CPE Bach: Flute Concertos (CD)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788), drugi syn Johanna Sebastiana, jest chyba najbardziej znany z muzyki na instrumenty klawiszowe, aczkolwiek bliski był mu również flet, o czym mogą świadczyć nagrane na płycie trzy koncerty. Prawdopodobnie ma to związek z dwudziestoma dziewięcioma latami przepracowanymi w zespole muzycznym na dworze króla Prus, Fryderyka II. Monarcha, znany jako Fryderyk Wielki, przypisany do ideałów oświecenia urządził swój dwór w okolicach Poczdamu, niedaleko Berlina. Jedną z jego wielkich pasji był flet, na którym grał na imponującym poziomie, skomponował także cztery koncerty na flet  i ponad sto dwadzieścia sonat.
 
W wydanym przez Warner Classics albumie The Flute King Emmanuela Pahuda znalazły się liczne utwory Carla Philippa Emanuela Bacha, tym samym obejmuje on muzykę napisaną dla Fryderyka. Album został wydany w 2011 roku w odpowiedzi na International Record Review: Pahud może w równej mierze pretendować do tytułu „The Flute King”... W grze Pahuda wyłania się plastyczność frazy, która w sposób naturalny wypływa z „architektoniki” muzyki.
 
Pomimo brzmienia współczesnego fletu, wszystkie jego ozdobniki i artykulacja – choć tak charakterystyczne - doskonale harmonizują z walorami i kolorystyką instrumentów z epoki towarzyszących mu muzyków.
 
Z okazji wydania nowego albumu koncertowego, zespół Kammerakademie Potsdam wykonał klawesynowe  koncerty a-moll, G-dur i d-moll  pod dyrekcją klawesynisty Trevora Pinnocka, który w ciągu ostatnich czterdziestu pięciu lat otrzymał wyróżnienie za wykonywanie utworów dawnych. Gdy gramy tę muzykę razem, bardzo szybko docieramy do jej ducha - wyjaśnia Pahud - Kocham grać z Trevorem i Kammerakademie Potsdam.
Najbardziej znany członek fenomenalnie utalentowanej rodziny Bachów - Carl Phillipp Emmanuel Bach (którego ojcem chrzestnym był sam Georg Philipp Telemann) to ważna postać w  przejściowym okresie muzycznym od baroku do epoki klasycznej. Jego styl jest często śmiały, odważny, eksperymentalny i intensywny emocjonalnie.
 
Emmanuel Pahud urodził się w Genewie, w rodzinie francusko-szwajcarskiej, kształcił się  w Paryżu, ale w jego życiu istotne miejsce zajmował również Berlin, gdzie – na zaproszenie Claudio Abbado - został głównym flecistą w Berlin Philharmonic Orchestra, mając zaledwie dwadzieścia dwa lata (1992). W 2000 roku  rozstał się z orkiestrą,  biorąc osiemnastomiesięczny urlop naukowy, czas ten  spędził jako profesor w Konserwatorium w Genewie, a następnie wrócił do orkiestry w 2002 roku, gdy to Simon Rattle został jej pierwszym dyrygentem. Z sentymentem wspomina Poczdam i jego piękne pałace zbudowane tam przez Fryderyka Wielkiego, a wśród nich bodaj najbardziej znany letni pałac Sanssouci.
ID produktu: 1132528770
Tytuł: CPE Bach: Flute Concertos
Wykonawca: Pahud Emmanuel , Kammerakademie Potsdam , Pinnock Trevor
Dystrybutor: Warner Music Poland
Data premiery: 2016-11-11
Rok nagrania: 2016
Producent: Warner Music Group
Nośnik: CD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Jewel Case
Wymiary w opakowaniu [mm]: 125 x 10 x 140
Indeks: 20488062
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobne do ostatnio oglądanego