Sny bogów i potworów. Część2. Córka dymu i kości. Tom 3 (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

O czym marzą bogowie i potwory na samej granicy czasu i przestrzeni? I czy cokolwiek innego ma znaczenie?

Tom 3 trylogii "Córka dymu i kości" pełnej piękna, tajemnic, bólu zawiedzionej miłości i wyborów niemożliwych do dokonania: odwiecznej wojny, bez której życie zamiera.

Dawno temu Karou, dziewczyna-chimera, i zbuntowany anioł Akiva zakochali się w sobie. Miłością piękną, niebezpieczną i niemożliwą. Bo są śmiertelnymi wrogami… Zbliża się ostateczne starcie ludzi, chimer i serafinów. Uskrzydlona armia atakuje. Okrutna królowa poluje na Akivę. Niebo zasnuwa czerń. Świat ogarnia apokalipsa. Czy miłość Karou i Akivy będzie jego ostatnią nadzieją?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Sny bogów i potworów. Część2. Córka dymu i kości. Tom 3
Seria: Córka dymu i kości
Autor: Taylor Laini
Tłumaczenie: Wolin Julia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-09-07
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 204 x 17 x 129
Indeks: 17002103
średnia 4,8
5
20
4
2
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
4/5
23-02-2016 o godz 23:01 przez: soshi185
Dawno, dawno temu… Zaczęła się podróż, która miała połączyć wszystkie światy nicią światła

Takie słowa otwierają ostatnią wyprawę do mrocznego świata baśni stworzonych piórem Laini Taylor. Czy finałowa książka cyklu „Córki dymu i kości” rzeczywiście okazuje się być kresem fantastycznej wędrówki? To pytanie nieco trudne, bowiem druga części „Snów bogów i potworów”, choć jest powieścią zamykającą serię, rozwiązuje równie wiele wątków, co ich przy tym otwiera. Zupełnie jakby autorka zatrzasnęła Czytelnikowi przed nosem drzwi z napisałem „KONIEC”, zostawiając jednak szczelinę dla wyobraźni i wszystkich możliwości.
Opowieść o diablicy Karou i aniele Akivie, których niegdyś nićmi przeznaczenia połączyła bogini sekretnych kochanków, zaczyna się tam, gdzie ją w poprzednim tomie skończyliśmy. Wojna między aniołami i chimerami trwa, zaś Imperator Jael stara się wciągnąć w nią świat ludzi, licząc przy tym na pozyskanie nieznanej dotąd demonom broni masowego rażenia. Jedynie garstka anielskich i chimeryjskich buntowników pragnie powstrzymać nadciągającą wojnę. Karou i Akiva wyruszają do Watykanu, aby zrealizować opracowany w poprzedniej książce plan zatrzymania wojskowych bez użycia wojska.
Tak prezentuje się dosyć oględny zarys fabuły, trudno jednak byłoby wydarzenia opisać szczegółowiej. Wynika to, niestety, poniekąd z formy polskiego wydania. Wydawnictwo Amber zdecydowało się podarować czytelnikom „Sny bogów i potworów” w formie dwóch osobnych książek, ja mam zaś co do tej decyzji mieszane uczucia. Wstęp, rozwinięcie i zakończenie to nie farmazony, którymi karmiono nas w szkole, ale rzeczywisty sposób konstruowania powieści. Wydaje mi się, że przerwanie historii w połowie zaburzyło dość mocno kompozycję książki. Nie ma tu już charakterystycznego wprowadzenia, którym autorka czarowała nas w poprzednich książkach. „Sny…” określiłaby zaś mianem zajmującego niemal trzysta stron finału, który udziela odpowiedzi na postawione wcześniej pytania i testuje siłę snów i marzeń. Łatwiej czytało się to mnie, gdyż obie części zdobyłam zaraz po sobie, niczym jedną książkę. Bardziej razić to może Czytelników, którym kazano czekać długie miesiące na dalsze losy ulubionych bohaterów.
„Córka dymu i kości” była oniryczną baśnią, w której Liani Taylor grała konwencjami i mieszała ze sobą światy zwyczajne i magiczne. „Dni krwi i światła gwiazd” okazały się być opowieścią o wojnie, śmierci i utracie złudzeń. Czym w takim razie są „Sny bogów i potworów?”. Formą współczesnego mitu, który poprzez fantastyczne wydarzenia wydaje się szeptać Czytelnikowi na ucho coś więcej. Tom pierwszy urzeka, drugi przeraża, dwa ostatnie dają lekcje zaskakująco dojrzałe jak na powieść młodzieżową. Szczególnie ujmuje mnie decyzja, jaką w poprzedniej części „Snów…” podjęli Karou i Akiva. Dwójka kochanków chce zbudować świat pokoju, a oznacza to, że jego podwaliną nie może być krew. Toteż składają przysięgę – nikogo w tej walce nie zabić. W ostatniej książce starają się zaś za wszelką cenę pozostać wierni swoim ideałom. Mam wrażenie, że to ważna kropla w zalewającym nas ostatnio morzu powieści o nastolatkach zmuszanych do zabijania. „Karou” w języku chimeryjskim oznacza „nadzieję”, bohaterka zaś chce pozostać nośnikiem wiary w lepszą przyszłość. Bez morderstw. Po prostu dobrej.
Fani miłości Akivy i Karou będą usatysfakcjonowani konkluzją romansu, autorka podjęła jednak rewelacyjną decyzję i pozwoliła dojść do głosu również postaciom drugoplanowym. I to w jakim stylu! Zachwyt szczególnie wzbudza Liraz, postać dojrzewająca i urzekająca. Wyróżniają się również Ziri oraz Scaraab - eteryczna królowa Stelian.
Mieszane odczucia mam natomiast w stosunku do Elizy. Rozpatrywałabym tę bohaterkę niejako na dwóch płaszczyznach. Eliza ma tajemniczą przeszłość, jest interesująca i wprowadza punkt widzenia zwykłych ludzi. To ciekawa odmiana, ale czy konieczna? W finale Eliza okazuje się być oczywiście postacią niezmiernie istotną, jednak dla mnie powieść zamykająca cykl powinna być zwieńczeniem poprzednich książek. Nowa bohaterka, która otrzymuje rozbudowaną historię, w moim odczuciu zakłóca płynność wątków.
Język autorki jest przepiękny, poetycki i stanowi chyba najmocniejszy punkt powieści. Widać, że Liani Taylor jest artystką, bo jej opisy są słownym dziełem sztuki tworzony delikatnymi pociągnięciami pędzla. Wpływa to chyba również na jej wyobraźnię, gdyż opisy są doskonałe i nietypowe (przypomnieć należy tylko krwawiące i posiniaczone niebo z pierwszej części finału!). Jest to ten wspaniały rodzaj kunsztu artystycznego, który z jednej strony zachwyca wprawne oko, z drugiej nie stawia bariery dla Czytelnika mniej wymagającego. Nie bójcie się więc szkolnej gry w „co autor miał na myśli”. Powieść Liani Taylor to książka stylistycznie piękna, a równocześnie w pełni mieszcząca się w grupie książek popularnych.
Liani Taylor pożegnała Nas ze światem chimer i aniołów z rozmachem godnym baśni. Ale czy bohaterowie żyją „długi i szczęśliwe…”? Zachęcam do kupna i sprawdzeni
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-10-2015 o godz 10:08 przez: Marta Zagrajek
Karou i Akiva. Znów razem, ale w tragicznych okolicznościach. Przejście do Eretz zamyka się bezpowrotnie. Wszystko miało być zupełnie odwrotnie i znacznie prościej wyglądało w planach. Ale wiadomo – plany mają to do siebie, że lubią przewrotne zmiany ścieżek. Oni znów razem, tak blisko, a jednocześnie tak daleko. Skupieni na misji. Czy uda im się zrealizować zamierzenia i powstrzymać anioły, a raczej przede wszystkim Jaela, przed zniszczeniem ludzkości?
To nie tylko książka o serafinkach i potworkach. To przede wszystkim książka o uprzedzeniach i tym, jak wiele spraw, ludzi i rzeczy potrafimy zaszufladkować nawet ich nie poznając. Stereotypy. Tak jest łatwiej. Anioł równa się dobro, piękno i harmonia, chimera równa się potwór, zło, diabelskie nasienie. Reagujemy tak i ciężko to przezwyciężyć, zwłaszcza jak się nie chce. Pomaga nam to szybko działać, ale często błędnie oceniamy innych, zazwyczaj w sposób negatywny. Chimery dla odmiany wcale nie chcą źle dla świata, chcą po prostu żyć w spokoju, który nie jest im dany przez anioły (o ironio!). Czy to tylko wina złego dowództwa, czy serafiny mają zło we krwi?

Więcej na martazagrajek.wix.com/mzagrajek
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-09-2015 o godz 13:05 przez: markietanka
Laini Taylor z rozmachem rozpoczęła trylogię i w taki sam sposób ją zamknęła. Ostateczne starcie Dobra ze Złem jest niezwykle malowniczo pokazane. Otaczają nas istoty nie z tej ziemi, a różnica między nimi zaciera się. Zaskoczyło mnie wprowadzenie na koniec do powieści zupełnie nowej bohaterki Elizy, która nic nowego nie wnosi do fabuły. Dziwny wybieg.... chyba że autorka planuje zaskoczyć nas opowieścią na jej temat.
Generalnie, 2 część 3 tomu zawiera kwintesencję całości i w ciekawy sposób zamyka trylogię. Nie odbiega jakością od pozostałych części. Trzeba przyznać, że Laini Taylor pisze bardzo równo, ma doskonałe pomysły i potrafi przenosić je na papier.
Polecam trylogię "Córka dymu i kości" - naprawdę jest świetnie napisana !

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/09/sny-bogow-i-potworow-cz2-tom-3-laini.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-09-2015 o godz 12:08 przez: MałaMi
W związku z faktem, że moja przygoda z fantastyką rozpoczęła się stosunkowo niedawno a we wcześniejszym okresie miłością do tego akurat gatunku nie pałałam, o tyle "Córka dymu i kości" mnie zachwyciła! Sposób w jaki Laini Taylor stworzyła i przedstawiła światy i postaci przedstawione we wszystkich trzech częściach wprawia czytelnika w zachwyt, który graniczyć może z uwielbieniem. "Córkę dymu i kości" czyta się z zapartym tchem, łaknąc więcej i więcej. Jedyne rozczarowanie, jakie można napotkać to zbyt szybko uciekające strony.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-10-2015 o godz 00:00 przez: linadala
Właściwie książkę, dokładnie serię książek czyta moja córka już od jakiegoś czasu. Bardzo jej się podobają te książki, na tyle, że następny tom przeczytała w wersji oryginalnej, bo nie mogła doczekać się wydania polskiego :). Na razie przeczytałam pierwszy tom (z ciekawości, co tak zachwyca córkę :)) i okazało się, że książki są ciekawe i wciągające. Może momentami naiwne, jak to literatura dla nieco młodszego czytelnika, ale ogólnie bardzo fajna!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-07-2016 o godz 11:52 przez: Anita Dąbrowska
Zapewne po przeczytaniu poprzedniej części mieliście lekki niedosyt i obawy o dalsze losy głównych bohaterów. Po przeczytaniu tej części będziecie śmiać się i płakać jednocześnie. Książa naprawdę wciąga, odkrywa dotąd nieznane czytelnikom fakty, a momentami powoduje dezorientację. Laini Taylor jest tak barwną osobą, że na pewno nikogo nie dziwi ogrom emocji jakie wywołują jej książki. Wspaniałe zakończenie serii godne mistrza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-10-2015 o godz 00:00 przez: lensson
Nasza córka, która właściwie nie czyta fantasy, właśnie pochłania ten trzeci tom! Bardzo się cieszę, bo sam jestem fanem tego gatunku i mam nadzieję, że córka też go w końcu polubi i sięgnie po innych autorów. Na razie to jest raczej młodzieżowe fantasy, ale dobre i to :). Książka musi być naprawdę ciekawa, skoro porwała moje dziecko :). Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-10-2015 o godz 00:00 przez: Maja Szulc
Córka Dymu i kości to wspaniała seria, która bardzo poruszyła moją wyobraźnię. Nie mogłam się już doczekać tego tomu, po lekturze mogę już tylko przyznać, że była to piękna, pełna uroku opowieść. Dużo zaskoczeń i poruszenia, cały czas byłam pod wrażeniem. Tej trylogii długo nie zapomnę, bardzo ją polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-10-2015 o godz 21:41 przez: Paulina Sarysz
szkoda że to koniec bardo chętnie została bym z Koru i Akivo i cieszyła bym się ich szczęściem. Kto będzie nas tak rozśmieszał jak Zuze i Mik porwała mnie ta historia pełna zwrotów i akcji cierpienia śmierci i nadzieji.....Poleca jeżeli chcesz przeżyć niesamowitą przygodę to jest książka dla CIEBIE!!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-02-2016 o godz 11:39 przez: Iza
Świat chimer i aniołów. Wojna, miłość i przyjaźń. To już 3 tom i coraz bliżej końca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2021 o godz 14:43 przez: natek_18
Dla fanów poprzednich części serii, trzymajaca poziom kontynuacja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-10-2017 o godz 04:35 przez: malgorzata gutekunst
Wszystke części sa wyrwane, aby móc czytac i czytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Korporacyjny as Lynn Sandi
5/5
24,05 zł
39,80 zł
Inne z tego wydawnictwa W amoku Fitzek Sebastian
5/5
27,07 zł
44,80 zł
Inne z tego wydawnictwa W obronie syna Landay William
5/5
28,89 zł
47,80 zł
Inne z tego wydawnictwa Pakiet: Gobliny Reeve Philip
5/5
52,83 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pestka i Jajko Litchfield David
5/5
20,90 zł
34,80 zł
Inne z tego wydawnictwa Sprzedana Hayes Sophie
5/5
23,12 zł
39,80 zł
Inne z tego wydawnictwa Prezent Fitzek Sebastian
5/5
11,38 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ich obietnice Dare Tessa
5/5
32,74 zł
42,80 zł
Inne z tego wydawnictwa Terapia Fitzek Sebastian
5/5
36,52 zł
42,80 zł
Inne z tego wydawnictwa Kochaj mnie, mamo Watson Casey
5/5
34,96 zł
39,80 zł
Inne z tego wydawnictwa Magowie bogów Hancock Graham
5/5
45,83 zł
59,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego