Co to jest islam? (okładka  miękka, 09.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o islamie, ale wstydzicie się zapytać.

W ostatnim czasie media bezustannie informują nas o zamachach terrorystycznych i działalności tzw. państwa islamskiego. Strach i pośpiech sprawiają, że w gąszczu informacji mylone są podstawowe pojęcia, a obraz rzeczywistości coraz bardziej się zamazuje.

„Nie dostrzega się różnicy między sunnizmem (ryt klasyczny) a szyizmem (ryt rozbieżny, charakteryzujący się bardzo szczególnymi praktykami), myli się talibów afgańskich z egipskim Bractwem Muzułmańskim. Uważa się, że islam irański (szyicki) jest taki sam jak ten, który wyznają niektórzy imigranci w Europie. Mówi się o szariacie, nie precyzując znaczenia tego terminu. Miesza się wszystko: elementy polityczne, łajdacki terroryzm, wojnę opiumową, kamienowanie niewiernych żon, zasłanianie twarzy, noszenie pełnej burki, mowę fanatyków i teksty o duchowości, islam Arabii Saudyjskiej i islam na przykład francuski, islam pakistański i islam krajów maghrebskich.”
Tahar Ban Jelloun

Książka Tahara Ben Jellouna w niezwykle przystępny sposób porządkuje te pojęcia, podaje podstawowe informacje na temat historii islamu, jego doktryny i odłamów, zawiera też rzeczowy komentarz do ostatnich wydarzeń związanych z narastającym integryzmem religijnym. Pierwsza wersja książki powstała pod wpływem pytań, jakie dziesięcioletnia córka autora zadawała mu po zamachach z 11 września. Później autor dołączył do tej rozmowy teksty, które w ciągu kolejnych lat pisał dla zachodniej prasy.

Polskie wydanie książki zostało poszerzone o sześć niepublikowanych dotąd tekstów, komentujących m.in. zamachy na „Charlie Hebdo” i koszerny sklep w Paryżu oraz zamachy w Tunezji.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1112626144
Tytuł: Co to jest islam?
Autor: Jelloun Tahar Ben
Tłumaczenie: Zańko Dorota, Sobieraj Helena
Wydawnictwo: Karakter
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 253
Numer wydania: II
Data premiery: 2015-09-25
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 195 x 16 x 120
Indeks: 17807746
średnia 3,9
5
9
4
3
3
1
2
0
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
02-10-2015 o godz 01:13 przez: Magdalena Musielska-Ewicz | Zweryfikowany zakup
W obliczu tego co się dzieje w Europie, wobec nieokiełznanej histerii wobec islamu, postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej. Przyznaję, że o religii tej nie miałam zielonego pojęcia. Książka jest napisana niezwykle przystępnie, może nawet czasem aż nadto. jeżeli ma służyć jedynie dorosłym. Ma to jednak swoje zalety, bo jak zresztą głosi tytuł, książkę można czytać dzieciom, na pewno zrozumieją.
Czyta się ją szybko i przyjemnie, cieszę się że znalazła się w mojej biblioteczce.

Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
10-04-2016 o godz 22:05 przez: Kasia88 | Zweryfikowany zakup
Tak jak to jest na okładce książka zarówno dla dorosłych jak i starszych dzieci. W obecnej sytuacji politycznej i kulturowej w jakiej się znajdujemy lektura jak najbardziej na czasie. Uświadamia i daje rzetelną wiedzę na temat islamu, która z pewnością u większości osób jest niedostateczna.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
24-05-2016 o godz 13:40 przez: Ewelina Barańska | Zweryfikowany zakup
Książka faktycznie napisana z myślą o dzieciach, bo - moim zdaniem - jest trochę infantylna i nie do końca oddająca rzeczywistość. Koran został w niej opisany jak zbiór samych dobrych rad, jednak jeśli ktoś się choć trochę orientuje, to wie że to nie do końca prawda. Autor omija jak może kwestie ze złem płynącym z sur Koranu, to zaważyło na moim zdaniu o tej lekturze i nie poleciłabym jej nikomu kto chciałby poznać podstawy islamu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
21-11-2016 o godz 19:32 przez: Rafał Staniek | Zweryfikowany zakup
Książka trochę rozjaśnia sytuację. Tym nie mniej jak dla mnie trochę zbyt nachalnie uwidacznia poglądy autora. To chyba nie jest prezentacja, a próba wychowania we Francuskim stylu. I tu ciekawostka; we Francji nie ma ras (sic!). Francuzi wymazali to słowo z konstytucji i wszystkich aktów prawnych. I już. I nie ma rasizmu I jest równość. I fajnie jest.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-09-2017 o godz 12:33 przez: Maja Kwiecień | Zweryfikowany zakup
Książka wyjaśnia kilka wątpliwości na temat islamu. Dobrze napisana, niestety dla mnie za mało informacji...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-09-2022 o godz 16:33 przez: Małgorzata Bochenek-Grabowska | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
15-09-2016 o godz 23:07 przez: wika
Z tej książki dowiecie się, jaki "fajny" jest islam. Wszystko co złe - to nie islam, to źli ludzie, źli muzułmanie, którzy nie wiadomo, skąd się wzięli, bo przecież ten Koran to samo dobro. Ostatnie zdanie doprawdy kapitalne: To nie islam musi się zmienić, ale muzułmanie! Jest dokładnie odwrotnie panie autorze. TO ISLAM MUSI SIĘ ZMIENIĆ, aby mogli się zmienić muzułmanie! Musi powrócić do czasów swojego rozkwitu, do filozofa Awicenny i osiągnięć Arabów hiszpańskich albo chociaż do nie takich odległych czasów, gdy wielu krajach muzułmańskich (np. w Egipcie) żyło się w miarę normalnie, kobiety nie chodziły w czarnych workach, a wahabici i salafici nie mieli w nich wiele do powiedzenia. Teraz to oni niestety "rozkwitają", a Zachód udaje, że tego nie widzi. Zakłamywanie tej prostej prawdy sprawia, że oszukujemy się jak dzieci. Książka jest naiwna, infantylna i nieprawdziwa. Irytująca. Nie polecam. O islamie niczego się z niej nie dowiecie. Najwyżej tego, jakim chciałby go widzieć autor - porządny człowiek, ale oszukujący samego siebie i dziecko, któremu niby tłumaczy ważne prawdy o islamie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
1/5
06-03-2016 o godz 23:38 przez: suprnova13
Islam nakazuje nękać wszystkich niewiernych. "Nękać" to zdecydowanie zbyt słabe słowo. Mowa o mordowaniu. Dla nas, czyli kafirów, nie ma litości, a jeżeli słyszymy inaczej, to albo ktoś powołuje się na Koran mekkeński, którego pokojowe teksty zostały wyparte przez koran medyński, albo stosowana jest taktyka okłamywania niewiernych, czyli "takija". Islam dąży do wprowadzenia prawa szariatu na całym świecie. Jeżeli tak się stanie, najlepszy scenariusz jaki może nas spotkać, to bycie obywatelami trzeciej kategorii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
07-11-2015 o godz 00:00 przez: Whister
Islam. To słowo nie schodzi z medialnych doniesień, budząc jednocześnie strach i niepokój. Książka odpowiada na wiele pytań dotyczących islamu w szerokim tego słowa znaczeniu, przy czym robi to w sposób rzeczywiście interesujący i zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Zdecydowanie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-11-2015 o godz 15:32 przez: kajakowo
Gorzki portret kobiet stworzony celnie i z humorem. Pozycja godna polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Głęboki sen
5/5
27,69 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Wysokie okno
5/5
27,69 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Dizajn na co dzień
4.7/5
38,47 zł
59,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Eseje wybrane
4.8/5
33,03 zł
48,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Papryczka
5/5
26,06 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa 13 pięter
4.7/5
29,67 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa O fotografii
4.6/5
33,03 zł
48,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Fruwająca dusza
4.0/5
24,02 zł
35,00 zł

Podobne do ostatnio oglądanego