwałem w nim pokrewną duszę i doskonale go rozumiałem. Prawdziwy artysta, być może jedyny w całym polskim wspinaniu. To, czego dokonali z Revol, jest jednym z najznakomitszych osiągnięć w historii himalaizmu. Kobieta z mężczyzną realizują niebywałą wspinaczkową podróż, przy której inne wielkowyprawowe usiłowania rażą nieporadnością i wyrachowaniem."
Wojciech Kurtyka, zdobywca złotego czekana za całokształt dokonań wspinaczkowych

Tytuł: Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza
Autor: Szczepański Dominik
Lektor: Kosior Filip
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Data premiery: 2019-02-05
Rok wydania: 2019
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 31484367
 
średnia 4,8
5
340
4
36
3
9
2
1
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
95 recenzji
5/5
15-03-2020 o godz 12:11 Piotr dodał recenzję:
Książka opisuje życie Tomka, swiat wspinaczkowy oraz wydazenia z Polski i ze świata na przełomie ostatnich lat. Przeplatają sie w niej takie sławy jak Denis Urubko , Adam Bielecki, Simon Moro i inni. Daje piękny obraz życia "hipisa", "lekko ducha", podróżnika szukającego sensu życia a przede wszystkich wytrwalego wspinacza. Znajdzie sie w niej tez dokładny opis akcji ratunkowej na Nanga Parbat z perspektywy osób z pierwszego planu. Moim zdaniem najbardziej wiarygoodnej. Ksiazka obrazuje również z jakimi kosztami wspinacz niezawodowy musi sie liczyć podążając ta droga. To znaczy utratą relacji z rodziną, pernametnego braku pieniędzy, ciągłym głodem wspinania a ostatecznie utrata zdrowia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2020 o godz 00:27 Gabriela dodał recenzję:
Uff książka a w niej wielu bohaterów. Książka, po której zostają pytania o sens..... Książka, od której nie można sie oderwać. Opowieść o wiecznej walce, miłości, wrażliwości a wreszcie kobietach niewątpliwie prawdziwych bohaterkach, które spotkały na swojej drodze Tomka. Dla Anny i Joanny wielki szacunek!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-02-2020 o godz 21:24 Anonim dodał recenzję:
Świetnie napisana książka o niesamowitym człowieku. O człowieku który ponad wszystko kochał góry i który nie mógł bez nich żyć. Podziwiam jego żonę za niesamowitą wyrozumiałość, że nie pozwoliła udusić się Tomkowi w betonowej dżungli, w codziennym kieracie. Wspaniały człowiek, artysta wolności!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-11-2019 o godz 20:05 Justysia dodał recenzję:
Słuchając tej książki ma się wrażenie że Tomek Mackiewicz siedzi w fotelu obok. Autor zręcznie wnika w jego skomplikowany umysł, a przytoczenie słów samego himlaisty przyprawia o dreszcz i budzi sympatię do tego niepospolitego człowieka, który pragnął lepszego świata i "justice for all".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-04-2020 o godz 19:32 abi dodał recenzję:
Wzruszajaca opowieść o człowieku, który zdobył w życiu bardzo wiele. To, czego nigdy nie odnalaz choc dlugo szukał, to... odpowiedź w książce. Wspaniały lektor, ale warto docenić przede wszystkim autora, ktory dotarł do wielu źródeł, by tę książkę czytało się z zaciekawieniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-04-2019 o godz 23:46 Anonim dodał recenzję:
Fenomenalna postać Czapkinsa, serce pęka, że swoim życiem nie dopisze już więcej rozdziałów tej książki. Książka napisana w świetnym stylu, bardzo rzeczową i wciągająca, słucha się z zapartym tchem, a do tego jeszcze rewelacyjny lektor.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-11-2019 o godz 18:13 tymianek4 dodał recenzję:
Piękna, skłaniająca do refleksji książka. Nietuzinkowa historia P. Tomka przeczytana niesamowitym głosem z przepiękną intonacją Brawo dla P. Filipa. Czułam się jakbym była uczestnikiem wszystkich historii. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-07-2020 o godz 17:38 Marzena dodał recenzję:
"... Z historii Tomka wybrzmiema przesłanie, że jeśli masz marzenie, to zamiast szukać wymówek, po prostu zacznij je spełniać." - Adam Bielecki, himalaista ❤️ i tylko tyle, moim zdaniem aż tyle ❤️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-03-2020 o godz 15:09 Ilona dodał recenzję:
Wzruszająca opowieść o życiu człowieka którego wrażliwość i pasja do gór poruszyły mnie do głębi. Historia która pozwoliła mi zrozumieć dlaczego warto jest poświęcić tak wiele...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-03-2019 o godz 15:40 xmaestrox dodał recenzję:
Super książka o niesamowitym człowieku. Pozwala bardziej poznać sylwetkę mniej znanego niektórym himalaisty jakim był Tomasz Mackiewicz i jego bardzo ciekawą historię jego życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-03-2019 o godz 13:50 Anonim dodał recenzję:
Jestem dopiero w połowie książki, ale pod tak wielkim wrażeniem... Wspaniała historia życia człowieka o którym kiedyś myślałam "po co On to robi". Dziś wiem, podziwiam i żałuję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-06-2019 o godz 07:35 Szymon dodał recenzję:
Tomek.... szkoda człowieka. Miał swoje demony (kto ich nie ma) ale miał w sobie również dziecko, sile i wiarę do przenoszenia gór.... polecam te książkę!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-03-2019 o godz 14:48 Agnieszka Niespodzianka dodał recenzję:
Najlesza książka w swoim gatunku! Autor przenika w życie i emocje bohaterów, doskonale je opisując. Słuchałam w zachwycie i napięciu do ostatniego słowa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-07-2020 o godz 21:15 monika dodał recenzję:
Ciekawa,poruszająca mądra,wzruszająca Nie tylko dla osób interesujących się wspinaczka górska! Dobór lektora bardzo dobry Polecam bo to dobra biografia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-03-2020 o godz 21:39 Anonim dodał recenzję:
Wcześniej nie interesowałam się postacią Tomka, ale książka została napisana w taki sposób, że całkowicie zauroczyłam się jego historią... i górami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2019 o godz 11:49 Anonim dodał recenzję:
Rewelacja! Opis akcji ratunkowej przyprawia o gęsią skórkę, a to co zrobili chłopaki którzy poszli po nich - mistrzostwo świata!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-03-2020 o godz 00:28 Katarzyna pieknik dodał recenzję:
Znakomicie się słucha lektora, dobrze napisane, barwna postać Tomasza Mackiewicza sprawia, że opowieść toczy się wartko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
28-04-2019 o godz 17:33 Nancy dodał recenzję:
Miejscami monotonne ale porusza ciekawy temat. Życie buntownika i wspinaczki w ekstremalnych warunkach. Lektor ok.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-01-2021 o godz 15:05 Rafał dodał recenzję:
Ciekawa historia niezwykle barwnego człowieka. Szkoda tylko, że głównego bohatera już z nami nie ma.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-08-2020 o godz 21:21 Piotr dodał recenzję:
Bardzo ładnie napisana książka. Uważam, że autor wykazał się w niej dużym talentem. Świetny lektor!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Leonardo da Vinci Isaacson Walter
4.5/5
39,90 zł
49,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.