Cenna gąsienica. Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 17 (okładka  miękka, 03.2020)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jakże piękne są trzy górskie szczyty, do których zmierza żubrza rodzina! Żubry są tak zapatrzone na niesamowity krajobraz, że Polinka o mało nie rozdeptuje pełznącej powolutku po górskiej łące gąsienicy. Miejscowe zwierzęta są oburzone tym, jak żubry traktują ich najpiękniejszy skarb. Pompik nie rozumie, jak mogą się tak mylić – przecież najpiękniejszy skarb wznosi się tam, hen nad ich głowami. Dzięki cierpliwości Porady i intuicji Polinki, udaje mu się jednak odkryć tajemnicę cennej gąsienicy...

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

ID produktu: 1237958399
Tytuł: Cenna gąsienica. Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 17
Seria: Żubr Pompik. Wyprawy
Autor: Samojlik Tomasz
Wydawnictwo: Media Rodzina
Nr dopuszczenia: 9788380087323
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 24
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-03-09
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 163 x 5 x 173
Indeks: 34409770
średnia 4,7
5
15
4
4
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
05-11-2020 o godz 10:10 przez: Aleksandra Gorecka | Zweryfikowany zakup
Śliczne rysunki, mocne kolory, dobry papier. Piękna seria książeczek.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-11-2020 o godz 10:10 przez: Aleksandra Gorecka | Zweryfikowany zakup
Śliczne rysunki, mocne kolory, dobry papier. Piękna seria książeczek.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-06-2020 o godz 15:00 przez: Gosling.ewa
"Żubr Pompik. Wyprawy. Cenna gąsienica" to kolejna część opowieści o żubrze Pompiku, który wraz z siostrą i rodzicami zwiedzają parki narodowe. Tym razem wybrali się do Pienińskiego Parku Narodowego. Pierwsze na co zwrócili uwagę, to wszystkim znany Masyw Trzech Koron. Zachwycił ich ten widok. Pomruk w przeciwieństwie do reszty rodziny skupił swoją uwagę na smakowicie wyglądającej roślinie. Kiedy chciał ją skosztować niespodziewanie na jego drodze znalazł się wąż, który zabronił zjedzenia rośliny. Pompik chciał się dowiedzieć dlaczego ta roślina jest taka cenna, jednak nie uzyskał odpowiedzi, co go bardzo zasmuciło. Chwilę później jego siostra Polinka biegła do dziwnie wyglądającej sosny. Tak się spieszyła, że nie zauważyła, że zaraz zdepcze niewielką gąsienice. Na szczęście na jej drodze stanęła ryjówka, która kazała uważać Polince, żeby nie zdeptała cennej gąsienicy. Zanim żubry zdążyły zapytać dlaczego wszystko co spotykają na swej drodze jest cenne, ryjówka zniknęła z ich oczu. Ciekawe świata żubry szły dalej, próbując rozwiązać zagadkę dlaczego małe roślinki i stworzenia są cenniejsze od ogromnych szczytów. Jeśli chcecie dowiedzieć się czy rodzinie żubrów uda się rozwiązać tę zagadkę, to odsyłam Was do tej niezwykle ciekawej książki. W książce jest mapa z zaznaczonymi parkami narodowymi Polski, którą można wyrwać i powiesić na ścianie. Jest to moja druga przeczytana część z serii o podróżach rodziny Żubrów i wiem, że muszę zdobyć wszystkie części. Książka jest idealna dla małych miłośników przyrody. Dziecko pozna nie tylko fakty o polskich parkach, ale także o cennych gatunkach zwierząt, które w nich żyją. Ilustracje są bardzo fajne. Z pewnością przyciągnąć wzrok dziecka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-10-2020 o godz 16:32 przez: Anonim
Jak nam tęskno, by dokądś wyruszyć. Daleko, przed siebie – bez maseczek, przyłbic, strachu, że coś się może wydarzyć. Żubr Pompik kontynuuje swoją podróż po Parkach Narodowych. W Polsce jest ich 23. Do tej pory ukazało się 16 wypraw żubrzej rodzinki, która ani myśli siedzieć w swoim domu rodzinnym – w puszczy. Zobaczcie, dokąd żubry wybrały się tym razem. Kto wie, może ktoś z Was zaplanuje sobie rodzinną wycieczkę w miejsca polecane przez Pompika – rozsiane po całej Polsce? Nie od razu, cyklicznie, może przy okazji – a jak już będziecie w danym miejscu szukajcie charakterystycznych cech, na które Pompik zawsze zwraca uwagę w swoich „parkowych relacjach”. Tym razem w Pienińskim Parku Narodowym Pompik dowiaduje się, że w tym miejscu nie są najważniejsze szczyty gór, ale … gąsienica , która później przeobraża się w motyla niepylaka apollo. To jedyne takie miejsce, gdzie motyl ów żyje. Dlatego też trzeba dbać o rozchodniki i osty – gdyż jedną rośliną ten motyl się żywi a na drugiej lubi przesiadywać. Jeśli kiedyś traficie do Pienińskiego Parku Narodowego uważajcie, by przypadkiem nie nadepnąć na charakterystyczną czarną gąsienicę z pomarańczowymi plamami. Oprócz tego spotkacie tu też ryjówkę pomurnika i gniewosza. W książce – na środku jak zwykle mapka z Parkami Narodowymi w Polsce, na końcu krótki test z wiedzy: „Co zapamiętam z tej wyprawy”. Do tego oczywiście charakterystyczne ilustracje Tomasza Samojlika.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-05-2020 o godz 22:58 przez: Northman1984
Znów w górach. Tym razem Pomruk, Porada, Pompik i Polinka zawitają do Pienińskiego Parku Narodowego, w którym spotkają wielu nowych zwierzęcych przyjaciół – w tym również gatunki chronione, a wśród nich pewną gąsienicę i roślinkę, bez której (dosłownie i w przenośni) nie może ona żyć. Czy żubry dowiedzą się dlaczego te dwa gatunki są ze sobą tak mocno powiązane? Bardzo rzadko się zdarza, żeby wszystkie zwierzęta jak jeden mąż stawały w obronie jednego spośród nich. Taka jednak właśnie sytuacja ma miejsce w Pienińskim Parku Narodowym… Żubry przekonają się o tym, gdy Pomruk zapragnie zjeść rosnącą niepozornie roślinkę, która jak się okaże jest niezmiernie ważna dla pewnego gatunku gąsienicy… Więcej szczegółów w środku ;) Jak zwykle seria autorstwa Tomasza Samojlika trzyma poziom i nie rozczarowuje. Pomysł na wędrówki żubrzej rodzinki po rodzimych parkach narodowych także - w dalszym ciągu - fajnie i interesująco wychodzi w praktyce. A zatem nie pozostaje nic innego jak polecić Wam kolejną odsłonę tego cyklu :) Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki. https://cosnapolce.blogspot.com/2020/05/zubr-pompik-wyprawy-cenna-gasienica.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-05-2020 o godz 16:20 przez: Anonim
Żubr Pompik wraz z rodziną żubrów wyruszają z Puszczy Białowieskiej na wielką wyprawę do ... Pienińskiego Parku Narodowego. Spotykają na swojej drodze węża gniewosza broniącego roślinę- rozchodnik, na którą smaka miała tata Pompika. Ciąg dalszy to kontakt z ryjówką i pomurnikiem broniących przed zdeptaniem gąsienice bardzo rzadkiego motyla: niepylaka apollo. Solidarność zwierząt mieszkających w Parku Narodowym w celu ochrony rzadkiego okazu jest piękna i uczy dzieci, żeby szanować otaczającą nas przyrodę. W środku każdego egzemplarza znajduje się mapka, w której możemy zaznaczać, które książeczki posiadamy ( na każdy Park Narodowy przypada jedna książeczka), ale równie dobrze możemy zaznaczać, parki, które już zwiedziliśmy jak i te które chcemy odwiedzić. Ładne i przyjazne dla dzieci ilustracje. Duży plus za popularyzowanie nauki, bo tutaj obok ciekawych przygód mamy praktyczną lekcję geografii i biliogii. Moja prawie 5 latka bardzo lubi tą serię.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-06-2020 o godz 18:48 przez: Anna Kamyszek
Góry i jeszcze raz góry! Tym razem Pieniny. Głodny tata z apetytem zajada się …strachem. Spomiędzy kamieni wyprysnął na niego wielki wąż. To gniewosz, który chroni roślinkę, którą próbował zjeść żubr. To rozchodnik, który stanowi wielką wartość dla tutejszej fauny i flory. Żubry są tak zapatrzone na niesamowity krajobraz Pienińskiego Parku Narodowego, że Polinka o mało nie rozdeptuje pełznącej powolutku po górskiej łące gąsienicy. Tutaj zaczyna się historia! Co to za gąsienice? Co to za roślinka? Motyle – co o nich wiemy? W 17 tomie przygód żubrzej rodziny dowiemy się sporo nowych faktów o polskiej przyrodzie. Ryjówka, gniewosz, motyle i gąsienice. Świat roślin i zwierząt żyje z sobą w symbiozie. Wzajemnie siebie potrzebują i znają swoją wartość. Żubry muszą zrozumieć co jest ważne w Pieninach. Kolejny tom przygód to jak zwykle kolejna porcja edukacji, fabuły, przygody i dobrze spędzonego czasu. Seria bawi i edukuje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-05-2020 o godz 20:56 przez: Beata Adamska
1) „Pompik Żubr Wyprawy Cenna Gąsienica”🐛🐛🐛 Historia, która przenosi się tym razem do Pienińskiego Parku Narodowego. Bohaterami są 4 Żubry: Pomruk, Porada i Polinka , jak i Pompik. Spacerując po Parku Narodowym Żubry z ochotą, chcą kosztować roślin. I nagle tu żmija, tam ryjówka: “Nie wolno deptać”. Książka ma na celu uświadomić młodym czytelnikom, dbaniu o przyrodę. I w tej części jest nią - Cenna Gąsienica 🐛🐛🐛Żubry nie bardzo rozumieją, dlaczego zwierzęta je bronią. Co więcej bronią też pewnej rośliny. Jak się okazuje gąsienicą to motyl, któremu grozi wyginiecie, a rozchodnik, to jej pożywka. Po środku książeczki znajdziemy mapę Polski z wyszczególnionymi Parkami Narodowymi. Jak się okazuje są to części „Żubr Pompik Wyprawa”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Samojlik Tomasz

Tarmosia
4.8/5
22,81 zł
34,99 zł
Bercia i Orson
4.9/5
26,06 zł
39,99 zł
Ambaras
4.2/5
26,52 zł
39,99 zł
Ambaras
4.8/5
14,90 zł
23,00 zł

Podobne do ostatnio oglądanego