Chemia Nowej Ery 7. Podręcznik. Szkoła podstawowa (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej "Chemia Nowej Ery" w atrakcyjny sposób łączy wiedzę z informacjami o zastosowaniach chemii. Częste odwołania do życia codziennego ukazują chemię jako naukę praktyczną i nowoczesną, co ułatwia zainteresowanie uczniów przedmiotem.

  • Ułatwia opanowanie podstaw chemii przez uczniów, którym nauka sprawia trudność, dzięki krok po kroku wyjaśnionym przykładom zadań problemowych i obliczeniowych oraz infografikom Przeczytaj – zrozumiesz! przedstawiającym procesy krok po kroku i kształcącym kluczowe umiejętności.
  • Wspiera stopniowe wprowadzanie uczniów w zagadnienia chemii dzięki optymalnemu podziałowi treści nauczania na klasę 7 i 8. Powtórzenie informacji o Tlenkach i wodorotlenkach na początku klasy 8 ułatwia przypomnienie ich przed realizacją Soli.
  • Kształci umiejętność projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych poprzez precyzyjne instrukcje zilustrowane schematem i fotografią, z czytelnie wyróżnionymi obserwacjami i wnioskami. Doświadczenia zalecane do realizacji w nowej podstawie programowej zostały wyróżnione.
  • Ułatwia uczniom znalezienie najważniejszych treści w temacie dzięki elementowi Zapamiętaj i Celom lekcji przygotowanym do każdego tematu.
  • Jest pomocny w utrwaleniu ważnych terminów dzięki elementom Skojarz i zapamiętaj! oraz Podobieństwa i różnice.
  • Budzi zainteresowanie przedmiotem i przedstawia chemię jako naukę nowoczesną, silnie związaną z życiem codziennym dzięki elementowi Chemia wokół nas oraz licznym infografikom Zastosowania.
  • Pomocny w sprawdzeniu wiadomości i ćwiczeniu umiejętności przed sprawdzianem dzięki Podsumowaniom oraz przekrojowym zadaniom Sprawdź, czy wiesz… Sprawdź, czy umiesz… na końcu każdego działu.
  • Rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą dzięki wyróżnionym treściom i zadaniom o podwyższonym stopniu trudności Dla dociekliwych.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Chemia Nowej Ery 7. Podrecznik. Szkola podstawowa

Tytuł: Chemia Nowej Ery 7. Podręcznik. Szkoła podstawowa
Seria: Chemia Nowej Ery
Autor: Kulawik Jan , Kulawik Teresa , Litwin Maria
Wydawnictwo: Nowa Era
Nr dopuszczenia: 785/1/2017
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 248
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-07-11
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 240 x 21 x 170
Indeks: 22562241
 
średnia 4,4
5
6
4
1
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
05-07-2018 o godz 00:00 przez: Condoraa
Niewątpliwie wszystkie podręczniki ze serii Nowa Era zasługują na uwagę i ja chętnie z nich korzystam. W pierwszej kolejności podoba mi się, że materiał został w nich ułożony stopniem trudności, a mianowicie z każdym rozdziałem pogłębiamy naszą wiedzę i stykamy się z coraz trudniejszymi zagadnieniami. Fajne jest również odpowiednie uporządkowanie. Na pewno nikt nie będzie miał trudności z odszukaniem interesujących gro treści, do tego to co jest niezwykle pożądane we współczesnej nauce czyli projekty, w podręczniku jest ich mnóstwo.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0

O autorach:

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego