Chłopiec w czerwonej sukience (okładka miękka)

Oferta Virtualo : 35,90 zł

35,90 zł
Wysyłka w 6-8 dni
3,8
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Wzruszająca autobiografia młodego mężczyzny, który urodził się z ciałem kobiety. Już od wczesnego dzieciństwa czuł, że jest chłopcem. Z czasem tak dalece nie akceptował swojej seksualności, że ukrywał się za luźnymi męskimi strojami i krótkimi fryzurami. Zakochał się w szkolnej koleżance, której wreszcie powierzył swój sekret. Rodzina dostrzegła dziwne zachowania córki i postanowiła skierować ją na badania. Gdy lekarze potwierdzili niezgodność fizyczną i psychiczną dziewczyny, rozpoczął się długi proces zmiany płci.

Autor książki stara się jak najwierniej oddać bogactwo skomplikowanych stanów emocjonalnych wrażliwego człowieka, którego największymi marzeniami są dostosowanie swojego ciała do płci odczuwanej psychicznie, a także zdobycie społecznej akceptacji.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Chłopiec w czerwonej sukience
Autor: Loter Maciej
Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 200
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-03-09
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 25 x 210 x 137
Indeks: 19175355
 
średnia 4,3
5
8
4
1
3
0
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
5/5
08-03-2016 o godz 16:16 Agata dodał recenzję:
„Chłopiec w czerwonej sukience” to debiut wydawniczy Macieja Lotera, trzydziestoletniego mężczyzny, który urodził się z pomylonym ciałem – ciałem kobiety. Po latach ukrywania swojej prawdziwej tożsamości i wewnętrznych starań o to, by znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, gdzie istotę i rolę człowieka określa wyłącznie płeć, autor przy ogromnym wsparciu najbliższych rozpoczął swoją drogę ku normalności. W tej opowieści nie ma nic z ideologicznej agitacji czy moralizatorskiego tonu, mimo to książka jest według mnie etycznym elementarzem, a tej historii koniecznie trzeba zaznać.

Co wiesz o transseksualizmie? Jesteś otwarty wobec ludzi transseksualnych? A może negujesz podstawy ich walki o siebie? Nienależnie od swoich przekonań, spróbuj wyobrazić sobie upiorny sen, który staje się jawą – pewnego ranka budzisz się i okazuje się, że twój kobiecy lub męski umysł nagle został zamknięty w ciele niepasującym do twojej świadomości. Co robisz, jak udowodnisz innym, że ta skorupa, która się porusza za sprawą twojej siły woli zupełnie nie pasuje do tego, co czujesz i myślisz? Że ta sylwetka, włosy, genitalia są tak bardzo nie twoje, że aż ich nienawidzisz? A teraz wyobraź sobie spotęgowanie tej tortury. Rodzisz się, zyskujesz płciową samoświadomość jako małe dziecko, ale każdy człowiek tak mocno zaprzecza temu, co czujesz, że zaczynasz udawać, że nie jesteś sobą. I dzieje się tak nie przez chwilę, po której wyrywasz się ze snu i oddychasz z ulgą; ale trwa to latami. Ukrywasz się i cierpisz minuta po minucie, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, może nawet całe życie. Jak podle czułbyś się w tym cielesnym więzieniu? Czy znalazłbyś w sobie determinację i siłę, by wbrew obawom o odrzucenie przez ludzi, których kochasz, stać się osobą, którą naprawdę jesteś? A może ze strachu przed konsekwencjami, umierałbyś po kawałku każdego dnia, przez całe życie nie będąc sobą? Myślę, że każdy człowiek posiadający choć odrobinę wrażliwości, nie pozostanie obojętny wobec tych dylematów. Tekst Macieja Lotera dodatkowo otwiera umysł na takie refleksje, bo stawia czytelnika w konfrontacji z własnymi poglądami i sumieniem.

W mojej ocenie ta książka odbiera wszelkie argumenty osobom, którym brak zrozumienia dla transseksualizmu, którzy twierdzą, że „to się leczy”, „to grzech”, „to dewiacja”. Grzechem jest skazywanie kobiet i mężczyzn na życie w izolacji własnej głowy, tworzenie wokół nich barier, utrudnianie im wyzwolenia. Zaślepienie zajadłością generuje nieludzkie pokłady agresji i zła. Co niezwykłe, okazuje się, że małe dzieci potrafią dostrzec prawdziwą naturę człowieka, jakby patrząc na duszę, a nie ciało. Szkoda, że wielu dorosłym brakuje tej zdolności.

„Chłopiec w czerwonej sukience” to książka dogłębnie i prawdziwie poruszająca, nie tylko dla koneserów literackich emocji. Ta autobiografia jest niezwykle cenna, gdyż bez zbędnych środków i wystudiowanych zabiegów prezentuje prawdę o wielowymiarowej tragedii transseksualizmu. Ta prawda wylewa się z umysłu osoby, która doświadczyła niewyobrażalnego dla większości z nas dramatu, dlatego szczerość autora czuć w każdym słowie. Nawet utalentowany prozaik w fikcyjnym tekście nie zmieściłby takiej mozaiki uczuć i różnorodnych odcieni przeżyć człowieka uwięzionego w obcym ciele. Maciej Loter pozwala obejrzeć transpłciowość z każdej strony, z perspektywy każdej możliwej emocji – smutku, traum, niezrozumienia, dylematów, przemyśleń, wewnętrznego rozbicia, ale i poczucia wsparcia, szczęścia i miłości. Pokazuje również przeogromne wyzwanie, jakim staje się dążenie do posiadania właściwego ciała – trwanie wbrew obawom, wbrew nienawiści, agresji i wszechobecnej nietolerancji, trwanie pomimo braku wiedzy, pomimo bólu, możliwych powikłań, pomimo tego, że bycie sobą uniemożliwia biologiczne rodzicielstwo, pomimo wielu znaków zapytania oznaczających przyszłość. Korekta płci to nie kaprys, to dowód desperackiej walki o samego siebie.

Trudno o bardziej autentyczną relację z życia na granicy koszmaru. Tutaj każde słowo jest na miejscu – ważne i potrzebne. Poszczególne części tej historii są niezbędne niczym puzzle w ogromnej, skomplikowanej układance, dzięki nim mamy szerokie spektrum spojrzenia na to, jak wygląda życie człowieka skazanego na ponoszenie wszelkich konsekwencji pomyłki natury. Szczególną zaletą książki jest również ukazanie piękna nadziei i niezłomności w zupełnie nieprzesadzonej i nieprzesłodzonej formie. Przesłanie: warto żyć w zgodzie z samym sobą, nabiera wiarygodności i napawa optymizmem.

Polecam bezwarunkowo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-06-2016 o godz 12:51 Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska dodał recenzję:
Uwielbiam książki ukazujące prawdziwą historię i będące zapisem rzeczywistych emocji. Nie każdy bowiem ma na tyle odwagi, żeby publicznie przedstawić swoje życie i się nim podzielić, tym bardziej, jeśli wzbudza ono mnóstwo skrajnych uczuć. Niestety zdarza się, że tego typu opowieści nie zawsze mają pozytywny odbiór, głównie ze względu na panującą nietolerancję i brak szacunku wobec drugiego człowieka, który zmienił swoje życie, ponieważ czuł, że musi to zrobić, bo tylko wtedy stanie się szczęśliwy i spełniony.

Maciek urodził się w 1985 roku jako dziewczynka. Był jedynakiem, rozpieszczanym przez całą rodzinę. Jako niemowlę był bardzo nerwowy i płaczliwy, nieustannie był noszony i kołysany. Już w wieku dwóch lat mówił o sobie w rodzaju męskim. Był nieśmiały i odczuwał lęk przed rówieśnikami. Uwielbiał jednak prowadzić rozmowy z dorosłymi. Buntował się, kiedy zakładano mu sukienki i spódniczki, których nie cierpiał. Tak samo, jak nie mógł znieść swoich gęstych włosów ozdabianych spinkami i kokardkami, wzbudzających zachwyt wśród rodziny, ale również obcych osób. W przedszkolu nie sprawiał problemów, był grzeczny, zazwyczaj bawił się sam, w jakimś konkretnym miejscu, w kącie, żeby być niezauważonym. Potem w szkole zaczęły mu przeszkadzać podziały na dziewczynki i chłopców, czuł się wówczas odosobniony, nie pasował do końca do żadnej z grup. Również przebywając na wycieczkach w pokoju z dziewczynkami, czuł się niekomfortowo, tym bardziej, że zaczęły mu się podobać, inaczej na nie patrzył, jak chłopak na dziewczynę. Zakochiwał się nie raz w pięknych oczach koleżanek. Z każdym kolejnym rokiem, zaczął się maskować, nosił rozmiar większe bluzy, spodnie. Jednym z szczęśliwszych momentów w jego życiu była wizyta u fryzjera, kiedy mógł obciąć włosy na grzybka. Chował je pod czapkami z daszkiem i był szczęśliwy. W wieku trzynastu lat znalazł artykuł o zmianie płci, obejrzał program w telewizji i wówczas dostrzegł, że z jego problemem można coś zrobić, że nie jest sam na świecie, który nie czuje się dobrze we własnym ciele. Część rówieśników zaczęła dostrzegać w nim zmiany, domyślać się. Jedni go wspierali, inni wytykali palcem. Pewnego dnia oznajmił rodzicom, że podjął decyzję o zmianie płci. Zaczęły się zatem wizyty u psychologów, neurologa, kardiologa, wszelakie badania. Wyniki były dla niego korzystne. Przyjmował testosteron w postaci zastrzyków, poddał się mastektomii i z dnia na dzień był coraz bardziej szczęśliwy i pewny siebie. Sprawa w sądzie dotycząca ustalenia zmiany danych w dowodzie osobistym i uznania jego zmiany płci, również przebiegła pomyślnie. To był najszczęśliwszy dzień w jego życiu.

"Chłopiec w czerwonej sukience" to piękna i wzruszająca autobiografia. Opowieść przepełniona jest miłością, bólem, cierpieniem, walką z samym sobą i swoim ciałem oraz podjęciem ryzyka, które prowadzi do całkowitego spełnienia i osiągnięcia szczęścia. Maciek walczył każdego dnia ze swoimi uczuciami, z brakiem akceptacji ze strony otoczenia, ze strachem i lękiem w trakcie kolejnych wizyt lekarskich, ale również przed każdą kolejną operacją, która wiązała się z ogromnym ryzykiem. Miał w sobie ogromną siłę, dzięki której zmienił swoje życie i stał się szczęśliwym człowiekiem. Ta książka uświadamia, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to należy zrobić dosłownie wszystko, aby to osiągnąć.

Jestem pod ogromnym wrażeniem książki "Chłopiec w czerwonej sukience". Nie mogłam się od niej oderwać nawet na chwilę. Jest bardzo emocjonująca, refleksyjna, poruszająca, pozwalająca zrozumieć uczucia człowieka, który podjął walkę o swoje życie. Opowieść Maćka wywołuje łzy, sprawia, że serce szybciej bije, uczy podejścia do życia i zachęca do walki o swoje marzenia, pragnienia, ale przede wszystkim o życie. To historia, którą warto poznać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-03-2016 o godz 19:42 www.lottaczyta.blox.pl dodał recenzję:
Życie uczy nas wytrwałości

Fabuła: Maciej od urodzenia jest chłopcem. Jednak jego ciało mówiło co innego. Zewnętrzna powłoka twierdziła, że jest dziewczynką. Od kiedy pamięta, denerwowały go stroje, w jakie wkładała go mama. Sukienki, spódniczki ograniczały ruchy. Wolał przetarty dres. Krótko obcięte włosy były tematem nie jednej kłótni. Z wiekiem ciało się zmieniało. Stawało coraz bardziej kobiece. Wtedy Maciek zaczął ukrywać je za coraz szerszymi bluzkami. Życie ze złym ciałem było dla niego walką i udręką. Miłość do szkolnej koleżanki nie ułatwiała sprawy. Nie rozumiał, dlaczego wszyscy mu mówią, że jest nią. Przecież on jest MĘŻCZYZNĄ! Gdy miał 16 lat rodzina zauważyła, że to nie są dziecięce fanaberie. Zaczęły się badania, konsultacje, później operacje. Zmiana płci nie jest łatwą walką. Jednak warto ją stoczyć, aby odzyskać siebie. Szczególnie gdy ma się tak wielkie wsparcie rodziny jakim wykazała się rodzina Loter. Przyjmowanie hormonów czy operacje to dopiero początek walki o siebie. Później zaczyna się prześladowanie oraz inne przejawy dyskryminacji. Wydawałoby się, że skoro ciało pasuje do mózgu, to Maciej nie powinien mieć już wewnętrznych rozterek. Niestety jest inaczej. Walka wewnętrzna wciąż trwa.

„Mamy ze sobą gruby plik testów, które mają potwierdzić to, co już dawno wiem. Że jestem Maciek, facet z krwi i kości, tylko z pomylonym ciałem. Kręci mi się w głowie, świat obraca się o sto osiemdziesiąt stopni i już taki zostaje. Powietrze smakuje inaczej, zaciskam pięści i dużo mrugam. Łzy pchają się pod powieki, nie mają za nic kultury.”

„Czytając fachowe opisy, czasem mam wrażenie, że to wszystko nie o mnie. Bo ja przecież zawsze byłem sobą tyle, że w środku. Nie chce żadnej kategorii, dobrze wiem, kim jestem i nie chcę być zdany na łaskę i niełaskę jakieś tam diagnozy. Mam siedemnaście lat, chcę się buntować przeciwko zasadom, a tymczasem przybywa ich wokół mnie coraz więcej, zarastają przestrzeń jak sieć. Znajduję więc w sobie pokorę i przyswajam zasady działania procesu przemiany. Zgadzam się, bo to dla mnie najważniejsze na świecie.”

(fragmenty książki)

Moja opinia: Gdy pierwszy raz trzymałam w swoich dłoniach tę pozycję byłam troche rozczarowana. Pomyślałam "Przecież ona nie ma nawet 200tu stron. Jak mam się przywiązać do bohatera? Jak mam poczuć to co on?". Następnie usiadłam do lektury. Nie wiem kiedy czas upłynął. Nagle książka się skończyła. Czytając odniosłam wrażenie, że Maciek siedzi obok mnie. Siedzimy i pijemy kawę, gdy on opowiada mi swoje życie. Bohater stał się moim przyjacielem. Bardzo się do niego przywiązałam. Żałowałam, gdy książka się skończyła. Chciałam więcej. Więcej osoby, którą jest Loter. Książkę czyta się niezwykle szybko. Krótkie rozdziały i prosty (ale nie prostacki) język zdecydowanie w tym pomagają. Autor opisuje swoje życie oraz trudne zmagania w sposób bardzo delikatny. Bezpośrednie zwroty tworzą intymny klimat. "Chłopiec w czerwonej sukience" wywołał cały wachlarz uczuć. Nie jeden raz łapałam się też na tym, że przytulam książkę (książkoholicy wiedzą o czym mówię). Maciej Loter opisując swoje życie, poruszył jeden z większych tematów tabu w Polsce. Transseksualizm to temat, o którym się nie mówi. Jednak powinno się mówić. I to mówić jak najwięcej. Może dzięki tej książce więcej osób zacznie mówić, a społeczeństwo stanie się bardziej świadome. Książka pełna nadziei.

Dziękuje za możliwość przeczytania Wydawnictwo Videograf SA

Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

www.lottaczyta.blox.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-06-2016 o godz 11:43 Paulina Kaleta dodał recenzję:
Maciek od urodzenia czuł, że coś z nim było nie tak. Otoczenie twierdziło, że jest dziewczynką. Ale jego denerwowały różowe sukienki, a spódniczki krępowały ruchy, bo jak mógł wspiąć się na drzewo. Nienawidził swoich pięknych, długich, gęstych włosów. Z biegiem czasu odważył się i je obciął. Zaczął nosić także szerokie bluzy, które ukrywały kobiece kształty. Jednak to wszystko to było ciągle kropla w morzu w poszukiwaniu prawdziwego "ja".

Książka zaczyna się w następujący sposób:

Biorę cię pod rękę i zapraszam na spacer. Przejdziemy się ścieżką wyznaczoną przez ślady moich stóp. Zaczniemy tam, gdzie stawiałem swoje pierwsze kroki, a skończymy w miejscu, w którym stoję dzisiaj.

Maciek zabiera nas w podróż przez każdy etap swojego życia. Razem z nim przeżywamy dzieciństwo, później okres dojrzewania, odkrywania kim jest i kim chciałby być. W wieku 16 lat także rodzina zauważa, że to nie są jednak wymysły. Zaczyna się, więc walka o siebie. Badania, konsultacje lekarskie, przyjmowanie hormonów, kolejne operacje… Ale jest to dopiero początek.

Jeden wątek bardzo we mnie uderzył. Podczas wizyty u specjalisty kontakt z nim sprowadził się do wysłania testów psychologicznych pocztą oraz odesłania bohatera do domu. Żyjemy w XXI wieku, a niektórzy nadal uważają tę kwestię jako chorobę, która może „przejdzie” po odpowiedniej dawce leków.

Książkę przeczytałam w ciągu kilku godzin. Może dlatego, że składa się z krótkich rozdziałów, ale też dlatego, że bardzo mnie wciągnęła. Czułam się tak, jakby Maciek siedział obok i historię swojego życia opowiadał tylko mnie.
Lektura wywołała we mnie mnóstwo uczuć: od współczucia, żalu i smutku, po radość. Bo Maćkowi się udało, odnalazł siebie, po tak ciężkiej i trudnej walce. „Z każdym dniem jest coraz bardziej spełniony”.

Pozycja ta porusza kwestię transseksualizmu, która w Polsce nadal jest tematem tabu. Dlatego, aby poszerzyć horyzonty polecam tę książkę każdemu.

Refleksja: warto żyć w zgodzie z samym sobą. Marzenia się spełniają.
http://reading-mylove.blogspot.com/2016/04/tytu-w-czerwonejsukience-loter.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-06-2016 o godz 22:57 knigoholiczka dodał recenzję:
W obecnym świecie nic nie dziwi. Dawniej osoba, która czuła się mężczyzną, mimo, że urodziła się kobietą (i rzecz jasna odwrotnie) uważana była za dziwoląga. Wmawiano im również choroby psychiczne. Dziś na szczęście zaszły zmiany, zmieniło się wiele, także postrzeganie transeksualistów.

Obserwując społeczeństwo w naszym kraju zwracamy uwagę na zachowania wobec transeksualistów. Przypina im się łatkę zboczeńców, myli z tranwestytami. Wydaje mi się też, że tak naprawdę wiele krzywdy robią portale plotkarskie, które do znudzenia zajmują się jednym tematem oraz osoby chcące zyskać popularność. To o nich jest głośno.

Tymczasem wokół nas znajduje się dużo osób poszukujących swojej tożsamości. Ukrywają swoje rozterki nawet przed najbliższymi by nie stać się pośmiewiskiem ani obiektem kpin, żartów czy nawet zachowań, które są karalne.

To wszystko przeżywa nasz bohater i, o ile się nie mylę, autor książki. Pisze o swoim dzieciństwie oraz o momencie, w którym dostrzegł, że nie jest jak jego rówieśnicy.

Przeczytamy o jego powolnej drodze do nowego życia, do życia w zgodzie ze sobą.

Przyznam się, że spodziewałam się, że opowieść będzie dotyczyła przejawów rasizmu, nietolerancji. Miło się rozczarowałam- do moich rąk trafiła książka, w której przeczytamy o obawach Maćka oraz o tym jak wiele wsparcia otrzymał myśląc, że czeka go wyobcowanie ze społeczeństwa. Pozostaje się cieszyć, że trafił na wyrozumiałych ludzi, którzy zaakceptowali go takim jakim jest.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-06-2016 o godz 01:01 knigoholiczka dodał recenzję:
W obecnym świecie nic nie dziwi. Dawniej osoba, która czuła się mężczyzną, mimo, że urodziła się kobietą (i rzecz jasna odwrotnie) uważana była za dziwoląga. Wmawiano im również choroby psychiczne. Dziś na szczęście zaszły zmiany, zmieniło się wiele, także postrzeganie transeksualistów.
Obserwując społeczeństwo w naszym kraju zwracamy uwagę na zachowania wobec transeksualistów. Przypina im się łatkę zboczeńców, myli z tranwestytami. Wydaje mi się też, że tak naprawdę wiele krzywdy robią portale plotkarskie, które do znudzenia zajmują się jednym tematem oraz osoby chcące zyskać popularność. To o nich jest głośno.
Tymczasem wokół nas znajduje się dużo osób poszukujących swojej tożsamości. Ukrywają swoje rozterki nawet przed najbliższymi by nie stać się pośmiewiskiem ani obiektem kpin, żartów czy nawet zachowań, które są karalne.
To wszystko przeżywa nasz bohater i, o ile się nie mylę, autor książki. Pisze o swoim dzieciństwie oraz o momencie, w którym dostrzegł, że nie jest jak jego rówieśnicy.
Przeczytamy o jego powolnej drodze do nowego życia, do życia w zgodzie ze sobą.
Przyznam się, że spodziewałam się, że opowieść będzie dotyczyła przejawów rasizmu, nietolerancji. Miło się rozczarowałam- do moich rąk trafiła książka, w której przeczytamy o obawach Maćka oraz o tym jak wiele wsparcia otrzymał myśląc, że czeka go wyobcowanie ze społeczeństwa. Pozostaje się cieszyć, że trafił na wyrozumiałych ludzi, którzy zaakceptowali go takim jakim jest.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-03-2016 o godz 19:30 Malwina Literska dodał recenzję:
Poruszająca historia opisująca pewien etap życia transseksualnego autora. Przybliża czytelnikowi trudności, z którymi borykał się on sam, a także jego bliscy w tym czasie. Lekkość stylu, w jakim został opisany niezbyt powszechnie znany temat spowodował, że została przeczytana tzw. jednym tchem. Co ciekawe mimo wielu przejawów nietolerancji, autor nie pała nienawiścią do jej sprawców, co moim zdaniem świadczy o jego pogodnej osobowości. Gratuluję rodziny i przyjaciół, którzy sprawdzili się w trudnych chwilach. Chętnie sięgnę po kolejne wydawnictwa autora. Zachęcam także do publikacji doświadczeń/przeżyć/emocji członków rodziny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
21-05-2017 o godz 01:07 asiapt dodał recenzję:
Autobiograficzna historia Macieja to wzruszająca opowieść. Autor zaprasza nas do swojego świata, odważnie obnaża swoje głębokie przeżycia i pozwala czytelnikowi w pewien sposób towarzyszyć w tej niełatwej drodze do bycia bardziej "sobą". Pięknie napisane wspomnienia otwierają oczy na świat osób trans i stawiają pytania o istotę bycia sobą, o to co znaczy być mężczyzną/kobietą, co nas prawdziwie, najgłębiej określa? Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-07-2017 o godz 17:38 Ewa Król dodał recenzję:
Bardzo ładna książka ,mówiąca o odkrywaniu własnej tożsamości,polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez .

Druk na życzenie

Ile razy zdarzyło Ci się szukać książki, która nie była już dostępna w sprzedaży? W Empiku staramy się odpowiadać na Twoje potrzeby i nie boimy się innowacyjnych rozwiązań.
Dlatego, jako pierwsi na rynku wprowadzamy dla naszych klientów opcję „Druku na życzenie”.

 
 

Jak to działa?

W przypadku kilkuset wybranych, niedostępnych już w regularnej sprzedaży książek wprowadziliśmy możliwość wydrukowania ich na życzenie klienta. Opcja obowiązuje wyłącznie na stronach produktów z widoczną zakładką „Druk na życzenie”.

 
 

O produkcie

Książki wydrukowane w ramach opcji “Druk na życzenie” mogą różnić się w niewielkim stopniu od pierwowzorów. Istotną różnicą jest całościowy wydruk w środku w kolorze czarno-białym, nawet jeśli oryginalna wersja zawiera kolorowe elementy graficzne. Ponadto książki drukowane na życzenie posiadają klejone, a nie zszyte grzbiety. Okładka książki będzie natomiast niemal identyczna z oryginałem. Twarda lub miękka, w zależności od opisu na stronie i wydana w kolorze. Typ i wielkość czcionki również zostaną zachowane.

 
 

Jak złożyć zamówienie?

Wybierz interesujący Cię tytuł i sprawdź, czy jest dostępny w opcji “Druk na życzenie”. Złóż zamówienie, tak jak zawsze i już wkrótce ciesz się upragnioną książką na półce! Pamiętaj, że zamówienie realizujemy specjalnie na Twoje życzenie i w związku z tym czas jego realizacji może się wydłużyć - do 14 dni.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Jedna krew Darda Stefan
4.4/5
19,95 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Córka fałszerza. Tom 1 Jax Joanna
3.7/5
28,61 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Córka fałszerza. Tom 3 Jax Joanna
3.9/5
31,92 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Córka fałszerza. Tom 2 Jax Joanna
4.5/5
29,93 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pragnienie anioła Mak Katarzyna
4.6/5
26,02 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Taka jak ona Mak Katarzyna
4.7/5
19,95 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miasteczko Nonstead Mortka Marcin
4.5/5
19,95 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Inna niż wszystkie Mak Katarzyna
4.7/5
17,45 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Semiramida Kassala Ewa
5/5
34,60 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Postscriptum Pietrzak Piotr
5/5
19,95 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pomorzanie Gładzik Agnieszka
5/5
26,17 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pstrągi Miklis Agnieszka
5/5
19,95 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sen o aniele Mak Katarzyna
4.2/5
21,07 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Hellware Mortka Marcin
4.8/5
19,95 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Międzyczasowiec Mróz Tomasz
4.3/5
19,95 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Oślepiona Nash Tina
4.5/5
31,76 zł
39,80 zł
strona produktu - rekomendacje Przyrodyjki Kostrzyński Marcin
5/5
27,65 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Tatowanie Hanke Krystian
5/5
29,14 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Zrozumieć pamięć Genova Lisa
5/5
26,67 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Belfrzy Kowalska Dorota
5/5
26,18 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Rzeka świadomości Sacks Oliver
5/5
32,35 zł
49,00 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.