Coaching i mentoring w praktyce (okładka  miękka, 2011-03)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Książka jest skierowana do wszystkich osób zainteresowanych coachingiem, a zwłaszcza do menedżerów, samodzielnych specjalistów pracujących przy zarządzaniu talentami i potencjałem pracowniczym, a także do studentów zainteresowanych przyszłą karierą zawodową i rozwojem osobistym.

Osoby, które zawodowo zajmują się treningiem, szkoleniami, a także zarządzaniem, zyskają usystematyzowany materiał do własnego szkolenia coachingowego lub służący do uzupełnienia wiedzy i kompetencji w tej dziedzinie. Uzyskają również materiał pełnego kursu z zakresu coachingu.  Kolejne rozdziały, oraz poszczególne techniki i ćwiczenia można wykorzystać do wspierania rozwoju lub prowadzenia szkoleń dla swoich współpracowników, personelu zarządzającego w firmie i klientów zewnętrznych jako całościowy kurs lub jego fragment.

Jeśli poszukujesz, czytelniku, nowych umiejętności, albo nowego zawodu, ten podręcznik również sprosta twoim oczekiwaniom i pomoże ci usystematyzować wiedzę na temat rozwoju osobistego, coachingu i mentoringu.
 
Niniejsza publikacja stanowi pełny materiał kursu Coach Praktyk Biznesu realizowanego nieprzerwanie od roku 2007 w Norman Benett Academy, kursu akredytowanego przez European Mentoring & Coaching Council z certyfikatem EQA [European Quality Award]. Składają się nań części teoretyczne podbudowane literaturą, badaniami i udokumentowanymi eksperymentami. Zaprezentowane zostały uznane metody, konkretne ćwiczenia i techniki coachingowe z powodzeniem stosowane w biznesie i w innych formach coachingu, niektóre z nich mają charakter autorski. Ważnym elementem podręcznika są case study i oparte na nich scenariusze coachingowe wykorzystujące realne sytuacje, pozwalające zobrazować lub wyjaśnić przedstawianą koncepcję lub metodę.

Podręcznik bazuje na wielu tysiącach godzin szkoleń, coachingów indywidualnych, i grupowych, mentoringach i doradztwie członków zespołu Norman Benett, a także na osobistej wieloletniej pracy autora w roli coacha, menedżera i doradcy.

Przy tworzeniu programu i jego elementów warsztatowych zostały uwzględnione najnowsze osiągnięcia światowych trenerów, szkoleniowców, nauczycieli akademickich zarówno z kierunków coachingowych, neurolingwistycznego programowania, jak i psychologii pozytywnej, Gestalt i nurtów behawioralno-poznawczych.

Tytuł: Coaching i mentoring w praktyce
Autor: Bennewicz Maciej
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska)
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 360
Numer wydania: I
Data premiery: 2011-03-09
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 206 x 27 x 237
Indeks: 60237828
średnia 4,3
5
7
4
0
3
2
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
13-07-2014 o godz 22:44 przez: Sildre | Zweryfikowany zakup
W tej książce coach może znaleźć wszystko co najważniejsze w jego pracy, jak dla mnie jest to komplet narzędzi na cały proces coachingowy, doskonałe uzupełnienie po ukończeniu akredytowanej szkoły coachingu! Wszystko można przećwiczyć na sobie, napisane prosto i przyjemnie. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
16-11-2016 o godz 12:24 przez: Piotr Kapusta | Zweryfikowany zakup
w założeniu podręcznik do coachingu i mentoringu, ale słabo sprawdza się w tej roli. Cena nieadekwatna do jakości. Bardziej to podręcznik do NLP, ale coachingu, czy mentoringu się z tego nie nauczysz. Ja od razu sprzedałem, żeby odzyskać zmarnowaną kasę
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-10-2013 o godz 17:58 przez: Niko_66
Książka przydatna przede wszystkim dla ludzi, którzy chcą się rozwijać. Mnie szczególnie się przydało przed rozmową o pracę. Pracę dostałem ;) Teraz często wracam do tego poradnika. Lektura dla każdego kto chce osiągnąć sukces. Świetna sprawa!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-10-2013 o godz 20:35 przez: Radek_Terek
Świetny poradnik. Widać, że napisała go doświadczona osoba, która czerpała z wielu technik i ćwiczeń coachingowych. Jest to praktycznie zbiór wszystkiego co widziałem do tej pory w kilku innych poradnikach. Tu mamy all in one. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
10-08-2014 o godz 00:00 przez: NorbertFall
Świetny i bardzo przydatny dla zainteresowanych podręcznik coachingu. Tym bardziej, że wyszedł spod pióra uznanego fachowca w tej dziedzinie. Polecam, bo to najbardziej szczegółowe i rozszerzone kompendium wiedzy na ten temat. Jak się zorientowałem, doskonałe dla amatorów i zawodowców.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2013 o godz 16:54 przez: syriusz
Przydał mi się szczególnie w pracy. Jako manager muszę zarządzać ludźmi, ale też sobą. Poradnik pokazuje jak stać się np. wielozadaniowym i ogarnąć pozorny chaos. Serdecznie polecam, bo to zbiór wielu praktycznych ćwiczeń i zasad.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Bennewicz Maciej

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Rośnij Reyes Riz
5/5
29,67 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dookoła Bałtyku. 100 pomysłów na przygodę życia Opracowanie zbiorowe
5/5
29,67 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa The Outrage Hussey William
4.5/5
36,54 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa MasterChef Junior. Siódma polska edycja programu Opracowanie zbiorowe
5/5
29,67 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tokio Ever After Jean Emiko
4.4/5
25,23 zł
42,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego