Compliance 360° w firmie. Poradnik dla członków zarządu i kadr menedżerskich (ebook)

Autor:
Opracowanie zbiorowe

Oferta empik.com : 69,00 zł

69,00 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

Wobec stale rosnącej liczby przepisów i regulacji, jak również zmieniających się realiów rynku, w jakich firmy realizują swoje przedsięwzięcia, problematyka wdrożenia i prawidłowego stosowania przez każdego przedsiębiorcę procedur zgodności z przepisami – czyli compliance – jest wyjątkowo aktualna.

Rolą członka zarządu i menedżera w każdej organizacji jest realizowanie swoich obowiązków zgodnie z przepisami i pełnienie funkcji z należytą starannością. Wszelkie zaniechania są nieodłącznie powiązane z ryzykiem poniesienia osobistej odpowiedzialności – karnej lub karnoskarbowej, w tym również finansowej. Ponadto narażają one firmę na wymierne straty finansowe. Co znamienne, w ostatnim czasie nie tylko znacznie rozszerzył się zakres obowiązków nakładanych na kadrę zarządzającą, lecz także powiększyły się katalog i surowość potencjalnych kar. Bezpieczeństwo prawne, jako fundamentalny aspekt prowadzenia biznesu, wymaga więc obecnie – jak nigdy dotąd – najwyższej uwagi i wyjątkowego zaangażowania.

Publikacja została przygotowana przez prawników-praktyków. Omawia kluczowe dla przedsiębiorców ryzyka prawne w 2020 r. i w kolejnych latach. Przedstawia aktualne zalecenia dotyczące wdrożenia i prawidłowego stosowania procedur zgodności z przepisami – czyli compliance – m.in. w zakresie: podatków, prawa pracy i HR, przepisów antykorupcyjnych, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych, ochrony prawa konkurencji, ochrony majątku przedsiębiorstwa, ochrony środowiska.

Opracowanie uwzględnia przesunięcie terminów wejścia w życie niektórych obowiązków, dokonane przez ustawę z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.
Każdy typ ryzyka prawnego jest omówiony w unikalnej formule: opis zagadnienia, geneza problemu, ocena ryzyka w 2020 r., prognoza wzrostu ryzyka oraz bilans otwarcia – lista rekomendowanych działań, aby spełnić wymóg dochowania należytej staranności.
Publikacja stanowi cenną pomoc w przygotowaniu i wdrożeniu skutecznego systemu compliance w przedsiębiorstwie. Gwarantuje to możliwość identyfikacji niepożądanych zachowań w organizacji oraz w relacjach z kontrahentami zewnętrznymi, jak również powinno skutecznie zapobiegać wystąpieniu w przyszłości działań sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami.

Atuty publikacji:

Opracowanie uwzględnia wszystkie zmiany legislacyjne istotne dla zarządzania zgodnością w sektorze przedsiębiorstw. Każdy typ ryzyka prawnego jest omówiony w unikalnej formule: opis zagadnienia, geneza problemu, ocena ryzyka w 2020 r., prognoza wzrostu ryzyka oraz bilans otwarcia – lista rekomendowanych działań, aby spełnić wymóg dochowania należytej staranności.

 

ID produktu: 1241773397
Tytuł: Compliance 360° w firmie. Poradnik dla członków zarządu i kadr menedżerskich
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Infor
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 188
Data premiery: 2020-04-28
Rok wydania: 2020
Format: PDF
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 35886648
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Zobacz także

Popularne w tej kategorii PIT, CIT, Ryczałt 2022 Opracowanie zbiorowe
0/5
31,92 zł
Popularne w tej kategorii Inwentaryzacja w firmie Opracowanie zbiorowe
0/5
20,42 zł
Popularne w tej kategorii Kodeks księgowego. Ustawa o VAT 2015 Opracowanie zbiorowe
0/5
16,99 zł
Popularne w tej kategorii Środki trwałe. Wycena, amortyzacja i likwidacja Opracowanie zbiorowe
0/5
20,92 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego