Cień tajnych służb (okładka miękka)

Autor:
Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com 26,49 zł

Cena empik.com:
26,49 zł
Cena okładkowa:
29,90 zł
Koszt dostawy:
Salon empik - 0,00 zł
Produkt w magazynie empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Kania Dorota Książki | okładka miękka
26,49 zł
asb nad tabami
Gies Joseph, Gies Frances Książki | okładka miękka
29,92 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Polityczne zabójstwa. Niewyjaśnione samobójstwa. Niepublikowane dokumenty. Nieznane archiwa.

W książce znalazły się  wyniki śledztw w sprawie najgłośniejszych zabójstw i samobójstw, które miały miejsce wciągu minionych dwudziestu trzech lat.  Jest ona oparta na dokumentach, które w większości  do tej pory nie były znane, poza wąską grupą badaczy i śledczych. Czytając materiały poszczególnych postępowań prokuratorskich, sądowych oraz archiwalne, historyczne  dokumenty można zauważyć, że niemal w każdym opisanym w książce śledztwie, pojawiają się funkcjonariusze służb specjalnych PRL. Służby, które miały stać się reliktem minionej epoki, w rzeczywistości stały się głównym rozgrywającym w biznesie i polityce po 1989 roku. Czy był to czysty przypadek, że powiązani z nimi ludzie ginęli często w tajemniczych okolicznościach? Autorka próbuje odpowiedzieć na to pytanie.

Tytuł: Cień tajnych służb
Autor: Kania Dorota
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 212
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-06-04
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 201 x 15 x 139
Indeks: 13094218
Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,1
5
12
4
1
3
2
2
1
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
23-11-2018 o godz 08:09 LeAnn dodał recenzję:
Bardzo ciekawa i wciągająca. Dla osób, które lubią ten klimat książek.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
08-05-2018 o godz 10:24 jacek528 dodał recenzję:
Baaardzo ciekawe
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-05-2018 o godz 22:14 Tadeusz Kisiel dodał recenzję:
Bardzo szybka dostawa. Bardzo ciekawe, nieznane historie. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-05-2016 o godz 14:37 Ziemas dodał recenzję:
Warto przeczytać kolejną książkę, której treść otwiera oczy na sprawy nie omawiane szerzej w mediach mainstreamowych
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
30-05-2016 o godz 13:47 dylan dodał recenzję:
W książce jest zdecydowanie za dużo historii danej osoby a za mało o samych zabójstwach, przyczynach śmierci czy nawet domniemaniach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-03-2016 o godz 07:24 nagash dodał recenzję:
Polecam wszystkim chcącym zgłębić wiedzę na tema seryjnego samobójcy .
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
13-01-2016 o godz 12:54 jeenny dodał recenzję:
W przeciągu ostatnich kilku lat polską opinią publiczną wstrząsały samobójstwa osób z pierwszych stron gazet, w których uważny obserwator dopatrzy się większej ilości znaków zapytania niż pewników. Sięgając wstecz, do początków transformacji ustrojowej Polski, można takich niewyjaśnionych śmierci znaleźć o wiele więcej. "Cień tajnych służb" to swoiste kompendium informacji o największych, niewyjaśnionych śledztwach wolnej Polski.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-05-2015 o godz 00:00 astton dodał recenzję:
Książka jest arcyciekawa, napisana z wielką pasją i odwagą. Dla osób niezorientowanych w temacie może być szokująca. Mimo to, że pewnie nigdy nie dowiemy się prawdy, warto było przeczytać to, co ma do powiedzenia na ten temat pani Dorota Kania. Pozycja zdecydowanie warta uwagi. Polecam gorąco.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
19-02-2015 o godz 11:05 Anna Sikorska dodał recenzję:
Dorota Kania od lat zajmuje się rozliczaniem z PLR-em i dawnymi służbami. Ma na swoim koncie szereg prac, które równie mocno były krytykowane jak chwalone, ponieważ trudno znaleźć prawdę w sceptycznym podejściu do faktów. Perspektywa dziennikarki jest prawicowa, a krytyków pseudo lewicowa (co to za lewica bratająca się z Kościołem i znosząca przywileje dla pokrzywdzonych czy nieporadnych grup społecznych?). Od czasów odzyskania wolności (w 89, bo wiadomo, że wcześniej był zabór) miało nastąpić zerwanie z dawnym systemem. Niestety Polacy potrafili troszkę postrajkować, jak zaczęło im brakować jedzenia, produktów pierwszej potrzeby i zaczęli tracić pracę (przecież to takie oczywiste, że rząd musi każdemu ją zapewnić, zwłaszcza ten lewicowy). Później przyszły obietnice lepszego jutra, dostawy produktów z wyśnionego Zachodu i schowanie swoich żali lub ograniczenie ich do anonimowej krytyki na portalach. Bunt niezadowolonych jest tak mizerny, że sytuacja w kraju po upadku komunizmu praktycznie nie uległa zmianie przez wepchnięcie dawnych rządzących na stołeczki. Oddani działacze dawnego systemu robią fortuny. Ich dzieci też. Jak to jest z Kanią, której korzenie również sięgają dawnego systemu? Nie do końca troszkę inaczej, ale jej plusem jest próba pokazania innego spojrzenia na polskie problemy: obsadzanie ważnych stanowisk „towarzyszami” i ich dziećmi. „Cień tajnych służb” doskonale wpisuje się w ten nurt, ale jest zupełnie inny od „Resortowych dzieci”, których Kania była współautorką. Tu autorka pokazuje nam jak owe pomocne powiązania z dawnymi władzami są niebezpieczne. Polityczne trupy padają gęsto. Dorota Kania wybrała tylko te najważniejsze, najwpływowsze i najszkodliwszych dla dawnych „towarzyszy”. Wszystkie zbrodnie łączy zakończone śledztwo bez znalezienia winnego, a prowadzący je często otrzymywali awanse.
W „Cieniu tajnych służb” znajdziemy wyjaśnienie wielu powiązań politycznych i obecnych układów, przypuszczeń motywów morderstw oraz sprawców, kilka nic nieznaczących zdjęć a akt, których nie mogło być więcej ze względu na ilość stron i mnogość nazwisk. Autorka na pewno uchwyciła najważniejsze nurty oraz przemilczane w aktach tematy, a do tego zadała trafne pytania o powód umorzenia spraw. Znajdziemy w niej nazwiska znane nam z telewizji i prasy, których działania polityczne nie do końca były nam znane od pierwszych wyborów ze względu na ciągłe wywoływanie sztucznych dyskusji nad aborcją, eutanazją, edukacją dzieci, poziomem polskich uczelni, problemem ucieczek sławnych i wybitnych naukowców poza granice Polski, marsze feministek, homoseksualistów i wszelkie inne odciągające od spraw istotnych, czyli poczynań ekonomicznych oraz polityki zagranicznej. Dorota Kania co jakiś czas (podobnie jak i „lewicowi” dziennikarze) robi kawał dobrej roboty: wyciąga brudy lewej strony (jak „lewicowi” prawej). Nie jest ona w tej misji osamotniona, więc warto od czasu do czasu przejrzeć ich odkrycia. Do takich należy również książka „Cień tajnych służb”, poruszająca czternaście tajemniczych śmierci, których wspólnym mianownikiem jest powiązanie ofiary z osobami należącymi do dawnego Urzędu Bezpieczeństwa. Przypadki ułożono chronologicznie, dzięki czemu nie gubimy się w historii. Pierwsze ofiary są znane tym, którzy choć troszkę pamiętają dawny system (Alicji i Piotra Jaroszewiczowie, Mark Papała czy Ireneusz Sekuła), a najnowsze szerszym kręgom (Andrzej Lepper, Sławomir Petelicki, Grzegorz Michniewicz). Informacje zawarte w książce oparte są na dokumentach, które do tej pory nie były nigdzie rozpowszechniane. Cała publikacja to zestawienie faktów, a wysnucie wniosków – które dość mocno sugeruje – autorka pozostawia w gestii czytelników
Trudno ocenić książkę, która jest naszpikowana informacjami przyprawiającymi zwykłego czytelnika o zawrót głowy. "Cienia tajnych służb" może być szokiem. Świat polityki i biznesu jest tu pełen interesów i intryg, które wywołują w zwykłym człowieku uczucie uderzania w szklaną ścianę, przez którą nie można dostać się do władzy i bogactwa. Czytając tę pozycję należy pamiętać podobnie jak przy czytaniu lewicowych, że to prawicowy punkt widzenia, a prawda zapewne leży pośrodku. Zadaniem inteligentnego czytelnika jest znalezienie tego środka, a nie dokona tego bez poznawania wszelkich podsuwanych mu materiałów z dwóch stron obozu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-09-2014 o godz 00:00 sarasco dodał recenzję:
Niezwykle intrygująca książka Doroty Kani. Autorka przedstawia czternaście niewyjaśnionych zabójstw oraz powiązane z tym fakty jak również ukazuje nam własna opinię na ten temat. Książka spodoba się fanom polityki z ostatnich dwudziestu trzech lat oraz fanom polityki i gier politycznych. Bardzo odważna książka! Polecam jest to pozycja, która skłania do zastanowienia się nad naszą Polską rzeczywistością.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
02-04-2014 o godz 11:55 Marcin Gałyński dodał recenzję:
Znakomita książka odkrywająca fakty ze świata polityki,biznesu i świata przestępczego.Książka pokazuje w jak bardzo zakłamanym świecie żyjemy i jak długie są macki tej zorganizowanej "Ośmiornicy", szczerze polecam tą książkę jest warta swojej ceny jak i swojej zawartości::::))))
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-02-2014 o godz 00:00 Margareta dodał recenzję:
Dorota Kania uchodzi za doskonałą i dociekliwą, choć nie da się ukryć że także kontrowersyjną dziennikarkę. Jej książka to doskonałe studium najbardziej znanych, tajemniczych, wciąż nie wyjaśnionych zabójstw od 1989 roku. Autorka próbuje rzucić pewne światło na owiane nimbem tajemnicy sprawy z przeszłości, jednak trudno uciec od wrażenia, że opisane morderstwa już nigdy nie zostaną wyjaśnione. Znakomita lektura, zdecydowanie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-12-2013 o godz 00:00 Pedros dodał recenzję:
Dobrze napisana książka o kulisach pracy tajnych służb w Polsce. Szczególnie ciekawie czyta się o wydarzeniach, o których tak wiele się słyszało w wiadomościach np. śmierć Papały. Poza tym ta książka w pewien sposób udowadnia, że po 89 nadal trwało swojego rodzaju status quo na najwyższych szczeblach władzy (tej faktycznej władzy). Czyta się tę książkę prawie jak powieść szpiegowską.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
06-08-2013 o godz 00:00 Waly dodał recenzję:
Książka jest bardzo interesująca. Widać, że autorka doskonale przygotowała się merytorycznie i to chyba jest największy walor tej pozycji. Dorota Kania analizuje czternaśnie niewyjaśnionych zabójstw lub samobójstw, m.in. Andrzeja Leppera, Andrzeja Stuglika, Krzysztof Olewnika czy A.P. Jaroszewiczów. Autorka nie wyjaśnia zagadek, ale ujawnia wiele nowych informacji, które nasuwają kolejne pytania. Szczerze polecam, a panią Dorotę podziwam za odwagę!
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Kania Dorota

Dorota Kania jest dziennikarką śledczą "Gazety Polskiej" i zastępcą redaktora naczelnego portalu Niezalezna.pl. Urodziła się w 1964 roku. Znana ze swoich prawicowych poglądów. Zajmuje się przede wszystkim tematami polityczno-historycznymi. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - ukończyła filozofię. Wcześniej współpracowała m.in. z "Super Expressem" oraz tygodnikiem "Wprost". Nie boi się kontrowersyjnych tematów.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte Starego Testamentu. Tom 1-2 Opracowanie zbiorowe
124,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.