Chłopiec, który wrócił z nieba (okładka  miękka, 07.2013)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Wypadek, cud i ... niezwykłe spotkanie, które może zmienić Twoje zdanie na temat nieba, aniołów i Boga...

Książka autorstwa Kevina Malarkeya i jego syna Alexa to wzruszająca historia zwykłego chłopca, który odbył podróż do Nieba i z powrotem. To książka, dzięki której uwierzysz w cuda, w życie pozagrobowe i moc ojcowskiej miłości.

Pewnego listopadowego poranka Kevin Malarkey i jego sześcioletni syn Alex mieli wypadek samochodowy. Chłopiec odniósł ciężkie obrażenia i zapadł w śpiączkę. Lekarze nie dawali mu żadnych szans, jednak po dwóch miesiącach Alex wybudził się ze śpiączki i opowiedział niezwykłą historię. Ze szczegółami opisywał miejsce wypadku oraz akcję ratunkową i pobyt w szpitalu, mimo że przez cały ten czas był nieprzytomny. Opowiadał też o nieziemskiej muzyce i aniołach, które przeprowadziły go przez bramy nieba na spotkanie z Bogiem...

ID produktu: 1073206111
Tytuł: Chłopiec, który wrócił z nieba
Tytuł oryginalny: The Boy Who Came Back from Heaven: A Remakable Account of Miracles, Angels, and Life beyond This World
Autor: Malarkey Kevin , Malarkey Alex
Tłumaczenie: Kurzępa Anna
Wydawnictwo: Aetos Media
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-07-08
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Indeks: 13092603
średnia 3,9
5
9
4
5
3
2
2
1
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
14-11-2014 o godz 18:22 przez: angel | Zweryfikowany zakup
Prawdziwa perełka wśród książek.Autor (ojciec głównego bohatera) ukazuje nam iż prawdziwe życie zaczyna się dopiero w niebie.Chłopiec opowiada o niebie jak tam wygląda i co nas czeka po śmierci a zarazem ukazuje jak wiara w Boga i gorliwa modlitwa potrafią zdziałać cuda,Niemożliwe staje się rzeczywistością.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
12-11-2014 o godz 16:58 przez: Justyna Stolarska | Zweryfikowany zakup
Niesamowite relacje chłopca, pełne podziwu oddanie i pomoc obcych ludzi w ogromnym nieszczęściu rodziny. Nie można przejść obojętnie obok niej, daje dużo do przemyślenia. Mimo tragedji, dużo nadziei.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
30-12-2017 o godz 22:14 przez: wanda skrednów | Zweryfikowany zakup
podobno ksiazka nie jest na podsstawie faktow ,ale kto lubi bajki niech czyta
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
08-07-2013 o godz 19:48 przez: aleksnadra
Książka jest w głównej mierze relacją z wydarzeń widzianych oczami ojca. Jest kilka rozdziałów "pisanych" przez Alexa, które są uzupełnieniem całej historii. Chłopiec dopowiada to co sam widział, słyszał i przeżył. Opis Nieba jego słowami: "NIEBO TO NIE JEST przyszły świat; ono jest teraz. Niebo nie jest wysoko w górze, jest wszędzie i nigdzie. Niebo to miejsce, które nie jest miejscem. Jest wieczne. Wszystkie inne miejsca się skończą. W niebie nie ma czasu, wczoraj, dzisiaj ani jutro...tam zawsze jest teraz."
Oprócz dopisków Alexa, w książce znajdziemy także wypowiedzi matki, dziadka, siostry, braci, lekarzy, ratowników, pastora, przyjaciół oraz wpisy ze strony internetowej Preyforalex.com
Uzupełnieniem "Chłopca, który wrócił z Nieba" jest także wkładka ze zdjęciami z prywatnego archiwum rodziny Malarkey.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
07-01-2014 o godz 10:51 przez: Sosenka
Książki o naturze psychologicznej są zwykle nie tylko trudne, ale i czasochłonne. Jednak zdarzają się też takie tytuły, które wręcz połyka się w całości i trudno o nich zapomnieć. Temat powrotu do życia jest ostatnio bardzo popularny i powstaje coraz więcej reportaży i biografii, które o nim opowiadają, jednak rzadko który naprawdę trafia do serca i daje do myślenia w taki sposób, by chcieć coś zmienić w swoim życiu. Ta historia jest inna, bo przede wszystkim jest świadectwem powrotu do życia dziecka, opowiedzianym ciekawie i niezwykle wzruszająco.
Książka ta jest jedną z najbardziej znanych jeśli chodzi o taką tematykę i mimo swego niedowierzania w podobne zjawiska, nie mogę zaprzeczyć, że na każdego wpływa ona w większym lub mniejszym stopniu i daje do myślenia. Polecam ją nie tylko osobom wierzącym ale i innym, bo to przede wszystkim pozytywny poradnik dla osób pesymistycznych, napisany przez dziecko.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
17-09-2013 o godz 11:20 przez: Zirtael
Historia Alexa jest niesamowicie wzruszająca. Ukazuje jak kilka sekund może całkowicie wywrócić nasze życie do góry nogami, jak wielką siłę ma modlitwa i wiara, od których coraz częściej się oddalamy pochłonięci przez szybkie tempo życia. Książka oprócz relacji ojca i syna (także wypowiedzi innych osób np. lekarzy, matki, pastora, przyjaciół) zawiera także pytania skierowane do chłopca, dodatek z Pisma Świętego, oraz wkładkę ze zdjęciami przedstawiającymi życie rodziny przed i po wypadku oraz miejsce tragedii.

Piękna szata graficzna książki sama w sobie zachęca do sięgnięcia po ten tytuł, który stał się bestsellerem „New York Timesa”.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-10-2013 o godz 19:09 przez: Wojciech_Ławnicki
O przypadkach śmierci klinicznej i wizjami podczas niej czytałem kilka książek. „Chłopiec, który wrócił z nieba” jest o tyle szczególną książką, że jako jedna z nielicznych przedstawia przypadek małego chłopczyka. Jest to bardzo poruszające. Książka sama w sobie jest również bardzo spójna i wzbogacona o zdjęcia, wywiady i komentarze co sprawia, że jej lektura jeszcze bardziej daje do myślenia. Szczerze polecam .
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
03-11-2013 o godz 00:00 przez: Isza
"Chłopiec, który wrócił z Nieba" to książka, która jest naładowana pozytywnymi emocjami, wzruszeniami i autentycznością. Strona po stronie porusza, malując obraz Nieba widzianego oczami chłopca, któremu lekarze nie dawali szans na przeżycie. Modlitwa, miłość bliskich i ogromna wiara pozwoliły mu na odbycie samotnej wędrówki ścieżkami Nieba i powrót do żywych, na Ziemię. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
07-10-2013 o godz 09:37 przez: Piotr1970
Szczerze mówiąc przeczytałem tę książkę z ciekawości. Uważam, że cała historia przedstawiona w książce może być zmyślona. Mały chłopiec zmanipulowany aby na nim zarobić. Chociaż z drugiej strony niektóre fragmenty, jak np. te dotyczące samego Boga są bardzo ciekawe i dają do myślenia. Na pewno trzeba samemu przeczytać żeby wyciągnąć własne wnioski.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
20-08-2013 o godz 13:45 przez: ksiazkowa-fantazja
Jeżeli lubicie historie niezwykłe oparte jednak na faktach autentycznych, gdzie podstawową rolę pełni wiara, to ta historia z pewnością jest dla Was.
"Chłopiec, który wrócił z nieba" to historia chłopca Alexa, który jadąc samochodem wraz ze swoim tatą ulegli poważnemu wypadkowi. Lekarze, ratownicy medyczni nie dawali żadnych szans na przeżycie chłopcu, pozostała im modlitwa. Modlitwa, która zdziałała cuda, bowiem rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, jak i zupełnie obcy i przypadkowi ludzie zjednoczyli się, by chociaż w sposób duchowy być z chłopcem. Na efekty trzeba była trochę poczekać, bowiem Alex wybudza się ze śpiączki i opowiada niebywała historię, a właściwie podróż jaką odbył w niebie. Publikacja przepełniona jest miłością, wiarą, a zarazem smutkiem, rozpaczą, trudną walką z przeciwnościami losu. Alex to niezwykle wartościowy chłopiec i szczerze mówiąc nie jeden dorosły człowiek mógłby pozazdrościć mu mądrości jaka w nim drzemie. Polecam serdecznie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-09-2013 o godz 17:20 przez: aleksnadra
Plusy:
- duża czcionka
- zintegrowana z tekstem okładka
- zdjęcia
- uzupełnienie treści o wypowiedzi osób związanych z przypadkiem Alexa
- osobiste wspomnienia Alexa
- pomoc charytatywna- kupując książkę wspierasz Podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko"
- cytaty z Biblii dotyczące dzieci, Nieba, aniołów
- mini wywiad z Alexem

Minusy:
- wypowiedzi matki, dziadka, siostry, braci, lekarzy, ratowników, pastora, przyjaciół są wtrącone bezpośrednio w tekst, co czasami zaburza płynność narracji i wprowadza chaos.

Jednym zdaniem:
Książka niesie ogromny ładunek wiary, nadziei i miłości.

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-10-2013 o godz 20:41 przez: MagdaJarocka
Historia chłopca przedstawiona w tej książce jest dla mnie kolejnym dowodem jak ważna w życiu jest miłość. W niebo i Boga można wierzyć lub nie, ale w miłość nie można wątpić. Przypadek Alexa pokazuje jak ważna ona jest. „Chłopiec, który wrócił z nieba” to książka, która otwiera nam oczy na najważniejsze sprawy w życiu. Koło tej lektury po prostu nie można przejść obojętnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-10-2013 o godz 20:59 przez: zielono_mi
Ogólnie nie jestem bardzo sentymentalny, ale podczas czytania tej książki nie raz się wzruszyłem. Historia Alexa poruszyła mnie dogłębnie. Tragiczny wypadek, to co przeszedł i przesłanie dla świata które niesie jego historia są niesamowite. Po przeczytaniu tej książki jestem pewien, że będę do niej często wracał.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-04-2015 o godz 15:24 przez: Sylwia Wspaniała
ksiazke czyta sie bardzo przyjemnie. Wzruszyla mnie do lez. Polecam te ksiazke mimo, iz teraz przeczytalam, ze dziecko wymyslilo te historie. Argumentem bylo wzrocenie na siebie uwagi. Tutaj w recenzjach doczytalam sie, ze ktos znowu slyszal, ze to ojciec wymyslil... Tak wiec sama juz nie wiem...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
18-10-2014 o godz 17:10 przez: Anna Nowak-Szypuła
w 2014 roku matka Alexa przyznała, że całą historię zmyślił ojciec chłopca, żeby na tym zarobić. jak widać - udało się.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-01-2018 o godz 23:57 przez: Anonim
To nie żadne bajki . Ta historia akurat była zmyslona ale ogólnie rzecz biorąc, duchy i reinkarnacja są faktem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Podobne do ostatnio oglądanego