Ciemna strona miłości (okładka twarda)

Oferta empik.com : 52,99 zł

52,99 zł 59,00 zł (-10%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt u dostawcy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Schami Rafik Książki | okładka twarda
52,99 zł
asb nad tabami
Ferrante Elena Książki | okładka zintegrowana
26,14 zł
asb nad tabami
Alcott May Louisa Książki | okładka twarda
24,69 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Oparta na prawdziwej historii saga dwóch skłóconych rodów syryjskich. Przez ponad sto lat – od końca Imperium Osmańskiego aż do lat siedemdziesiątych XX wieku, przez trzy pokolenia – obserwujemy sytuację w Syrii, kolejnych rządzących, konflikty między religiami, systemami politycznymi i ludźmi, struktury rodzinne i obyczajowe, codzienne życie ludzi na różnych szczeblach drabiny społecznej. Książka jest miejscami bardzo mocna i szokująca, miejscami pełna baśniowego wschodniego uroku, w którego odmalowywaniu Rafik Schami jest mistrzem. 

Czytelnik znajdzie w powieści wątki kryminalne, polityczne, obyczajowe, a także miłosne – historię syryjskich Romea i Julii. Dziewięćset stron fascynującej opowieści o intrygującym i nieznanym Wschodzie, pozwalającej zrozumieć również aktualne wydarzenia. Ten epos to także ciemne strony historii Syrii i wyznanie miłości autora do utraconej i zagrożonej ojczyzny. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Ciemna strona miłości
Autor: Schami Rafik
Tłumaczenie: Zarych Elżbieta
Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 946
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-04-27
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 60 x 246 x 157
Indeks: 19072784
 
średnia 4,5
5
4
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
5/5
12-03-2018 o godz 16:29 GABRIELA BIL dodał recenzję:
Rewelacyjny opis Damaszku i życia w Syrii!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-05-2016 o godz 09:10 czytatnik dodał recenzję:
Ta książka jest o miłości. Miłości, miłości i jeszcze raz miłości. O wszystkich jej postaciach i odcieniach. Miłości zakazanej, spełnionej, ukrywanej, zdradzonej. O miłości zwyciężającej nienawiść i poddającej jej się. Miłości rodzinnej, klanowej, która nakazuje mścić się i dopuszczać najgorszych zbrodni w imię rodziny. Miłości zakochanych bez pamięci, którzy wbrew wszystkiemu chcą być razem. Wreszcie miłości braterskiej, która łączy ludzi niezależnie od wyznania, przekonań, więzów rodzinnych. Wbrew tytułowi, autor pokazuje nam różne jej oblicza, nie tylko te, o których wolimy nawet nie myśleć. W każdym z tych wydań jest to jednak najpiękniejsze uczucie, jakiego może doznać człowiek.

Całość recenzji dostępna pod adresem: http://zapach-ksiazek.pl/ciemna-strona-milosci/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-05-2016 o godz 10:25 erka dodał recenzję:
Rafik Schami
urodzony w 1946 r. w Damaszku dziennikarz i pisarz syryjski, popularność zyskał na emigracji w Niemczech. Tu, po studiach na wydziale chemii, podjął pracę w przemyśle, ale wkrótce wrócił do pisania, którym para się zawodowo od 1982 r. Tworzy w języku niemieckim. Był współzałożycielem grupy literackiej „Südwind” i Związku Literatury i Sztuki „PoliKunst”. W 1985 r. został wyróżniony prestiżową nagrodą literacką dla obcokrajowców piszących po niemiecku im. Adalberta von Chamisso („Adalbert-von-Chamisso-Förderpreis“), a w rok później nagrodą „Thaddäus-Troll-Preis“. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i otrzymały wiele nagród na całym świecie.
Dotychczas w Polsce ukazały się jego cztery książki: Dłoń pełna gwiazd, Opowiadacze nocy, Baśnie z Maluli, Szczery kłamca.

Ciemna strona miłości", to jego kolejna powieść, która ukazuje się w języku polskim.
Na przestrzeni blisko siedemdziesięciu lat, autor przedstawia nam opowieść o konflikcie dwóch rodów syryjskich, którego nie zdołał zatrzeć nawet upływ czasu.

Syryjskie love story, w mozaice konfliktów na tle religijnym, politycznym, kryminalne zagadki, a wszystko w klimacie, jakby z baśni z tysiąca i jednej nocy.Od ostatnich lat upadającego Imperium Osmańskiego, do późnych lat 70 XX wieku, ta opowieść to nie tylko zachwycająca saga rodzinna, ale i opowieść o ludziach, dla których nie liczyły się różnice społeczne, czy wyznawana wiara. Na prawie tysiącu stron, wielowątkowa historia o trzech pokoleniach jednej rodziny.

Romantyczne uniesienia, miłość, pożądanie, ale i strach, gniew i nienawiść.Ilu ludzi, tyle ludzkich zachowań i charakterów.
Nieprawdopodobne zbiegi okoliczności, baśniowa atmosfera, a nawet wątek kryminalny, który dodany, jakby przypadkiem, bardzo wzbogacił i tak interesującą lekturę.

To moje pierwsze zetknięcie z tym pisarzem, ale po takiej uczcie, nie pozostaje mi nic innego, jak sięgnąć po kolejne jego dzieła.Czytajcie, bo warto, rzadko zdarza się taka książka, która wywołuje, tak skrajne emocje.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
27-04-2016 o godz 19:42 Agnieszka Chmielewska-Mulka dodał recenzję:
Morderstwo, detektyw, krwawy konflikt, miłość. Tak w kilku słowach można scharakteryzować opowiedzianą tu przez Rafika Schamiego historię. Autor dość szczegółowo kreśli losy ludzkie, a w tle zręcznie łączy fikcję z faktami. Poznajemy tu aż trzy pokolenia bohaterów. Chwilami można odnieść wrażenie, że robi się nazbyt tłocznie. Postaci pojawiają się, to znów znikają. Na szczęście zamieszczono na końcu książki drzewa genealogiczne. Dodatkowo narracja często skacze w czasie i dlatego od czasu do czasu trudno jest połapać się w chronologii tej historii. Niestety tytuł może okazać się nieco mylący. "Ciemna strona miłości" opowiada nie tylko o uczuciach łączących gorące serca. Autor zawarł tu również swą miłość do ojczyzny. Powieść można nawet potraktować jako hołd ku Damaszkowi. Czujemy zapach miasta, słyszymy jego dźwięki, wkraczamy w orientalny labirynt ulic. Piękno krajobrazu syryjskiego wprost bije po oczach. Tak. Ujrzałam opisane tu miejsca tak wyraźnie jak na fotografiach. Jednak w książce odnalazłam także fragmenty przesiąknięte polityką czy religią. Trochę miejsca autor poświęcił tu również dyktaturze. Sporo stron zapełnił też seksem, ale nie jest to na szczęście rodzaj powierzchownej kopulacji tak rozpowszechniony w wielu współczesnych powieściach.

W ukazanych losach bohaterów widać dość duże podobieństwo do biografii autora. Schami także musiał opuścić Syrię ze względów politycznych i rozpoczął nowe życie w Niemczech. Warto dodać, że "Ciemna strona miłości" została napisana w języku naszych sąsiadów zza Odry. Wspominam o tym, ponieważ pierwszy raz natknęłam się na powieść o Syrii, która w oryginale ukazała się w języku niemieckim. Początek historii jest zdecydowanie bardzo powolny. Większość akcji została osadzona w 50. i 60. latach XX wieku. Wielka ilość anegdot chwilami może irytować, ponieważ nie dotyczą one głównego wątku tej historii. Dopiero po przeczytaniu około 1/3 objętości książki przywykłam do tego, co zaserwował tu Rafik Schami. Niestety ukazana tu przemoc i zakazana miłość mogą wydać się niektórym wtórne. Niewiele fragmentów śmieszy. Większość skłania do płaczu. Autor wydaje się być bezstronnym narratorem. Szczególnie podziwiam jego kobiecy punkt widzenia. Warto również podkreślić, że między wierszami wskazuje na słabości patriarchalnego społeczeństwa. Natomiast fakt, że zmienił nazwiska dyktatorów powoduje, że trudno umieścić stworzoną przez niego historię w obrębie rzeczywistości historycznej.

Ta historia ukazuje obraz życia w kraju arabskim kawałek po kawałku. Każdy fragment wydaje się na pierwszy rzut oka oderwany od całości. Jednak przy końcu okazuje się, że wszystkie urywki tworzą jedność. W międzyczasie narracja się wije. Zatrzymując się to tu, to tam. Bez oczywistego powodu. Tworząc żywy obraz miasta, kraju i jego historii. Rozdziały są bardzo krótkie. Autor skacze z jednego tematu na drugi, a my wraz z nim. Istotną cechą stylu Schamiego jest integracja tradycji pisarstwa niemieckojęzycznego i gawęd arabskich. Dzięki temu, że głównymi bohaterami są tu syryjscy chrześcijanie i prawosławni, autor uniknął pułapki "karmienia" uprzedzeń antyislamskich. Ponadto warto wspomnieć, że wątek miłosny jest trochę podobny do znanego nam z "Romea i Julii". Tylko tym razem akcja toczy się w Syrii, a walka pomiędzy rodzinami jest bardziej gwałtowna. Na koniec dodam, że choć książka ukazuje także postaci historyczne, to nie jest to powieść historyczna czy analiza polityczna. To utwór, w którym pisarz próbuje ukazać portret brutalności społeczeństwa i możliwość rozkwitu miłości...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2016 o godz 18:20 Bookendorfina Izabela Pycio dodał recenzję:
Piękny kolaż ludzkich losów i silnych emocji, a w tle moc tradycji, ważność honoru, historyczne i polityczne odniesienia. Powieść stworzona z ogromnym rozmachem, dbałością o każdy szczegół i harmonijne połączenie wielu interesujących i intrygujących wątków. Niezwykle wciągająca i wzruszająca mozaika wypełniona mnóstwem kolorów, zapachów i smaków syryjskiej tożsamości. To bardzo przekonywujący obraz kwintesencji Syrii, jej ran i targającego ją bólu, ale też bogactw ducha i kultury. Barwnie odmalowane fragmenty codzienności, stany syryjskiego społeczeństwa na przestrzeni siedemdziesięciu lat, od początku dwudziestego wieku. Wszystko wzbogacone dziejami nienawiści dwóch klanów, Musztaków i Szahinów, oraz wielkiej namiętności i zakazanej miłości, nie tylko głównych postaci Rany i Farida, ale także innych opisanych par. Czytając książkę odnosimy wrażenie prawdopodobieństwa i wiarygodności opisywanych historii. Z jednej strony przyglądamy się podanym w zatrważającej i szokującej odsłonie wewnętrznym konfliktom, rozwarstwieniu religijnemu, prawdziwemu obliczu radykalizmu, komunistycznym sympatiom, zacofaniu mieszkańców wsi, wymaganiem ojców wobec córek i synów. A z drugiej strony autor z dużą wrażliwością i wyczuciem przybliża nam najbardziej szczere i prawdziwe ludzkie uczucia, napięcia i ekscytacje.

Trzypokoleniowa saga rodzinna, spisana na niemal tysiącu stron, którą najlepiej dawkować poszczególnymi księgami, rozdziałami, tak aby jak najmocniej wczuć się w jej atmosferę, scenariusze bogatych wydarzeń i nieprawdopodobnych splotów okoliczności. Dzięki temu książka zapewnia nam mnóstwo czytelniczych wrażeń w ujęciu różnorodnych perspektyw i ciekawych spojrzeń. Znajdziemy w niej romantyczne nuty, splatające się z baśniami i legendami, silnymi namiętnościami, przyjaźnią, oddaniem, a także nienawiścią, zemstą i zdradą. Sporo elementów kryminalnych i sensacyjnych, podkręcających tempo akcji i wzbogacających fabułę. A przede wszystkim niezwykli bohaterowie, tacy z krwi i kości, z pełną gamą wad i zalet, marzeniami, pragnieniami i ambicjami. Śledzimy ich losy z wielkim zaangażowaniem, obserwujemy jak wściekłość i fałszywa duma prowadzą do wielu tragedii, miłość i zauroczenie mogą komplikować życie, a nadzieja i determinacja stanowią oręż w walce z bezsilnością i niesprawiedliwością. I ten mocny, wyraźny rytm patriotyzmu, zauroczenia przyrodą, tęsknotą autora za Damaszkiem. Z wielką łatwością dajemy się skusić tej pięknej syryjskiej przygodzie czytelniczej, zdecydowanie warto ją przeżyć.

bookendorfina.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa O piciu Bukowski Charles
3.6/5
19,27 zł
30,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Tango Mrożek Sławomir
4.8/5
19,49 zł
22,00 zł
18,51 zł
Inne z tego wydawnictwa Gra luster Camilleri Andrea
5/5
23,66 zł
34,00 zł
Inne z tego wydawnictwa O kotach Bukowski Charles
4.1/5
16,06 zł
25,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Na ramionach olbrzymów Eco Umberto
5/5
61,99 zł
69,00 zł
58,89 zł
Inne z tego wydawnictwa Hollywood Bukowski Charles
4/5
19,81 zł
29,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Na południe od nigdzie Bukowski Charles
4.5/5
25,99 zł
29,00 zł
20,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyspa dnia poprzedniego Eco Umberto
4.6/5
43,99 zł
49,00 zł
35,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Imię róży Eco Umberto
5/5
39,99 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kochanie, zabiłam nasze koty Masłowska Dorota
3.3/5
25,99 zł
29,00 zł
20,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Doczesne szczątki Leon Donna
5/5
20,77 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Z szynką raz! Bukowski Charles
5/5
30,49 zł
34,00 zł
24,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Policja Mrożek Sławomir
0/5
22,49 zł
25,00 zł
21,36 zł
Inne z tego wydawnictwa Zapiski starego świntucha Bukowski Charles
4.5/5
25,99 zł
29,00 zł
20,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Wahadło Foucaulta Eco Umberto
0/5
46,28 zł
55,00 zł
39,59 zł
Inne z tego wydawnictwa O pisaniu Bukowski Charles
4.8/5
25,99 zł
29,00 zł
20,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Temat na pierwszą stronę Eco Umberto
4.0/5
31,49 zł
35,00 zł
25,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Moje ptaki, zwierzaki i krewni Durrell Gerald
5/5
31,99 zł
36,00 zł
30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Ślad na piasku Camilleri Andrea
0/5
25,99 zł
29,00 zł
24,69 zł
Inne z tego wydawnictwa Życie i los Grossman Wasilij
5/5
70,99 zł
79,00 zł
67,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Moja rodzina i inne zwierzęta Durell Gerald
5/5
31,99 zł
36,00 zł
25,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Złote jajo Leon Donna
4/5
22,49 zł
25,00 zł
21,36 zł
Inne z tego wydawnictwa Strój na śmierć Leon Donna
0/5
22,99 zł
26,00 zł
21,84 zł
Inne z tego wydawnictwa D-Day Milton Giles
0/5
52,99 zł
59,00 zł
50,34 zł
Inne z tego wydawnictwa Ukryte piękno Leon Donna
4/5
24,99 zł
28,00 zł
23,74 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Malarz dusz Falcones Ildefonso
4.1/5
38,17 zł
54,90 zł
strona produktu - rekomendacje Dobre żony Alcott May Louisa
4.1/5
24,69 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Folwark zwierzęcy Orwell George
4.7/5
9,36 zł
14,99 zł
strona produktu - rekomendacje Miedziaki Whitehead Colson
4.3/5
25,41 zł
38,90 zł
strona produktu - rekomendacje Mali mężczyźni Alcott May Louisa
4.5/5
24,69 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Gdzie śpiewają raki Owens Delia
3.6/5
27,34 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Podróż Cilki Morris Heather
4.0/5
23,85 zł
37,90 zł
strona produktu - rekomendacje Rok 1984 Orwell George
4.7/5
20,41 zł
32,90 zł
strona produktu - rekomendacje Duma i uprzedzenie Austen Jane
4.7/5
13,42 zł
19,90 zł
strona produktu - rekomendacje Zabić drozda Lee Harper
4.5/5
23,85 zł
37,90 zł
strona produktu - rekomendacje Nowy wspaniały świat Huxley Aldous
4.6/5
20,49 zł
26,90 zł
19,46 zł
strona produktu - rekomendacje Normalni ludzie Rooney Sally
3.8/5
29,99 zł
39,99 zł
28,49 zł
strona produktu - rekomendacje Mała Carey Edward
5/5
27,28 zł
43,00 zł
strona produktu - rekomendacje Chłopcy Jo Alcott May Louisa
5/5
28,01 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.6/5
34,68 zł
49,90 zł
30,79 zł
strona produktu - rekomendacje Była sobie rzeka Setterfield Diane
4.3/5
29,68 zł
42,90 zł
strona produktu - rekomendacje Testamenty Atwood Margaret
4.1/5
24,89 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Dżuma Camus Albert
4.0/5
18,71 zł
29,00 zł
18,39 zł
strona produktu - rekomendacje Cień wiatru Zafon Carlos Ruiz
4.4/5
24,76 zł
39,90 zł
23,59 zł
strona produktu - rekomendacje Czas porzucenia Ferrante Elena
3.8/5
23,70 zł
38,00 zł
strona produktu - rekomendacje Ogród kobiet Montero Carla
4.5/5
25,10 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Szklany klosz Plath Sylvia
3.9/5
25,10 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Oswajanie świata Bouvier Nicolas
1/5
25,99 zł
29,00 zł
20,79 zł
strona produktu - rekomendacje Viva Deville Patrick
0/5
26,99 zł
30,00 zł
25,64 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.