Co Bóg zrobił szympansom? (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Dla katolików i antykatolików

Nowa książka autora bestsellerowego " Apokryfu Agłai"

Dlaczego niektórzy ludzie nie potrzebują Boga? Na czym polega wiara bez Kościoła? Co może się kryć za fascynacją Judaszem? Jerzy Sosnowski zabiera nas w podróż po pograniczach wiary – niewiary i kultury.

Tę książkę powinien przeczytać każdy, bez względu na światopogląd. Autor stawia ludzi wierzących i niewierzących na tym samym zaminowanym polu, gdzie każde ich słowo może się stać argumentem w kwestii podstawowej: Bóg jest, czy też nie.

Sosnowski, przypatrując się rodzajom wiary, idzie przez labirynt kwestii istotnych dla nas wszystkich. Przywołuje myśli Tischnera, płyty Pink Floydów, wiersz Barańczaka, ale też wypowiedzi współczesnych celebrytów. Osobiste wątki z wypraw do Izraela sąsiadują tu ze sławnymi "Dezyderatamiwyśpiewanymi przez Piwnicę pod Baranami. Intymna opowieść o poetce Marii Komornickiej, która zakwestionowała własną płeć, towarzyszy historii biblijnej Maryi – Miriam. Serial "Z archiwum X" łączy się z sadystyczną "Pasją" Mela Gibsona. Wszystko po to, aby zagorzałym antykatolikom, jak i głęboko wierzącym uświadomić, ile ich łączy i jak wiele pozostaje do wspólnego przemyślenia.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Co Bóg zrobił szympansom?
Autor: Sosnowski Jerzy
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-09-30
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 30 x 135
Indeks: 18012668
średnia 4
5
5
4
2
3
0
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
21-11-2015 o godz 12:28 przez: Darek | Zweryfikowany zakup
Żyjemy w czas, kiedy to umiejętność prawdziwej rozmowy zanika. A już dzielenie się głębokimi refleksjami i odczuciami niemal nie występuję w relacjach międzyludzkich. Na swój sposób przeciwstawia się temu Autor, który jak przyjaciel każdego czytelnika dzieli się swoimi myślami, odczuciami i doświadczeniami życiowymi. Tłem tych doświadczeń jest relacja z Bogiem. Budowana przez lata buntu, odkrywania i poznawania. Warto poznać te myśli i doświadczenia, bow wielu z nas podąża podobna drogą poszukiwania Mądrości. Autor w tych poszukiwaniach jest o kilka długości przed każdym z nas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-01-2016 o godz 14:46 przez: zofia grudzińska | Zweryfikowany zakup
Absolutny hit dla osób, które chcą czytać otwarte, pisane sprawnie i z wielką erudycją książki na tematy zahaczające o religijność i duchowość. W tym obszarze można się zawsze zgadzać lub nie, ale czyta się tę książkę Sosnowskiego z najwyższą przyjemnością, dla poziomu etycznego i biegłości warsztatowej autora. Treści pobudzają do przemyśleń, również w perspektywie osobistej. O tej książce rozmawiam z przyjaciółmi ateistami i miarą wartości lektury jest fakt, że dla nich jest ona równie stymulująca w dobrym tego słowa znaczeniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
05-03-2019 o godz 11:04 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Trafnie ujęty obraz współczesnego szympansa, który mieni się chlubnym tytułem Homo Sapiens Sapiens.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-01-2016 o godz 22:00 przez: zolzowata_franca
Wybrałam tę książkę przez wzgląd na tytuł. Nie wiedziałam wtedy, co mieści się w treści książki. Odkładałam czytanie ciągle na później. Książka zmieniała pozycje, z jednej półki na drugą. Chyba instynktownie wiedziałam, że muszę poświęcić jej więcej czasu, czasu nie tylko przeznaczonego na czytanie, ale również na głębokie przemyślenia.
Książka "Co Bóg zrobił szympansom" jest zarówno dla katolików, ateistów, jak i tych nie do końca zdecydowanych po której stronie się opowiedzieć. Dotychczas nie dzieliłam ludzi w ten sposób, zresztą dzielić nie zamierzam. Nie zastanawiałam się również szczególnie nad problemami w kontaktach pomiędzy tymi grupami ludzi. Każdy z nas odbierze treść inaczej. Autor przywołuje Thomasa Hardy, Czesława Miłosza, Bolesława Leśmiana, myśli Tischnera oraz tekst z płyty The Wall Pink Floydów, czy wiersz Barańczaka. Towarzyszą nam wątki o Maryi - Mariam, niepokalane poczęcie, wątpliwości Józefa, nauki Jezusa, czym jest wiara bez Kościoła. Długo by wymieniać. Czy po przeczytaniu jestem w innym punkcie swojej wiary-niewiary? Myślę, że zmieniłam poziom, dokształciłam umysł, odpowiedziałam sobie na kilka trudnych pytań, a przede wszystkim wraz z Jerzym Sosnowskim zatrzymałam się na chwilę.
Spodobał mi się jeden z cytatów, zamieszczonych w książce, z Nauki dwunastu apostołów (Didache):
"Jeśli możesz w całości nieść jarzmo Pana, będziesz doskonały. Jeśli nie możesz, czyń co możesz"

Jerzy Sosnowski pisarz, publicysta, felietonista oraz dziennikarz radiowej Trójki. Laureat wielu nagród, autor wielu książek, m.in."Apokryf Agłai".

Dziękuję Wydawnictwu Wielka Litera za udostępnienie mi książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-10-2015 o godz 00:00 przez: ishaed
Jest to jedna z najciekawszych publikacji dotyczących spraw wiary i nie-wiary, jakie kiedykolwiek przeczytałem. Autor Jerzy Sosnowski traktuje omawiany problem bardzo szeroko, odwołuje się do wielu dziedzin kultury, porusza tematy, których dotychczas w literaturze nie spotkałem. Polecam, książka zdecydowanie warta uwagi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zełenski Rogacin Wojciech
4.8/5
26,14 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ruchome cele Atwood Margaret
5/5
30,93 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gate Wiśniewski Janusz Leon
4.6/5
26,76 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Między wariatami Meller Marcin
5/5
23,92 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bracia Burgess Strout Elizabeth
5/5
27,12 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyspa Rylski Eustachy
5/5
27,55 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kantor Pleśniarowicz Krzysztof
5/5
33,90 zł
49,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego